Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

KZE!

 

Czy zauważyłeś, że Twoje Dziecko = Grupa Tarchomin-Białołęka przerosła już swoją Matkę = grupę warszawską ?

 

Gratulacje dla WSZYSTKIECH z T-B :lol:

 

J

 

Hej!

Gratlulacje!!! :p

 

od razu widac ze sie tu BUDUJE :lol: :wink:

 

pozdr

 

 

 

Chciałbym również zauważyć, że nasz kolega Wiluś Trzęsikielnia (de domo: Willie) właśnie wstąpił w progi ELIT ....

 

No, no .... tak trzymać ...

 

gratulki

J

 

 

Dziekulki :wink: :lol:

 

prosze jak to leci - ledwo co 2 lata na forum

 

i JUZ :p

 

pozdr :wink:

 

 

Willie ja też, ja też :lol: :wink: :lol: :lol:

 

Tobie tez, Tobie tez :wink: :p :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:lol: :lol: :lol: http://img481.imageshack.us/img481/2277/1hb0.th.jpg :lol: :lol: :lol: http://img481.imageshack.us/img481/3329/2rt5.th.jpg :lol: :lol: :lol:

 

MONIAA oczywiście brniemy dalej dopóki pogoda dopisuje, jak widać deseczki prawie skończone a już jutro startujemy z PAPĄ.

Poza tym w następnym tygodniu mają do końca postawić SCHODY i oczywiście zapraszamy na spacer po nich.

 

Super :lol: :lol: :lol: Wrażenie robi!!! To juz pewnie pape na dachu macie :roll: :roll: :roll:

U nas jutro mają przywieść więźbe :lol: Dziś byłam z majstrem ją zobaczyć na Płochocińskiej - drzewo ładne - tak powiedzial majster. W końcu zdecydowaliśmy się, żeby oni mi je zaimpregnowali, ale chyba jeszcze sami je zaimpregnujemy, tak dla pewności. Majster powiedział mi dziś, że do końca przyszłego tygodnia chcą zakończyć więźbę!. Potem jeszcze dachówka i chyba się wyrobimy w tym roku ze stanem surowym :roll: :lol: :wink:

 

Chętnie się po tych Waszych schodach przejdziemy, więc jak będą to daj znać :wink:

 

Pozdrowionka

 

Moniaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol: http://img481.imageshack.us/img481/2277/1hb0.th.jpg :lol: :lol: :lol: http://img481.imageshack.us/img481/3329/2rt5.th.jpg :lol: :lol: :lol:

 

MONIAA oczywiście brniemy dalej dopóki pogoda dopisuje, jak widać deseczki prawie skończone a już jutro startujemy z PAPĄ.

Poza tym w następnym tygodniu mają do końca postawić SCHODY i oczywiście zapraszamy na spacer po nich.

 

Super :lol: :lol: :lol: Wrażenie robi!!! To juz pewnie pape na dachu macie :roll: :roll: :roll:

U nas jutro mają przywieść więźbe :lol: Dziś byłam z majstrem ją zobaczyć na Płochocińskiej - drzewo ładne - tak powiedzial majster. W końcu zdecydowaliśmy się, żeby oni mi je zaimpregnowali, ale chyba jeszcze sami je zaimpregnujemy, tak dla pewności. Majster powiedział mi dziś, że do końca przyszłego tygodnia chcą zakończyć więźbę!. Potem jeszcze dachówka i chyba się wyrobimy w tym roku ze stanem surowym :roll: :lol: :wink:

 

Chętnie się po tych Waszych schodach przejdziemy, więc jak będą to daj znać :wink:

 

Pozdrowionka

 

Moniaa

 

Pocieszajace są wasze posty. My też już blisko dachu ale na razie robione są dodatkowe podciągi, których konstruktor nie uwzględnił w części konstrukcyjnej projektu tylko na jakimś przekroju napisał "podciag" :evil: . Majster chyba zły my trochę też bo więźba już na budowie a wieniec jeszcze nie zalany :x .

A dachówki nie kładziemy bo nawet jeszcze nie zdecydowaliśmy jaką, nie mówiąć o kolorze. To chyba najwyższy czas się tym zając :roll: :D

 

A przy okazji szukacie już ekpi do wykończenia, wnętrz oczywiście ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do naszego przypadku to na razie jeszcze na nowy sezon budowlany niczego nie planujemy bo niewiadomo za ile sprzedamy mieszkanko :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a myślę że jak będzie kaska to i chętne ekipy do niej się znajdą :wink:

 

POZDRO.............

a jak na razie to zaczeliśmy papować

http://img460.imageshack.us/img460/1399/1oc7.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, dawno nie zaglądałam :oops:

Zauważyłam, że odwiedzili nas nowi poszukujący działek. Spieszę donieść, że przy ul. Wilkowieckiej są 3 działki do sprzedania o których wiem: dwie po ok. 1200 m2 i jedna ok 2200 m2 (pod bliźniak) - wszystkie zdaje się po 250 zl/m2. Prąd jest, gaz gazownia ma ciągnąć, wodociąg gmina robi w przyszłym roku.

 

Nasza budowa w toku. Zgodnie z moimi wcześniejszymi obawami ekipie idzie wolno. Wczoraj zalali nam strop. Natomiast teraz zapowiadają przyspieszenie i proszą już o przywiezienie więźby :roll: Zobaczymy.. :D

 

Tym co jeszcze nie zaczęli budowy potwierdzam - jest to proces stresujący. Dużo decyzji, dużo niespodzianek, no i ciągnie się to i ciągnie. Chyba odsapniemy zimą podczas przerwy technicznej. O wykończeniówce wolę nie myśleć... :-?

 

Przy okazji pytanko do budujących: jakie są aktualne stawki za robociznę - docieplanie budynku (fundamentów oraz ścian)???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dawno tu nie byłem... :( Niestety obowiązki w nowej pracy są taki, że nie mam czasu na net.. :-? :roll: No, ale sam tego chciałem, a poza tym musze w końcu na ten dom zarobić, nie? :wink:

 

KZE!

 

Czy zauważyłeś, że Twoje Dziecko = Grupa Tarchomin-Białołęka przerosła już swoją Matkę = grupę warszawską ?

 

Gratulacje dla WSZYSTKIECH z T-B :lol:

 

J

 

Hej!

Gratlulacje!!! :p

 

od razu widac ze sie tu BUDUJE :lol: :wink:

 

pozdr

 

 

 

Chciałbym również zauważyć, że nasz kolega Wiluś Trzęsikielnia (de domo: Willie) właśnie wstąpił w progi ELIT ....

 

No, no .... tak trzymać ...

 

gratulki

J

 

 

Dziekulki :wink: :lol:

 

prosze jak to leci - ledwo co 2 lata na forum

 

i JUZ :p

 

pozdr :wink:

 

 

Willie ja też, ja też :lol: :wink: :lol: :lol:

 

Tobie tez, Tobie tez :wink: :p :lol:

 

Przyłączam się do gratulacji dla wszystkich członków naszej grupy.. 8)

W sumie nie zauwazyłem, ale ponieważ lubię tworzyć coś własnego i konkurować z innymi (np. na polu piłki) bardzo się cieszę, że wyprzedziliśmy grupę matkę.. :lol:

 

UCZEŃ przerósł MISTRZA... 8)

Witać, gdzie przeniosła się młodzież... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj mariang! Gratulacje dla kze z okazji "wyrośniętego dziecka" :D

 

Mam pewien temat, może nieco "pachnący", ale chodzi o to własnie by potem nie było przykrego zapachu i innych tego rodzaju klopotow.

Buduje domek podpiwniczony. W piwnicy mam zaplanowaną małą kuchnię i toaletę - co nie podlega dyskusji.

:o Moje pytania do doświadczonych i użytkujących rózne tego typu rozwiązania: jak najlepiej zrealizować odprowadzenie z piwnicy? 1. Czy osadzić szambo ponizej poziomu parteru a z piwnicy pompować specjalną pompką? 2. Dodac drugi niższy zbiornik szamba specjalanie dla piwnicy? 3. Inne pomysły? Jesli 1 to gdzie umiescic pomkę? Na podlodze piwnicy? Poniżej poziomu podłogi? Czy to urządzenie hałasuje? Jakie pompki polecacie?

Chetnie wymienie szczegółowe uwagi na mail albo GG.

z góry dziekuję za pomoc.

 

Jesli gdzies na forum znajdują sie odpowiedzi na moje pytania to prosze o skierowanie mnie tam. Szukałem sporo ale niczego nie znalazłem... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to i u nas się wreszcie coś ruszyło!

Nagle, znienacka i całkowicie nieoczekiwanie, po upływie zaledwie 1,5 (słownie: PÓŁTORA) mieiąca od złożenia dokumentów w naszym kochanym Urzędzie Dzielnicy (czy jak go tam obecnie zwą) otrzymaliśmy Pozwolenie na Budowę! :roll:

Było to dla nas całkowitą niespodzianką, bo uprzedzeni przez sąsiadów "zza płotu" (przyszłego :wink: ) spodziewaliśmy się problemów co najmniej podobnych, jak oni mieli - albo i większych...

Sąsiedzi swoje PnB dostali po 3 mies, dokumenty musiały przejść przez konserwatora zabytków, mieli kłopoty z kominkiemi takie tam.

Zdziwienie nasze więc było bezbrzeżne, ale i radość szczera i ogromna :lol: :lol: :wink:

 

Aż tu nagle, spoza trwającego cały czas zdziwienia, zaczął wyglądać diabełek mówiący, żebyśmy zaczęli budowę jeszcze w tym roku.

Wcześniej takiej opcji nie braliśmy pod uwagę, spodziewaliśmy się dokumentów dopiero koło grudnia - stycznia. No, ale w tej sytuacji...wracają pierwotne marzenia (jeszcze sprzed złożenia o PnB) o wykonaniu w tym roku stany "zero". Coby, jak to Zygul napisał - "ułożyło sie przez zimę.

Zresztą ekipę mamy już zgodzoną od marca, więc nie musieli by w razie czego czekać, aż ziemia odtaje po mrozach, tylko mogli by się od razy za robotę brać.

I kurka, trochę strach, jak z tą pogodą będzie. Niby fundamenty wylać - to tylko jakieś 3-4 dni potrzeba (poprawcie mnie, jeśli się mylę), ale i PnB musi się jeszcze uprawomocnić i na Bagateli trza zgłosić rozpoczęcie budowy i ..... Kierownika Budowy brak :cry:

 

Jak by ktoś z Was miał namiary na solidnego - proszę o info.

 

Acha i hydraulika też nam potrzeba (jak by ktoś dysponował zbędnym namiarkiem).

 

I trzymajcie za nas kciuki, może się uda zacząć jeszcze w tym roku...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiełek - gratulacje! No to prawdziwe życie się zaczyna :) Mam dwójkę urwisów i powiem Ci że nie pozwalają się nudzić :) ...

 

 

Akuka - gratulacje!

 

 

>Acha i jeszcze zapomniałam o garażu - też będę wdzięczna za >podpowiedź, gdzie można nie za drogo nabyć.

 

Ale to garaże gdzieś tak sprzedają z półki? :D Przepraszam, to taki poranny żart - chyba chodziło Ci o bramę garażową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...