Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

 

HEJ!

 

Jak Wam TAM?? 8)

 

pozdr

 

powolutku ;)

chwilowo mam dość domu

w styczniu przeprowadzamy się do mieszkania (z wieści związanych z tematem forum)

poza tym:

uczę się węgierskiego, jak mi idzie lepiej nie pytaj

dzieci po angielsku zasuwają już jak stare, Ola nas zaskakuje co i rusz; musimy ze spuszczoną głową przyznawać, że nie wiemy ;)

a w ogóle to jest git

 

a ty już mieszkasz w swoim domu?

stoi ta moja działka tam jeszcze?

no i co z tymi cenami? powiecie mi?

 

hej!

nie mieszkam :cry:

ale nadal zamierzam tylko sie przeciaga wykonczeniowka 8)

dzialka Wasza stoi a obok sie zbudowala taka jedna Manuelka :wink:

ceny zwariowaly z radosci ze tyle kredytow banki daja...... 8)

 

zapomnialem jak to po ichniemu ale po naszemu to bedzie

Wszystkiego Dobrego Wam Tam na tej Obczyznie :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

hej, dawno mnie tu nie było... co za zmiany i postępy:-)

gratulacje!

 

czytam i zazdraszczam ;-)))

żal mi zadek ściska, buuu, ja też chcę...

 

u nas przeciągnęło się z kupnem działki (papiery, papiery...), teraz "załatwiają się" media i architekt kleci projekt.

Czas pomyśleć o ekipie - polećcie kogoś, bardzo proszę!!!

 

PS: parę stron wcześniej ktoś pyał o ceny działek na Nowodoworach - więc tak, jakieą 3-4 m-ce temu działki w okolicy Mehoffera, ale w części tarchomińskiej, nie zielonej, były , bagatela, po 400 i 450 zł m ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do przymierzających sie z rozpoczęciem budowy na wiosne-lato 2007. Z jakim wyprzedzeniem czasowym zamierzacie zarezerwować/podpisać umowe z ekipą budowlaną??

 

Do tych którzy już wybudowali chociażby stan surowy.

Jakie zaliczki w waszym przypadku zyczyły sobie ekipy budowlane za zarezerwowanie terminu na budowe??

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do przymierzających sie z rozpoczęciem budowy na wiosne-lato 2007. Z jakim wyprzedzeniem czasowym zamierzacie zarezerwować/podpisać umowe z ekipą budowlaną??

 

Do tych którzy już wybudowali chociażby stan surowy.

Jakie zaliczki w waszym przypadku zyczyły sobie ekipy budowlane za zarezerwowanie terminu na budowe??

 

pozdrawiam

 

dolaczam sie do pytania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka&Petronek jeśli można proszę o namiary na koparkę.

Chcemy humus zdjąć jeszcze w tym roku (najlepiej w przyszłym tygodniu :wink: )

 

Jeśli ktoś jeszcze dysponuje namiarem na dobrego/niedrogiego/sprawnego "kopakrkowicza", to ja chętnie :wink:

 

ponawiam prośbę z tym, że skierowałam do niewłaściwych osób :oops:

 

pawel i renia chodziło mi oczywiście o Was! Jeśli można - proszę o namiary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do przymierzających sie z rozpoczęciem budowy na wiosne-lato 2007. Z jakim wyprzedzeniem czasowym zamierzacie zarezerwować/podpisać umowe z ekipą budowlaną??

 

Do tych którzy już wybudowali chociażby stan surowy.

Jakie zaliczki w waszym przypadku zyczyły sobie ekipy budowlane za zarezerwowanie terminu na budowe??

 

pozdrawiam

 

Z tego co widzę to ostatni moment na złapanie polecanej ekipy.

Ja podpisałem umowę na poczatku listpada z ekipą która robiła u pawła i reni.

Dobry pomysł na znalezienie ekipy to wycieczka po okolicznych budowach a jest ich mnóstwo w Białołęce.

Przy podpisywaniu umowy nie było rozmowy o zaliczce.

Myślę że dobra i szanujaca sie ekipa ma roboty pod dostatkiem właśnie dlatego że mozna na niej polegać.

Każdy fachowiec który wykonuje swoja robote sumiennie i za rosądne pieniądze bedzie miał "zamówień jak Penderecki do 2010 roku" - cyt. " Killer"

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w żadnym wypadku nie należy nic płacić z góry

a tym bardziej za przyszły rok { a co jak się rozmyślą kase pewnie oddadzą}

skoro się decydują na robote to spisać koniecznie umowe ustalić warunki, co ile i za ile i pamiętajcie im więcej będzie w umowie tym lepiej dla was.w końcu dla nich to też dobrze bo mogą sobie cały rok poukładać z pracą

 

troy

jeśli już na pewno masz zamiar budować w nastepnym roku to radze zaklepać sobie ekipe jak najwcześniej by potem nie mieć problemów { choć i tak mogą zejść z roboty w trakcie stawiania }

jak wszyscy wiemy jest buummm budowlany i w nastepnym roku będzie jeszcze większy, nie wszyscy w to wierzą ale zobaczycie, według nas po mału robi się nagonka na stawianie domów { bo to taniej niż mieszkanie }podobno

fachowców jest coraz mniej { uciekają na zach} a ci co zostali mają pełne ręce roboty i brak fachowców { bo wyjechali } koło się zamyka

jeszcze jedno jak się zmieni vat w 2008 to wszystko pewnie stanie i hurtownie zaczną przychylnym okiem spoglądać na klijenta co ma pare złoty do wydania.

 

 

ale się rozgadałem ............................................... :lol:

ps.

stawiamy 1 dom i naprawde nie jest to takie trudne jak by mogło się wydawać, tzreba tylko wymieniać się ciekawymi tematami i namiarami z innymi bo chyba nikt nie poleca nikogo złego........prawda :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

a i jeszcze jedno jak już podpiszecie umowe to warto " pielęgnować " tą znajomość przynajmniej do postawienia stanu surowego :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kwesti poszukiwania ekip budowlanych...

 

ja to już ze swoich doświadczeń nie będę opowiadała ale patrzyłem z zazdrością jak w ostatnim czasie powstawało kilka domów które codziennie mijałem i budowy jak na moje oko (a postawiłem dopiero jeden dom odwiedzając budowę codziennie) wygladały wzorowo no i tempo naprawdę niezłe - najlepiej podjechać i zapytac inwestora ...

 

Jeden to mój sąsiad i on też poleca swoich Panów i mimo że we dwójkę budowali naprawdę nieżle im to szło , czysto, poukładane, sprawnie i wszystko sami robili ( żadna tam grucha czy inne łatwizny),

 

Drugi dom to na ul.Białołęckiej tuż przeżed Ketlingiem czy ardziej skrzyzowanie z Małym Rycerzem - to raczej może być coś a'la firma (cześć biurowa i chyba warsztaty) ale tępo mieli/maja super - naprawdę super się to obserwowało - sam myślałem czy nie wziąć namiarów na przyszłość - to z takich bardziej spektakularnych - no i chyba Moniaa może coś powiedzieć o swoich bo też chyba są nieźli ...

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za ironia......

 

Damian, polecasz naszą ekipe, a nam się wszystko rozwlaliło w ciągu jednego dnia.... :( :( :(

 

Nasz główny majster spadł z dachu na głowe......bardzo nieszczesliwie.....teraz walczy o zycie po dwoch operacjach głowy (krwiaki na mozgu) - niewielkie szanse na przezycie......

 

Ekipa godna polecenia, robili swietnie, dokladnie, szybko i czysto. I stosunkowo niedrodzy.....i co z tego.....tragiczny wypadek.....

 

Nie wiem jak to sie teraz potoczy.....czekamy na wiesci ze szpitala....

 

nie wiem czy uda sie nam dokonczyc stan surowy w tym roku....

 

Moniaa

 

Ps. Damian odpisalam na priva, ale jakis problem mam ze skrzynka, bo mail jest przechowywany w folderze DO WYSłANIA i wychodzi ze skrzynki czasem nawet po dwoch dniach!!!! :evil: Czy Tty tez spotkales z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moniaa: ze skrzynki wychodzi dopiero, jak ktoś przeczyta - też się kiedyś temu dziwiłem. I troszkę mniej przyjemna uwaga - czy ta ekipa oficjalnie i na piśmie - kierownik budowy - przejęła plac budowy? Bo jeśli nie, to tfu!!!! ale ten wypadek.... obciąża właściciela działki... Nie jestem prawnikiem - ale to z zasłyszanych opinii na tym forum przed laty... uważaj...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie :-? - jak wielkie powierzchnie wyłączyliście z produkcji rolnej, w jakim kształcie i czy pojawiły się jakies problemy ??? :-?

 

Mi sugerowali że nalezy wyłączyć prawie lub całą działkę, ale jak to jest powyżej 500 to sa jakieś opłaty i to nawet nie małe :-? . Wpominali ze przy inspekcji powykonawczej geodeci mają zalecenie wyłanczać wszystko łacznie z jakimiś krzaczkami, drzewami, trawnikami itd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie :-? - jak wielkie powierzchnie wyłączyliście z produkcji rolnej, w jakim kształcie i czy pojawiły się jakies problemy ??? :-?

 

Mi sugerowali że nalezy wyłączyć prawie lub całą działkę, ale jak to jest powyżej 500 to sa jakieś opłaty i to nawet nie małe :-? . Wpominali ze przy inspekcji powykonawczej geodeci mają zalecenie wyłanczać wszystko łacznie z jakimiś krzaczkami, drzewami, trawnikami itd?

 

Tylko pod powierzchnię zabudowy. Ale klasy ziemi V i VI tego nie wymagają. Niestety u naszych ukochanych urzędasów to nie ma znaczenia. Chcą od każdego takie samo pismo o umożeniu postępowania o odrolnieniu. Co ciekawe przy każdej odpowiedzi jest takie uzasadnienie dlaczego nie trzeba tego odralniać. No ale cóż nasi urzędnicy(!@#$%$^^) muszą sobie porządzić. Ażeby ich ... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za ironia......

 

Damian, polecasz naszą ekipe, a nam się wszystko rozwlaliło w ciągu jednego dnia.... :( :( :(

 

Nasz główny majster spadł z dachu na głowe......bardzo nieszczesliwie.....teraz walczy o zycie po dwoch operacjach głowy (krwiaki na mozgu) - niewielkie szanse na przezycie......

 

Ekipa godna polecenia, robili swietnie, dokladnie, szybko i czysto. I stosunkowo niedrodzy.....i co z tego.....tragiczny wypadek.....

 

Nie wiem jak to sie teraz potoczy.....czekamy na wiesci ze szpitala....

 

nie wiem czy uda sie nam dokonczyc stan surowy w tym roku....

 

Moniaa

 

Ps. Damian odpisalam na priva, ale jakis problem mam ze skrzynka, bo mail jest przechowywany w folderze DO WYSłANIA i wychodzi ze skrzynki czasem nawet po dwoch dniach!!!! :evil: Czy Tty tez spotkales z tym?

 

Moniaa, przykro mi z powodu wypadku , mam nadzieje że wszystko będzie dobrze.

co do wiadomości - nie zauważyłem jakiś problemów.

reszta na priv

pozdrawiam i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...