Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

bardzo prosze moniaa

http://img441.imageshack.us/img441/3243/02eo9.jpg

Gratuluję!!

Super schody!! Robią wrażenie... 8)

A sprawdzaliście je czy sa praktyczne?

 

Oj KZE Ty od razu o praktycznoci :lol: :wink: :wink: Nie wszystko co piękne jest praktyczne i odwrotnie :wink: .

Napewno dodajš uroku i charakteru wnetrzom- trzeba mieć w domu "co innego" a one sa inne w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

 

Paweł Renia Sš piękne !!! Super, Cudo.

Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów na urzadzenie domu. Pogońcie tš Waszš ekipe niech szybciej budujš - bo nie moge sie doczekac kiedy zaczniecie wykończeniówkę :lol: :lol:

 

Pozdrawiam serdecznie :D ,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kze

A sprawdzalicie je czy sa praktyczne?

a kogo tak naprawdę to obchodzi przy takich schodach {bez obrazy}po prostu sš :lol: PIEKNE :lol: i jak na nie trafilimy to wiedzielimy że to TE. poza tym majš one przede wszystkim BYĆ a dopiero potem SŁURZYĆ

 

 

damianr

JAK TAKIE SCHODY SIĘ ROBI - KUPUJE SIĘ GOTOWE I WSTAWIA CZY ROBOTA RĘCZNA NA MIEJSCU

ekipa robi pomiary na miejscu a potem {podobno :wink: } przyjeżdża 8) FACHOWIEC 8) i kręci je na miejscu z pół prefabrykatów

no ale zobaczymy to dopiero za 3/4 tygodnie

 

kasiaR

 

Jestem bardzo ciekawa Waszych pomysłów na urzadzenie domu. Pogońcie tš Waszš ekipe niech szybciej budujš - bo nie moge sie doczekac kiedy zaczniecie wykończeniówkę

 

serdecznie dziękujemy za ciepłe słowa ale niestety na ten rok planujemy tylko stan surowy a potem od KWIETNIA jedziemy dalej z ROBOTĽ i wtedy POSZALEJEMY sobie TROCHE :lol: :lol: :lol: :lol:pomysły już od pewnego czasu zbieramy :wink: :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam.

Poszukuję wykonawcy przyłacza gazowego (najlepiej kompleksowo)

Mam pytanie czy gazownia zwraca jakieś poniesione koszty na wybudownie łącza do ogrodzenia.

 

Ale chcę się upewnić.

Gazownia podała mi dwie kwoty 1550 plus vat opłata stała, i druga prawie 5000 za wykonanie. Czy tutaj działa taka sama zasada jak w Stoenie?

Oni ciagna linię do ogrodzenia a ja muszę zapłacić opłatę przyłączeniową?

Bo w warunkach jet to tak napisane że niewiadomo do końca kto ponosi te koszty.

 

Byłem przekonany, że przyłącze, po uiszczeniu opłaty przyłączeniowej, gazownia wykonuje na swój koszt. W umowie przyłaczeniowej też mam określone pewne koszty, ale są to nakłady jakie poniesie gazownia na wykonanie przyłącza. I tak też było.

A firma STD Nasiłowski, która na zlecenie gazowni robiła mi przyłącze skontaktowała się ze mną i zaproponowała mi też wykonanie instalacji odbiorczej. Dogadałem się z nimi i obsłużyli mnie naprawdę kompleksowo. Ale nigdy nic nie wiadomo. Po prostu podaję kontakt, może sprawdź ich. Jak czytałem kilka osób z forum już korzystało z ich usług, ale zawsze to lepiej jeszcze poszukać na własną rękę informacji na ich temat.

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68260

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=68294

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=75745

 

Jeszcze jedno przy okazji, podpisując umowę przyłaczeniową deklarujesz termin, do jakiego czasu (maksymalnie chyba 2 lata) zrobisz instalację odbiorczą i zaczniesz odbierać gaz. Za niedotrzymanie terminu przewidziane sa kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko się spytałem jak te (na prawdę) bardzo ładne schody sprawdzają się w praktyce.. Nie chciałem być źle zrozumiany, ale po prostu byłem ciekaw... :oops:

Może jestem za praktyczny, ale ja do celów estetycznych to obraz kupuję.. I w ogóle bardzo podobają mi się wykończenia u Kasi i Damiana R... Nasz architekt (człowiek majacy większe poczucie estetyki ode mnie) powiedział bym zrobił jak najprostrze schody, bo po nich chodzi się, a co mi po super ładnych schodach jeśli boje się, że zleci z nich dziecko... :o A tam dziecko, jeśli ja sam mam kłopot by szybko wejść na górę.. Nawet wysokość i szerokośc stopni moich schodów specjalnie zaprojektował tak by wygodnie chodziło się. Niemniej nadal podtrzymuje, że schody są bardzo ładne. 8) I mi bardzo podobają się.

 

moniaa

Ja mam okna połaciowe Velux. Nie były drogie, a poza tym są drewniane, kolor jasno brazowe. W łazience okno jest białe. W pokojach dla dzieci maja być okna z kluczykiem. Okna bezpieczne, czyli jakby pękły to ma robić się pajęczynka i jakby co to mają rozpadać się na nieostre kawałki. Szyba zwykła, żanda antyrefleksyjna. Jak bedzie za goraco to opuszczę żaluzję, markizę, rolete... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

KZE mam pytanie ile kosztowały Cię tynki gipsowe za m2. Niedługo będę na tym etapie i ciekaw jestem czego mam się spodziewać.

Ja płaciłem 21-22pln/mkw, ale teraz krzyczą 25pln/mkw, a ponoć w przyszłym roku ma być .. 30pln za mkw :o Horror!!! :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

KZE mam pytanie ile kosztowały Cię tynki gipsowe za m2. Niedługo będę na tym etapie i ciekaw jestem czego mam się spodziewać.

Ja płaciłem 21-22pln/mkw, ale teraz krzyczą 25pln/mkw, a ponoć w przyszłym roku ma być .. 30pln za mkw :o Horror!!! :evil:

Dzieki kze. świete slowa. jest dokladnie tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No bo faceci w większości są techniczni i praktyczni 8)

 

Nawet wysokość i szerokośc stopni moich schodów specjalnie zaprojektował tak by wygodnie chodziło się. :

 

KZE - jak to specjalnie zaprojektował :o :o :o - czy poddaliście wszystkich domowników korzystających z tych schodów badaniom ergonomii, obciążeń i jakimś tam jeszcze (z tego co się bardzo słabo oriętuje to tak to się chyba odbywa :oops: ale chętnie się dowiem więcej)

 

w moim krótkim życiu miałem do czynienia kilka (naście) razy z decyzjami dotyczącymi wielkości schodów/stopni o różnym przeznaczeniu i za każdym razem wyglądało to podobnie - a więc zainteresowani chodzili po schodach i mówili czy lepiej im się chodzi po takich na 12,14,15 czy 17 cm 8) , kwestia oczywiście jaki, czy proste czy zabiegowe, czy do domu czy na piętro, czy z holu do jadalni, ile tych stopni i jakie przeznaczenie ale najważniejsza była wysokość i szerokość stopnia, a i tak pamiętam jak jedne schody które robiliśmy to dla jednych były akurat a inni domownicy tego domu skakali po dwa stopnie na raz :p :p :lol: :lol: - tyle to projektowania bez mierzenia obciążeń na stawy kolanowe i sprawdzania nacisku indywidualnych domowników przy różnych pozycjach i predkościach (bo chyba w ogóle to niemożna zaprojektować takich schodów idaelanych na wszystkie okazje - musiały by mieć jeszcze jedną poręcz na wysokości szczęki leżącej na podłodze żeby po pijaku się módź wciagać... 8) :lol: :lol: :lol: ),

a jeden mądry architekt powiedział żę za dużo wysiłku to w to nie można wkładać bo dla każdej osoby i w każdym wieku będą się zmieniały te preferencja :wink: więc przyjmuje się standardy które często narzucają warunki lokalowo/przestrzenne budynku - co nieznaczny że warto się nad tym zastanawiać.

 

Ja mam okna połaciowe Velux. Nie były drogie, a poza tym są drewniane, kolor jasno brazowe. W łazience okno jest białe. W pokojach dla dzieci maja być okna z kluczykiem. Okna bezpieczne, czyli jakby pękły to ma robić się pajęczynka i jakby co to mają rozpadać się na nieostre kawałki. Szyba zwykła, żanda antyrefleksyjna. Jak bedzie za goraco to opuszczę żaluzję, markizę, rolete... :roll :

 

standard okien dachowych narzuca szybę hartowaną (bezpieczną), wykonanie drewniane lub drewniano aluminiowe z drewna gatunkowego o bardzo wolnym przyroście (drobniutkie usłojenie najczęściej ze skandynawi zapewnia minimalną pracę drewna) ewentualnie PVC do pomieszczeń o bardzo dużej wilgotności - łazienki ...

My mamy ROTO bo były najbardziej atrakcyjne cenowo a nam były one potrzebne na wyrost :-? znaczy za jakis czas, w sumie wszystkich rodzajów i powiem że te super drewniano-aluminiowe zachowuje się najgorzej - ale na razie to my z nich mało korzystamy 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I w ogóle bardzo podobają mi się wykończenia u Kasi i Damiana R...

no KZE, co to ma znaczyć 8) że my niepraktyczni jestesmy :D 8) :lol: w naszych wnetrzach ... a tak dużo uwagii poświęcaliśmy na praktyczność i ergonomię całego naszego domu (no rozumie schody straszą ale jeszcze możemy sobie na takie pozwolić 8) :lol: 8) :oops: :lol: :oops: bo my jeszcze innym okiem na dom patrzymy pewnie i to się zmieni w swoim czasie 8) bo już widzę że przy rozmowie o kolejnej inwestycji to już rozbierzności miedzy mną i żoncią są ... że ja chce minimalizm z architlektonicznym betonem, otwartym paleniskiem, fantazyjnymi antresolami i szklanymi całymi ścianami a żoncia krzyczy "tak i w tę surowiznę z górą metalu i szkła wstaw teraz małe dziecko... :o " :lol: :lol: :lol: )

 

KZE - oczywiście z żartem to traktuje :lol: :lol: :p :lol: :lol: :lol: :lol: mam nadzieje że ty też :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ROCKY

Tak też myślałem.

 

To jak w koncu jest, bo nie do konca chwytam? Mnie gazownia zaspiewala okragła sumke rzedu 5000PLN za dociagniecie gazu (~60m) od drogi asfaltowej wzdłuz której jest instalacja, do mojego plotu. Brak ekonomicznego uzasadnienia dla inwestycji... :o mimo, ze za moja działka jest z 10 kolejnych działek, na których tez wkrótce beda budowy...

STOEN to przy Gazowni firma nowoczesna i nie wiem czy pracuja podobnie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki ROCKY

Tak też myślałem.

 

To jak w koncu jest, bo nie do konca chwytam? Mnie gazownia zaspiewala okragła sumke rzedu 5000PLN za dociagniecie gazu (~60m) od drogi asfaltowej wzdłuz której jest instalacja, do mojego plotu. Brak ekonomicznego uzasadnienia dla inwestycji... :o mimo, ze za moja działka jest z 10 kolejnych działek, na których tez wkrótce beda budowy...

STOEN to przy Gazowni firma nowoczesna i nie wiem czy pracuja podobnie :roll:

 

Jest tak jak napisał Rocky.

Za około 10 m przyłącza od glownego gazociągu do mojej działki 4900 na koszt Gazowni a ja 1550 plus vat opłaty stałej za wcinkę.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Jakie okna dachowe polecacie? Dostalam wyceny velux, fakro i roto...

Moze macie kilka uwag na ich temat?

 

Pozdrowionka,

 

Moniaa :lol: :lol: :lol:

 

pomijam jakośc tych okien (dla mnie zbliżona),

różnią sie umiejscowieniem mechanizmów służących do zmykania,

VELUX ma na górnej ramie, ROTO i Fakro na dolnej,

problem zaczyna się gdy trzeba je zamknąć lub otworzyć,

VELUX rękojeść ma wyżej niż konkurencja, jeśli okno w połaci umiejscowione jest wysoko, dach ma duży kąt pochylenia, samo okno jest długie (140cm), będzie problem z otwieraniem go, trzeba wysoko sięgać,

ja pomimo dość brzydkiej klamki wybrałem FAKRO,

gdybym miał jeszcze raz wybrać, wybrałbym - lukarny i zmienił kształt dachu

pomimo dobrej izolacji dachu, przez te okna tego lata na poddaszu było b. gorąco,

kupiłem w FAKRO zewnętrzne markizy ale zamontuję je dopiero w przyszłym roku,

wewnętrzne materiałowe markizy dają jedynie zaciemnienie nie poprawiają termiki

 

pozdrawiam

api

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdybym miał jeszcze raz wybrać, wybrałbym - lukarny i zmienił kształt dachu

 

pozdrawiam

api

 

Witam api,

 

dlaczego piszesz ze wybrałbyś za drugim razem lukarny? Jestem akutalnie na etapie wyboru projektu i wszędzie się naczytałem ze lukarny są drogie, źle doświetlają dach, są trudne do ocieplenia etc. Dalej jestem nieuleczalnym zwolennikiem lukarn bo po prostu okna połaciowe mi się nie podobają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...