Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

No i mamy zimę i pierwszy prezent pod choinkę :

Mam, mam

 

WZ - czytaj głośno wrunki zabudowy

 

UFFF nareszcie po 5 miesiącach i 6 dniach.

Pozdrawiam wszystkich sąsiadów

 

Oby wybór projektu nie trwał równie długo, choć on the other hand ... może lepiej dłużej wybierać, żeby potem mniej marudzić ...

 

Gratulacje ..

 

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj niestety deszcz :roll: i plucha, ale ciepło pozdrawiam wszystkich budujących.

Mam pytanko, skoro w warunkach zabudowy mam napisane własne szambo,

to po co mam jeszcze się udać do MPWiK po jakąś umowę odmowną czy coś takiego.?

Pani w Gminie stwierdziła że do wniosku o pozwolenie na budowę muszę posiadać takową umowę.

Czy ktoś wie coś na ten temat?

Podobno trwa to do miesiąca.

Z góry dziękuję za odpowiedż.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz wystąpic o warunki do mpwik - pl. starynkiewicza. warunki załączasz do wniosku, nawet jak masz napisane w warunkach zabudowy że woda z ujęcia własnego - studnia a odprowadzenie ścieków do szamba szczelnego. Tak jest bo "tak" - usłyszałem pytając sie w urzedzie dzielnicy o to samo. ważne , że nie wymagaja warunków z gazowni tam sie dopiero czeka!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich - ale sie watek rozrosl- chyba jest nas calkiem spora grupa??? ja sie powoli wprowadam - budowa zajela nam 1,5 roku. chyba swieta spedzimy na swoim. nawet mamy choinkę - piekny duzy swierk 7 m wysokości. no i wreszcie sie upije - nie bedzie stresu, nie bedzie ciagle nowych problemow i problemikow - slowem moze w koncu wroce do pracy- bo przez oststni rok musialem sobie zrobic wolne i robic za ekonoma na budowie.

oczywiscie na wiosne pewnie znowu sie zacznie- a to lampy, a to karnisze. a to rolety , klamki, drzwi, listy, kostka i takie tam - ale na razie precz z budową!!!!

a jak patrze na swoje podlogi to az sie ostatnio poplakalem ze wzruszenia.

Pozdrawiam tych co na morzu - trzeba byc wytwałym i cierpliwym. i jakby co to zapraszam sasiadów. :lol:

 

ps. czy ktos ma jakies zdjecia z satelity zeby sobie popatrzec na bialoleke?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu jest program do ściągnięcia: http://earth.google.com/download-earth.html

i można cały świat zwiedzić za darmo :wink: :wink: :wink:

POZDRO.........

 

71kkk GRATULACJE z przeprowadzki i powodzenia :wink:

 

 

 

:wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink:

 

CZEŚĆ

mam na imie VIKTORIA jestem dużą 51cm dziewczynką o dość sporej wadze 3750 urodziłam się wczoraj i TATUŚ z MAMUSIĄ namówił mnie bym się przedstawiła .

Od następnego roczku razem z rodzicami też będę budowała DOMEK,serdecznie pozdrawiam bliskich i dalekich sąsiadów w doli i niedoli budowlańca .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://img184.imageshack.us/img184/7676/vikiwy1.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

 

co sądzicie o planowanej inwestycji polegającej na budowie potężnego kombinatu na Czajce wraz ze spalarnią, która będzie miała potężne zdolności przerobowe i będzie spalała większość osadu ze wszystkich oczyszczalni Mazowsza a także może i Polski?

 

Jaki jest sens tłoczyć ścieki z 75% Warszawy w jedno miejsce i budować do tego potężne kolektory (średnica 4m) przez środek Tarchomina wraz z komorami rozprężeń i przepompowniami.

 

Czy nie przeraża was ta wizja?

 

Na zachodzie wiedzą jak te problemy rozwiązywać, np. berlin ma kilka mniejszych oczyszczalni i jedną spalarnię z dala od miasta na terenach zdegradowanych. Dlaczego oni potrafia myśleć, a nasi włodarze mają wszystkich w d..pie.

 

Może byście chcieli przyłączyć się do protestu?

Zapraszam na

http://www.czajka-protest.org

 

Dbajmy o przyszłość i zdrowie naszych dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

:wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink:

 

CZEŚĆ

mam na imie VIKTORIA jestem dużą 51cm dziewczynką o dość sporej wadze 3750 urodziłam się wczoraj i TATUŚ z MAMUSIĄ namówił mnie bym się przedstawiła .

Od następnego roczku razem z rodzicami też będę budowała DOMEK,serdecznie pozdrawiam bliskich i dalekich sąsiadów w doli i niedoli budowlańca .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://img184.imageshack.us/img184/7676/vikiwy1.th.jpg

 

No to WIELKIE GRATULACJE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę. Mamy już prawie :wink: zbudowany dom. Dzisiaj kierownik odebrał więźbę po poprawkach(cieślom się spieszyło na następną robotę i nie wstawili paru jętek). I zostało tylko wymurować z klinkieru dwa z trzech kominów nad połać dachu. Potrzebujemy 1-2 dni bez mrozu w przyszłym tygodniu na skończenie roboty. W każdym razie paln prawie został zrealizowany na ten rok. Miał być stan surowy otwarty. I odpoczynek ze dwa miesiące. A tak pod koniec stycznia dekarze, zaraz potem zamawiamy okna i dalej robota. Nie odpoczniemy za dużo od tej budowy :cry: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja też się pochwalę. Mamy już prawie :wink: zbudowany dom. Dzisiaj kierownik odebrał więźbę po poprawkach(cieślom się spieszyło na następną robotę i nie wstawili paru jętek). I zostało tylko wymurować z klinkieru dwa z trzech kominów nad połać dachu. Potrzebujemy 1-2 dni bez mrozu w przyszłym tygodniu na skończenie roboty. W każdym razie paln prawie został zrealizowany na ten rok. Miał być stan surowy otwarty. I odpoczynek ze dwa miesiące. A tak pod koniec stycznia dekarze, zaraz potem zamawiamy okna i dalej robota. Nie odpoczniemy za dużo od tej budowy :cry: .

 

No to super!!!

Co do murowania kominów - to pamiętajcie, że przy murowaniu klinkieru nie może padać (nawet mżawka niebezpieczna) - mogą wyjść wykwity. Potem komin należy osłonić - chyba na 24 godz., właśnie ze względu na możliwość zmoknięcia.

 

 

 

Paweł i Renia - Wspaniała wiadomość! Gratulacje!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink: :D :D :D :wink: :wink: :wink:

 

CZEŚĆ

mam na imie VIKTORIA jestem dużą 51cm dziewczynką o dość sporej wadze 3750 urodziłam się wczoraj i TATUŚ z MAMUSIĄ namówił mnie bym się przedstawiła .

Od następnego roczku razem z rodzicami też będę budowała DOMEK,serdecznie pozdrawiam bliskich i dalekich sąsiadów w doli i niedoli budowlańca .

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

http://img184.imageshack.us/img184/7676/vikiwy1.th.jpg

 

 

Ogromne gratulacje dla rodziców!!! Ściskamy mocno Viktorię :lol: :lol: :lol:

 

Moniaa&Bogus&Ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZEŚĆ

mam na imie VIKTORIA jestem dużą 51cm dziewczynką o dość sporej wadze 3750 urodziłam się wczoraj i TATUŚ z MAMUSIĄ namówił mnie bym się przedstawiła .

Od następnego roczku razem z rodzicami też będę budowała DOMEK,serdecznie pozdrawiam bliskich i dalekich sąsiadów w doli i niedoli budowlańca .

 

Gratulacje Viktoria, Renia i Paweł! Dla całej Trójki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...