Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wyobraźcie sobie :evil: , że mój wyrzucony wykonawca Ziętek :evil: nasłał inspekcję pracy na obecną moją ekipę. Na szczęście Pan Marek ma wszystko w porządku i obyło się bez większych kłopotów.

No, takiego s@#$%^syna to ja dawno nie widziałem. Dodam jeszcze, że wszyscy ludzie współpracujący z nim (churtownie, wypożyczalnia, koparki) mają niepopłacone za swoje usługi nie tylko związane z moją budową.

Mój kierbud mówi żeby nie ruszać g@#$na bo śmierdzieć będzie, ale to to już musiałem o nim napisać. UWAŻACIE NA ZIĘTKA bo nie dość, że nieuczciwy i niesłowny to jezcze próbuje świnie podkładać jak się go wyrzuci.

No to sobie ulżyłem

:o :o :o :o :o :o :o :o :o :o :o

No ja pier....... co za koleś. To wiele roby w przyszłym roku mieć nie będzie :evil: :evil:

 

Co do stępli - w przyszłym tygodniu będą chyba zdejmowane nasze - ponad 300 3 metrowych wiec 250 będzie bez problemu. Ale nie wiem do kiedy możecie poczekać. Nasza ekipa ma cały ten tydzień wolny :-? a strop był wylewany ponad tydzień temu więc pewnie od razu będą zdejmowane. Co do ceny jeżeli zdecydujecie sie poczekać to się dogadamy :wink:

 

A i skąd macie taki niwelator laserowy ?????? Bo brzmi nieźle 8)

 

Dzięki, ale stemple już kupiłem. Jutro moi Panowie zaczynają deskować strop. Leją ostatnie nadproża, a tam gdzie już związało i jest wymurowane to będą deskować. Spieszą się bo chcą wylać strop do końca przyszłego tygodnia. Dzisiaj tak zasuwali, że nawet śnieżyca ich nie odstraszyła. A majster mówi, że taka pogoda jeszcze może być :o. Ja po godzinie przebywania na budowie nie mogłem kluczyków do stacyjki włożyć tak mi ręce zgrabiały.

A niwelator (taki profesjonalny Hilti) to pożyczyłem od mojego kumpla, który używa tej maszynki na codzień w swojej pracy

 

No to też może poszukamy takiego niwelatora. Otwory okiennie mierzyliśmy sami taką zwykłą miarką ale pionów nie sprawdzaliśmy :-? .

A z tą temperaturą na dworzu to panowie mają nieciekawie ładnie to nazywając. Nasi mieszkają jeszcze w takim starym baraku na budowie. Ciężka robota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę nie zaglądałam, a tu tyle nowości.

Nasza budowa posuwa się w tempie expresowym, nie nadążam normalnie :). Drzewa usuwali w ostatnim tygodniu sierpnia, a od poniedziałku będą robić więźbę - drzewo już przywieźli.

Co do nazw ulic - nie mam pojęcia jak nasza się nazywa, ale sąsiad już mieszka, więc muszę się dowiedzieć, bo pewnie na jakiejś ulicy mieszka.. Mam nadzieję, że nic z kaczkami. Strasznie podoba mi się nazwa ul Zmyślona, no cóż, już jest niedaleko.

A co do ekip, to na razie nasza - odpukać - bezproblemowa, a nawet lepiej. Ale polecać będę jak skończą pierwszy etap czyli stan surowy otwarty. Mam nadzieję, że nie czeka mnie jakiś numerek..

Paweł i Renia - jakie piękne schody!! U mnie będą do bólu praktyczne, a wasze są po prostu piękne!

Olida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem pozwolenie na budowe.

Krótkie info dla przymierzających się do złożenia papierków o pozwolenie na budowe

- wniosek o pozwolenie złożony 8 sierpień 2006

- decyzja o pozwoleniu na budowe 18 wrzesień 2006

- uprawomocniona decyzja o pozwoleniu na budowe 7 listopad 2006

A więc troche się schodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem pozwolenie na budowe.

Krótkie info dla przymierzających się do złożenia papierków o pozwolenie na budowe

- wniosek o pozwolenie złożony 8 sierpień 2006

- decyzja o pozwoleniu na budowe 18 wrzesień 2006

- uprawomocniona decyzja o pozwoleniu na budowe 7 listopad 2006

A więc troche się schodzi.

 

Gratulacje!

 

Wg. mnie to nie tak długo. W sumie 2 miesiące od złożenia papierków i możesz łopatę wbijać :). Czyli jest u mnie realna szansa zeby w przyszłym roku już coś działać... jeśli się uwinę z projektem np. do lutego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i moja zaległa ankieta :)

No to najważniejsze pytanka to:

1. kto Ty i skąd Ty?

Ola i Jacek plus Iwo i Borys. Przewaga liczebna nie oznacza przewagi ostatecznej :)

2. stan rodzinny?

jw 2+2

3. Dlaczego Białołęka?

Zielono, fajnie, dużo nowych domów, no i rzut beretu od miejsca gdzie mieszkamy, czyli Bródna

4. Kiedy przeprowadzka/rozpoczęcie budowy?

Rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu sierpnia 2006, przeprowadzka wrzesień 2007.

5. no i numer konta oraz PIN.

ale tam pusto... wszystko trzymamy w dachówkach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olidat zmian w projekcie mam nadzieje nie bedzie bo to indywidualny a wiec większość zaplanowana od początku

moniaa budowa planowana na 2008 a więc ekipy jeszcze nie mam w 2007 mocne obserwacje ekip

swan wniosek złożony 8 sierpnia po około 30 dniach (tyle mają czasu na rozpatrzenie wniosku) list z urzędu gminy ze brakuje oświadczenia o służebności drogi (pojechałem i na miejscu uzupełniłem) i dlatego zeszło się do 18 września. Po 2 tygodniach (nie miałem możliwości wcześniej) poszedłem złożyć wniosek o uprawomocnienie się tej decyzji i zajeło to około 2 tygodni.

Budowa planowana jest na 2008 a wiec nie zależalo mi bardzo na czasie z tymi papierkami, ale jestem pewien ze mozna to szybciej załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Białołęka?

Zielono, fajnie, dużo nowych domów, no i rzut beretu od miejsca gdzie mieszkamy, czyli Bródna

4. Kiedy przeprowadzka/rozpoczęcie budowy?

Rozpoczęliśmy w ostatnim tygodniu sierpnia 2006, przeprowadzka wrzesień 2007.

 

Miło że kolejni zza miedzy przenoszą się na Zieloną Białołękę .... ja też już parę latek na Bródnie mieszkam i ten krok wykonuję właśnie ...

 

Gratuluję tempa (w planach) .... miałem bardzo podobne ....

 

Nie chcę osłabiać zapału ale .... ot, tak dla rozszerzenia horyzontów ....

... zaczęliśmy w pierwszym tygodniu sierpnia 2005 ... i do tej pory szans na przeprowadzkę nie ma .... może na 3 miesiące....

 

Powodzenia ... życzę aby Wam się udało (sukces pozostanie na Bródnie :wink: )

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi Drodzy!

Od kilku dni odwiedzam Wasze forum, z zapartym tchem czytam wspaniałe relacje z budów, wymiany spostrzeżeń, porady... czytam i wzdycham bo też chciałabym zamienić mieszkanko na swój naprawdę własny kawałek podłogi i dolaczyć do Waszego szacownego grona.

 

Na razie jestem na etapie intensywnych poszukiwań działki - stąd moja obecnosć na forum i serdeczna prosba - jesli ktos z Was ma kontakt bezposrednio do osób sprzedajacych grunt w rejonie Szamocina/ Choszczówki będę niezwykle zobowiązana. Interesuje mnie ok 1000 m2.

 

No i kluczowe pytanie - jestescie najlepej zorientowani - jak kształtuja się ceny? Z góry dziekuję za wszelkie rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...