Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

gdybym miał jeszcze raz wybrać, wybrałbym - lukarny i zmienił kształt dachu

 

pozdrawiam

api

 

Witam api,

 

dlaczego piszesz ze wybrałbyś za drugim razem lukarny? Jestem akutalnie na etapie wyboru projektu i wszędzie się naczytałem ze lukarny są drogie, źle doświetlają dach, są trudne do ocieplenia etc. Dalej jestem nieuleczalnym zwolennikiem lukarn bo po prostu okna połaciowe mi się nie podobają....

 

na własnej skórze doświadczyłem jak mocno okna połaciowe nagrzewają pomieszczenie, im większa powierzchnia okien tym bardzej gorąco w upały, bez zewnętrznych rolet lub markiz jest b. gorąco;

jeden z pokoi mam z lukarną i tam w upały było najchłodniej, dało się

wytrzymać;

trudno dyskutować które okna są lepsze, połaciowe czy lukarny -

połaciowe po każdym deszczu sa brudne, żle obrobione przeciekają,

przy lukarnach większa zabawa z dachem, duże odpady przy kryciu

blachą,

plusem połaciowych jest rzeczywiście duża ilość światła, w pokoju z lukarną mam go znacznie mniej, jest ciemniej

 

pozdrawiam

api

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A mi tam się moje połaciówki Velux podobają.. 8) Na razie widzę jedyny mankament, że jestem .. ciut za niski dla nich.. :lol: Ale jeszcze nie mam wylewek, więc mogę dorzucić 1-2cm styro i będzie OK.

Podoba mi się ten mechanizm zamykania, a doświetlenie to ważna rzecz. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

Jakie okna dachowe polecacie? Dostalam wyceny velux, fakro i roto...

Moze macie kilka uwag na ich temat?

 

Pozdrowionka,

 

Moniaa :lol: :lol: :lol:

 

My połączyliśmy piekło z niebem czyli mamy i lukarny i połaciówki Velux'a.

Jedno i drugie ma swoje zalety i wady:

lukarna to po prostu znacznie lepszy efekt estetyczny ... ale to drogi luksus

połaciowe - znacznie więcej światła i ... oszczędność (koszt z 8-10 razy mniejszy niż lukarna z oknem)

Zgadzam się, że połaciówka musi mieć roletę zewnętrzną i takie założyliśmy (mimo kosztów :x ) ale tylko w taki sposób można zapewnić kontrolę temperatury we wnętrzu.

 

A które połaciowe wybrać? trudna sprawa. Wybraliśmy Velux - wydają się najsolidniejsze i na pewno znacznie staranniej wykonane niż Fakro. Z Roto nie mam doświadczeń - podobno są mało rozpowszechnione.

Dodatkowo kolorystyka Veluxa (zawnętrzny płaszcz itd) był idealna do naszego dachu: okna idealnie wtapiają się w nasz dach.

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie okien widzę ze jak połaciówki to koniecznie z roletami. Nie ma to jak forum :).

 

Kze, mam do Ciebie pytanko w sprawie twojego POS. Wiem już z praktyki forumowiczów ze lepiej w pozwoleniu na budowę zgłosić szambo a dopiero potem zmieniać na POS. Z tego co wyczytałem to montujesz bezdrenażowe bioeko. Jak dokładnie planujesz to umiescowić na działce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie POS to własnie jestem na etapie badań geotechnicznych (ponoć niektóre gminy tego nie wymagaja.. :roll: :evil: ).A POS Bioeko zamierzam umieścić przed wejściem do domu, z przodu posesji. W tym miejscu będzie zachowana odległość 30m od najbliższej studni, a poza tym w przyszłości jakby robili kanalizację to zastanowię się i pomyślę. Jak będę chciał podłączyć to nie będę miał problemów. Bezdrenażowe ma to do siebie, że zajmuje 4-5mkw, tak więc można je umieścić prawie, ze gdziekolwiek. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,

 

Ale to będzie przed linią zabudowy? To tak można? I czy pod pod podjazdem czy po prostu gdzieś przed domem? Mnie najlepiej pasowałoby właśnie w rogu (ale wtedy przy granicy z sąsiadem a nie tylko z drogą)

 

Pozdrawiam

Linia zabudowy tyczy się budynku, ale nie POS lub szamba. Ja planuję nad POS posadzić trawkę itp, więc nie bedzie tam podjazdu. Po prostu po co jeździć samochodem po POS.. Oczywiście mozna zrobić to w podjeździe. Sąsiad może zaprotestowac jeśli ma ujęcie wody pitnej w odległości 30m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

nasza ekipa mogłaby podgonić trochę budowę gdyby miała 4-tego członka zespołu (ostatnio uciekł im murarz który miał to zadanie).

 

A więc:

- potrzebujemy murarza z doświadczeniem (murowanie, szalunki itp.)

- robota na Białołęce (okolice Zdziarska/Białołęcka)

- zakres prac: murowanie stanu surowego - parter, strop, moze więźba

- od zaraz przez około miesiąc - półtora

- nasza ekipa pracuje od poniedziałku do soboty od 7 do 18 z przerwami

- finanse do dogadania z majstrem na budowie

 

Czy moglibyście podesłać namiary do kogoś lub do Waszych ekip? Może macie do polecenia chwilowego bezrobotnego? W razie czego prosze na priva.

 

Będę bardzo wdzięczna.

 

Pozdrawiam,

Monia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa. Czy Ty przypadkiem nie masz ekipy od Ziętka? Bo ja jakieś znajome klimaty widzę. Też było ich trzech, a czwartego przez miesiąc Ziętek szukał. A jak znalazł to ten po trzech dniach tak zapił, że nawet nie wychodził z baraku jak ja przyjeżdżałem żeby poudawać, że coś robi.

Bardzo Ci współczuję. Bo ja z 3 osobową ekipą się męczyłem przez ponad miesiąc. Teraz wchodzi mi (mam nadzieję) ekipa 5 osobowa i jak ruszą to( ja widziałem osobiście tempo ich pracy) może skończą stan surowy przed Bożym Narodzeniem jak pogoda pozwoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa. Czy Ty przypadkiem nie masz ekipy od Ziętka? Bo ja jakieś znajome klimaty widzę. Też było ich trzech, a czwartego przez miesiąc Ziętek szukał. A jak znalazł to ten po trzech dniach tak zapił, że nawet nie wychodził z baraku jak ja przyjeżdżałem żeby poudawać, że coś robi.

Bardzo Ci współczuję. Bo ja z 3 osobową ekipą się męczyłem przez ponad miesiąc. Teraz wchodzi mi (mam nadzieję) ekipa 5 osobowa i jak ruszą to( ja widziałem osobiście tempo ich pracy) może skończą stan surowy przed Bożym Narodzeniem jak pogoda pozwoli.

 

Mam nadzieję, że już teraz pójdzie Twoja budowa z kopyta. Codziennie jadąc do pracy przejeżdzam obok Twojej budowy także postępy obserwuję na bieżąco. Jeśli będziesz zadowolony z tej ekipy to poproszę o namiary.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tak jak napisał Rocky.

Za około 10 m przyłącza od glownego gazociągu do mojej działki 4900 na koszt Gazowni a ja 1550 plus vat opłaty stałej za wcinkę.

Pozdro

 

Witam, Niestety u mnie jest inaczej. :( Za ~60m przylacza gazownia chce blisko 10.000PLN netto, i uwaza ze warunki ekonomiczne nie sa spelnione. Jedyne wyjscie to moje wspólfinansowanie inwestycji w wysokosci okolo 5.000PLN netto. Oczywiscie te koszty pozwalaja na realizacje przylacza tylko do mojego ogrodzenia. Kto wie ile jeszcze bedzie mnie kosztowała wcinka i kompletne przylaczenie domu? Kto ma to juz za soba? Z gory dziekuje za info.

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa. Czy Ty przypadkiem nie masz ekipy od Ziętka? Bo ja jakieś znajome klimaty widzę. Też było ich trzech, a czwartego przez miesiąc Ziętek szukał. A jak znalazł to ten po trzech dniach tak zapił, że nawet nie wychodził z baraku jak ja przyjeżdżałem żeby poudawać, że coś robi.

Bardzo Ci współczuję. Bo ja z 3 osobową ekipą się męczyłem przez ponad miesiąc. Teraz wchodzi mi (mam nadzieję) ekipa 5 osobowa i jak ruszą to( ja widziałem osobiście tempo ich pracy) może skończą stan surowy przed Bożym Narodzeniem jak pogoda pozwoli.

U mnie stan surowy budowała ekipa 3-osobowa i w zasadzie dawali sobie radę.. :roll: To nie wiem czemu jest problem z czwartym?? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moniaa. Czy Ty przypadkiem nie masz ekipy od Ziętka? Bo ja jakieś znajome klimaty widzę. Też było ich trzech, a czwartego przez miesiąc Ziętek szukał. A jak znalazł to ten po trzech dniach tak zapił, że nawet nie wychodził z baraku jak ja przyjeżdżałem żeby poudawać, że coś robi.

Bardzo Ci współczuję. Bo ja z 3 osobową ekipą się męczyłem przez ponad miesiąc. Teraz wchodzi mi (mam nadzieję) ekipa 5 osobowa i jak ruszą to( ja widziałem osobiście tempo ich pracy) może skończą stan surowy przed Bożym Narodzeniem jak pogoda pozwoli.

 

Mam nadzieję, że już teraz pójdzie Twoja budowa z kopyta. Codziennie jadąc do pracy przejeżdzam obok Twojej budowy także postępy obserwuję na bieżąco. Jeśli będziesz zadowolony z tej ekipy to poproszę o namiary.

 

Pozdrawiam

 

 

Od poniedziałku będę coś więcej wiedział, bo robota ma się ruszyć. No zobaczymy. Po współpracy z Ziętkiem to mam już ograniczone zaufanie do słownych zapewnień o terminach. Mam nadzieję, że to się zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We trzech robili przez miesiąc to co inne ekipy robią w dwa tygodnie. Problem w tym misiaczku :D , że jak zaczyna się jesienią to czas trochę goni.

Nie wiem misiaczku w jakim tempie robią inni, ale moi od 14 października do 10 grudnia zrobili fundamenty, stan zero, ściany nośne oraz strop. Czy dużo nie wiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy,

 

Nasza ekipa nie jest od p.Ziętka :evil: i ciesze sie z tego, ale pracujac w trzech pracuja wolniej (mialo byc ich czterech) i sami zasugerowali, ze przydalby sie im czwarty do pomocy. Jak zasugerowała Renatka&Petronek - jesienia czas nagli....i o to w tym wszystkim chodzi...

Ponawiam wiec pytanie: Czy nie macie jakiegos murarza chetnego do zarobienia? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...