Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1. Dach- w konstrukcji występuję pojecie ruszt metalowy - co to jest i dlaczego tak drogo ?

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

 

Witaj kris19. Archon+ tak ma w większosci projektów. U mnie tez maja byc stalowe ramy wzmiacniajace więzbę. Na pewno podnosi to koszty. Częsć firm z którymi negocjowałem proponowała mi zastapienie tej ramy drewnianymi stemplami, ale nie zaufałem takim zmianom.

Stropy natomiast wykonam w technologii teriva. Moim zdaniem tak będzie lżej dla domu, łatwiej do wykonania i taniej dla kieszeni. Projekt dopuszczał oba te rozwiazania. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzial ktos dom projektu kornelia w okolicy bialoleki?

 

ja widzialem.

 

stoi obok mojego :wink:

 

aktualnie robia wiezbe 8)

 

pozdr

 

dzieki Willi dzis podjechalem i ogladalem kornelie co praweda w lustrzanym odbiciu ale zawsze to kronelia

podjechalem juz bylo ciemno i chyba przestaraszylem wlasciciela bo akurat byl na budowie a ja w czarnej skorze i lysy wiec widzialem ze spodziewal sie czegos innego niz: przepraszam czy ten dom to kornelia pewnie pomyslal zaraz powie dawaj kluczyki od auta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnego masz pieska,właśnie Goldena chcemy mieć w naszym nowym domu.

Pozdrawiam

Marzena

Dziękuję, :wink: ale słyszałem ze pies jest podobny do swojego pana :o :o :wink: :wink:

 

Mam pytanie czy macie jakiegoś dobrego elektryka który zamontuje skrzynke z licznikiem w ogrodzeniu ??

Podobno jedną skrzynkę montuje Stoen a drugą licznikową montuje się samemu tak jest??

 

Patras przeczytaj dokładnie warunki przyłączenia - jeżeli ma to być docelowe przyłącze to ja mam napisane " wybudowanie przez STOEN S.A. szafki pomiarowej(kompletnie wyposażonej)"

także wynika ze powinni zrobić cały komplet , a ja mam zrobić, zgodnie z zapisem wewnetrzną linię zasilającą z ww. szafki pomiarowej do obiektu i instalacji odbiorczej w obiekcie. :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Willi dzis podjechalem i ogladalem kornelie co praweda w lustrzanym odbiciu ale zawsze to kronelia

podjechalem juz bylo ciemno i chyba przestaraszylem wlasciciela bo akurat byl na budowie a ja w czarnej skorze i lysy wiec widzialem ze spodziewal sie czegos innego niz: przepraszam czy ten dom to kornelia pewnie pomyslal zaraz powie dawaj kluczyki od auta

 

Daniel ładnie tak straszyć ludzi na drugi raz skóra w samochodzie i perułka :lol: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Dach- w konstrukcji występuję pojecie ruszt metalowy - co to jest i dlaczego tak drogo ?

2. Strop nad parterem- Płyta żelbetowa 12cm, folia polietylenowa, styropian dzwiękochłąnny 3cm, zbrojona siatka z prętów fi 3mm co 10 cm, wylewka cementowa 4cm. - czy w tej chwili tak się to robi czy może są jakieś inne rozwiązania no i jak z kosztami?

 

Witaj kris19. Archon+ tak ma w większosci projektów. U mnie tez maja byc stalowe ramy wzmiacniajace więzbę. Na pewno podnosi to koszty. Częsć firm z którymi negocjowałem proponowała mi zastapienie tej ramy drewnianymi stemplami, ale nie zaufałem takim zmianom.

Stropy natomiast wykonam w technologii teriva. Moim zdaniem tak będzie lżej dla domu, łatwiej do wykonania i taniej dla kieszeni. Projekt dopuszczał oba te rozwiazania. Pozdrawiam.

 

Ten ruszt metalowy w moim projekcie to konstrukcja pod płyty karton gips więc no problem :oops: :oops:

Co do stropu to też tak myslę że teriva, bedzie mniej pracochłonna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki Willi dzis podjechalem i ogladalem kornelie co praweda w lustrzanym odbiciu ale zawsze to kronelia

podjechalem juz bylo ciemno i chyba przestaraszylem wlasciciela bo akurat byl na budowie a ja w czarnej skorze i lysy wiec widzialem ze spodziewal sie czegos innego niz: przepraszam czy ten dom to kornelia pewnie pomyslal zaraz powie dawaj kluczyki od auta

 

Daniel ładnie tak straszyć ludzi na drugi raz skóra w samochodzie i perułka :lol: :wink: :wink:

 

no co ja poradze ze lubie skory a wlasy mi wypadly ale to nic jak rozbilem samochod a mechanik w zastepstwie mojego auta dal mi BMW 3 kolor czarny przyciemniane szyby nie pamietam zeby ktos gdy bylem na lewym pasi zwlekal ze zjechaniem na prawym co akurat bylo na plus ale spojrzenie ludzi bylo na minus :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy wszystkich nowych forumowiczów.

A u nas jak dobrze pójdzie to w poniedzialek przyjeżdża więźba i cieśla, no i podobno w tydzień nasz domek ma nabrać ostatecznego kształtu.

 

 

Oby pogoda się utrzymała, tylko gratulować i powodzenia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy grudzień.

A ja czekam i czekam juz od lipca na Warunki Zabudowy :evil:

I jak ma być w tym kraju dobrze ?

Jutro pani podinspektor w gminie pozna moją ciemną stronę :evil: :evil:

Pozdrowienia

Wszystkim budowniczym pogody ale tylko do świąt bo potem trzeba troche poszusować :D :D

 

kris ich trzeba nachodzić tak się nie doczekasz, wiem z własnego doświadczenia, na telefon mówią ze sprawa załatwiana a nawet nie wiedzą kto dzwoni :evil: :evil: , a jak się wyciąga z ich przepastnych stosów :o na wierzch idzie wtedy do przodu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też na warunki zabudowy czekałam pól roku i co tydzień nawiedzałam pana

Lewandowskiego który sie tym zajmował.

Przy uprawomocnieniu był problem bo nie bylo potwierdzenia od jednego sąsiada. Załatwilam to sama tego samego dnia i od razu miałam pieczątkę. W innym przypadku czekałabym kolejny miesiąc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...