Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

No to mamy już wylane nadproża i wymurowane 2 z 4 słupy klinkierowe. Chłopaki dzisiaj dzielnie zasuwali do 17 tej. Teraz sobie robią długi weekend i od czwartku jadą dalej. No i 10 listopada obiecany mam wylany strop. Jak nie będzie lało to napewno się wyrobią.

Był też sprawdzian ich dokładności. Przywiozłem niwelator laserowy i okazało się, że żadna ze ścian nie odbiega na więcej niż milimetr od pionu, spoina pozioma po całym obwodzie jest idealnie na jednym poziomie(pomiar był na wysokości 160 cm), otwory okienne idealnie trzymają wymiar. Pan Marek był tylko zadowolony, że mógł sobie dokładnie wyznaczyć poziomy do szalowania nadproży i stropu.

Nalepiej było przy otworach okiennych. Rzuciliśmy pionowy promień lasera na krawędź otworu, a majster mówi, że te otwory jeszcze niewykończone bo to docinane cegłówki. Te docinane cegłówki odstawały od linii na max 2 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełek

Coś tam pozmieniamy... między innymi chcemy dodać wykusz z prawej strony między kuchnią i salonem, a pozatym oddzielić nieco te dwa pomieszczenia ;)

Ha !! Wykusz - to była moj pierwsza myśl, nie wiem jeszcze gdzie, bo jestem jeszcze mocno na przedbiegach i tylko oglądam projekty. Na pierwszy rzut oka, ja bym zrbił drzwi z przedsionka do kuchni, żeby nie targac wszystkeigo przez salon, ale.... może jeszcze mi się wiele odmienić :D No i ja by, dodał jeszcze jedne wykusz nad "garażem". No i nie ma miejsca na moje miejsce do grzebania w czym kolwiek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno maja uliczke (niedaleko Odkrytej) nazwali "Zbytki" :-?

To chyba jakies jaja sobie robia :evil:

Zdecydowanie mi sie nie podoba :(

 

Pawel i Renia - dzieki za namiar :)

A wolałabyś "Dzikiej kaczki", bo tak ma się nazywać moja ulica??? :o

 

Wolalbym nawet "Dzikiej Gesi" ale nie "Zbytki" :lol:

Gęsi a kaczki to jednak jest różnica, tym bardziej teraz :lol:

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy forumowiczów.

Na początek dzięki za wszystkie pozytywne informacje o postępujacych budowach - jesteście żywym dowodem na to, że jednak się da (w co nie do końca wierzę...). Ponieważ zapewne będziem z forum korzystać, to się kurtuazyjnie przedstawimy

 

No to najważniejsze pytanka to:

1. kto Ty i skąd Ty?

Sylwia i Wojtek. Na razie z Tarchomina

2. stan rodzinny?

2+1

3. Dlaczego Białołęka?

Idealne miejsce na dom. Zielono, lesiście, a jeszcze w granicach miasta, więc wszystkie miejskie udogodnienia. No i śfagry znalazły fajną działeczkę pod bliźniaczek. :-)

4. Kiedy przeprowadzka/rozpoczęcie budowy?

Rozpoczęcie wiosna 2007. Oczywiście jeżeli wreszcie znajdziemy jakąś ekipę!

5. no i numer konta oraz PIN.

A co, ktoś chce nam spłacić debet? Bardzo proszę...

 

Nawiasem mówiąc - jeżeli ktoś ma namiar na solidną ekipę na przyszły rok będziemy wdzięczni za namiary.

 

Pozdrawiamy

SiW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pogoda taka, że brrr. A moi murarze punkt 8.00 stanęli na murach. Jak tylko nie będzie lało i nie będzie mrozu to zgodnie z planem za tydzień zalewamy strop.

Swan. Pamiętam co Ci obiecałem, na pewno się odezwę. A jakby co to zapraszam na wizję lokalną. Panowie pracują dokąd widzą cegły tj do zmroku.

O tej porze roku to chociaż dobrze robi się zakupy, bo wszystko jest w hurtowniach i jak na moje oko to niektóre rzeczy tanieją. Mnie najbardziej obchodzi teraz stal bo mam strop monolityczny i trochę tego towaru pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy forumowiczów.

Na początek dzięki za wszystkie pozytywne informacje o postępujacych budowach - jesteście żywym dowodem na to, że jednak się da (w co nie do końca wierzę...). Ponieważ zapewne będziem z forum korzystać, to się kurtuazyjnie przedstawimy

 

No to najważniejsze pytanka to:

1. kto Ty i skąd Ty?

Sylwia i Wojtek. Na razie z Tarchomina

2. stan rodzinny?

2+1

3. Dlaczego Białołęka?

Idealne miejsce na dom. Zielono, lesiście, a jeszcze w granicach miasta, więc wszystkie miejskie udogodnienia. No i śfagry znalazły fajną działeczkę pod bliźniaczek. :-)

4. Kiedy przeprowadzka/rozpoczęcie budowy?

Rozpoczęcie wiosna 2007. Oczywiście jeżeli wreszcie znajdziemy jakąś ekipę!

5. no i numer konta oraz PIN.

A co, ktoś chce nam spłacić debet? Bardzo proszę...

 

Nawiasem mówiąc - jeżeli ktoś ma namiar na solidną ekipę na przyszły rok będziemy wdzięczni za namiary.

 

Pozdrawiamy

SiW

 

 

Witamy w naszej Grupie :D !!

 

Niestety nie znam dobrej ekipy budolanej :-?

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie :evil: , że mój wyrzucony wykonawca Ziętek :evil: nasłał inspekcję pracy na obecną moją ekipę. Na szczęście Pan Marek ma wszystko w porządku i obyło się bez większych kłopotów.

No, takiego s@#$%^syna to ja dawno nie widziałem. Dodam jeszcze, że wszyscy ludzie współpracujący z nim (churtownie, wypożyczalnia, koparki) mają niepopłacone za swoje usługi nie tylko związane z moją budową.

Mój kierbud mówi żeby nie ruszać g@#$na bo śmierdzieć będzie, ale to to już musiałem o nim napisać. UWAŻACIE NA ZIĘTKA bo nie dość, że nieuczciwy i niesłowny to jezcze próbuje świnie podkładać jak się go wyrzuci.

No to sobie ulżyłem

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

No ja pier....... co za koleś. To wiele roby w przyszłym roku mieć nie będzie :evil: :evil:

 

Co do stępli - w przyszłym tygodniu będą chyba zdejmowane nasze - ponad 300 3 metrowych wiec 250 będzie bez problemu. Ale nie wiem do kiedy możecie poczekać. Nasza ekipa ma cały ten tydzień wolny :-? a strop był wylewany ponad tydzień temu więc pewnie od razu będą zdejmowane. Co do ceny jeżeli zdecydujecie sie poczekać to się dogadamy :wink:

 

A i skąd macie taki niwelator laserowy ?????? Bo brzmi nieźle 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie :evil: , że mój wyrzucony wykonawca Ziętek :evil: nasłał inspekcję pracy na obecną moją ekipę. Na szczęście Pan Marek ma wszystko w porządku i obyło się bez większych kłopotów.

No, takiego s@#$%^syna to ja dawno nie widziałem. Dodam jeszcze, że wszyscy ludzie współpracujący z nim (churtownie, wypożyczalnia, koparki) mają niepopłacone za swoje usługi nie tylko związane z moją budową.

Mój kierbud mówi żeby nie ruszać g@#$na bo śmierdzieć będzie, ale to to już musiałem o nim napisać. UWAŻACIE NA ZIĘTKA bo nie dość, że nieuczciwy i niesłowny to jezcze próbuje świnie podkładać jak się go wyrzuci.

No to sobie ulżyłem

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

No ja pier....... co za koleś. To wiele roby w przyszłym roku mieć nie będzie :evil: :evil:

 

Co do stępli - w przyszłym tygodniu będą chyba zdejmowane nasze - ponad 300 3 metrowych wiec 250 będzie bez problemu. Ale nie wiem do kiedy możecie poczekać. Nasza ekipa ma cały ten tydzień wolny :-? a strop był wylewany ponad tydzień temu więc pewnie od razu będą zdejmowane. Co do ceny jeżeli zdecydujecie sie poczekać to się dogadamy :wink:

 

A i skąd macie taki niwelator laserowy ?????? Bo brzmi nieźle 8)

 

Dzięki, ale stemple już kupiłem. Jutro moi Panowie zaczynają deskować strop. Leją ostatnie nadproża, a tam gdzie już związało i jest wymurowane to będą deskować. Spieszą się bo chcą wylać strop do końca przyszłego tygodnia. Dzisiaj tak zasuwali, że nawet śnieżyca ich nie odstraszyła. A majster mówi, że taka pogoda jeszcze może być :o. Ja po godzinie przebywania na budowie nie mogłem kluczyków do stacyjki włożyć tak mi ręce zgrabiały.

A niwelator (taki profesjonalny Hilti) to pożyczyłem od mojego kumpla, który używa tej maszynki na codzień w swojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełek sąsiedzie, byłem dzisiaj na włościach i widziałem jak walec ubija naszą drogę. Teraz jest już twarda i można po niej normalnie jeździć. Jak zawsze zrobilem troche zdjeć żeby miec kiedyś pamiątke jak tam bylo cicho i pusto.

A to wstawiaj Waść foty na forum, będziemy śledzić postępy :)

 

D wstawiania dobry serwerek: http://imageshack.us/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do papiórków to wszystko zalatwił mi pan architekt ja tylko zaniosłem do gminy.

Pozdrówki dla sąsiadów.

 

Mógłbyś dać namiary na priv na tego architekta i skreślić parę słów jak się układała współpraca, koszty projektu itp? Szukam aktualnie architeka, który narysowałby moją chatkę i najlepiej zeby załatwiał sprawy w urzędzie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraźcie sobie :evil: , że mój wyrzucony wykonawca Ziętek :evil: nasłał inspekcję pracy na obecną moją ekipę. Na szczęście Pan Marek ma wszystko w porządku i obyło się bez większych kłopotów.

No, takiego s@#$%^syna to ja dawno nie widziałem. Dodam jeszcze, że wszyscy ludzie współpracujący z nim (churtownie, wypożyczalnia, koparki) mają niepopłacone za swoje usługi nie tylko związane z moją budową.

Mój kierbud mówi żeby nie ruszać g@#$na bo śmierdzieć będzie, ale to to już musiałem o nim napisać. UWAŻACIE NA ZIĘTKA bo nie dość, że nieuczciwy i niesłowny to jezcze próbuje świnie podkładać jak się go wyrzuci.

No to sobie ulżyłem

To widzę, że niezłe koty drzesz z Ziętkiem... :( Na prawdę współczuję, że do tego stopnia doszły kontakty... Bardzo przykre... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy forumowiczów.

Na początek dzięki za wszystkie pozytywne informacje o postępujacych budowach - jesteście żywym dowodem na to, że jednak się da (w co nie do końca wierzę...). Ponieważ zapewne będziem z forum korzystać, to się kurtuazyjnie przedstawimy

 

No to najważniejsze pytanka to:

1. kto Ty i skąd Ty?

Sylwia i Wojtek. Na razie z Tarchomina

2. stan rodzinny?

2+1

3. Dlaczego Białołęka?

Idealne miejsce na dom. Zielono, lesiście, a jeszcze w granicach miasta, więc wszystkie miejskie udogodnienia. No i śfagry znalazły fajną działeczkę pod bliźniaczek. :-)

4. Kiedy przeprowadzka/rozpoczęcie budowy?

Rozpoczęcie wiosna 2007. Oczywiście jeżeli wreszcie znajdziemy jakąś ekipę!

5. no i numer konta oraz PIN.

A co, ktoś chce nam spłacić debet? Bardzo proszę...

 

Nawiasem mówiąc - jeżeli ktoś ma namiar na solidną ekipę na przyszły rok będziemy wdzięczni za namiary.

 

Pozdrawiamy

SiW

Witamy nowego forumowicza w naszej grupie... 8)

Widzę, że kolega nadrobił zaległości i jako dobrze wychowany osobnik rozpoczął od ankiety.. :wink: Chwali się, że kolega poczytał i poznał zwyczaje nowoprzyjmowanych... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...