Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!!

 

Ogromnym plusem posiadania maleństwa i matki karmiącej jest to, że cały szampan minus pół kieliszka jest MÓJ!!

 

No i żebyście cały Nowy Rok byli uchachani jak ta panienka

 

http://amperek.cbr.tp.pl/~kielek/Gnojek/wst1.jpg

 

Ino żebyście zębów mieli nieco więcej!!

 

Pozdrwionka!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kze - my również przyłączamy się do gratulacji!!! :lol:

 

Kasia_de - nasz kierownik jest z tych co się angażuje. Z tego co wiem planował skoncentrowac swoja działalność na Białołęce, ale może Marki uznałby za wystarczająco bliskie.

 

Nasz domek juz praktycznie stoi. Robotnicy utrzymując wolne acz stabilne tempo robót kończą nam dach - dachówka (Creaton Futura - czarna angoba) już leży na dachu, tylko niestety zabrakło nam jej kilkadziesiąt sztuk... :roll: :oops: więc trzeba będzie trochę poczekać na przyjazd domówionej. Teraz kończą obróbki blacharskie i wkładają okna dachowe.

 

Przyznaję, że budowa nie jest łatwym chlebem (a zdaję sobie sprawę, że będzie tylko gorzej przy wykończeniówce). Ciągle potrzebne decyzje, ciągle czegoś nie przewidujemy... Jest trochę pomyłek. Ten pierwszy dom chyba rzeczywiście buduje się dla wroga :wink:

 

pozdrawiam!

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich noworocznie i nowonarodzeniowo! Gratuluję świeżoupieczonym Rodzicom!

 

No i podzielę się - po długiej nieobecności - dobrą nowiną! W rekordowym czasie 2 tygodni od złożenia jednego brakującego papieru nasz drogi Ratusz wydał nam Pozwolenie na budowę!!!!! Wiwat Białołęka!

 

W sumie cała operacja trwała od początków listopada do 18 grudnia, więc całkiem przyzwoicie.

 

Renatko i Petronku, Wam szczególnie gratuluję ciepłej zimy i dokończenia robót!

 

Drodzy mili kochani. Czy ktoś się może podzielić informacją ile (i za co przede wszystkim) biorą kierownicy budowy? Szukałam na topiku kierownikowym, ale tam są tylko ceny, a rzadko informacja co się w tym mieści - oprócz standardowych wizyt przy odbiorach. Czy kierownik ma być na budowie częściej, czy jest przy odbiorze materiałów w hurtowni, ile kosztuje wezwanie dodatkowe? Czy ktoś ma doswiadczenie w tym zakresie?

 

Pozdrawiamy i życzymy wszystkiego murowanego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swan rozmawiałem jakiś czas temu z gościem który prowadzi nadzory budowlane jest kierownikiem budowy a dodatkowo jest biegłym sądowym z zakresu budownictwa. Za prowadzenie budowy jako kierownik budowy bierze 150 zł (bez rachunku) za wizytę, jeżeli budowa jest na białołęce, i przyjeżdża ile razy chcesz może być nawet codziennie :D . Myślę że co do odbiorów materiałów z hurtowni i innych dodatkowych zajeć to można się z każdym dogadać kwestia jest tylko ceny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: parę stron wcześniej ktoś pyał o ceny działek na Nowodoworach - więc tak, jakieą 3-4 m-ce temu działki w okolicy Mehoffera, ale w części tarchomińskiej, nie zielonej, były , bagatela, po 400 i 450 zł m ;-)

 

Hmm - albo to były działki po 1500-2000m2 albo coś musiałem przegapić.

Szukam w tych rejonach działki od paru miesięcy i (niestety :-( ) na nic ciekawego nie trafiłem.

Fakt, że przy takiej cenie to celuję w działkę 800 max. 1000m2 bo inaczej to już jest morderstwo finansowe :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiło się nam forum młodych rodziców! :wink:

Jeszcze raz gratulacja dla Wszystkich!

 

A ja z pytaniem, czy ktos posiada juz może i chce podzielić się doswiadczeniami z urzadzania wnętrz, projektowania kuchni czy łazienek, polecić godnych uwagi (i za rozsadna cenę) architektów wnętrz, stylistów, firmy wykonawcze, meblarskie?

Co sadzicie o takim doradztwie? Warto? :roll:

 

Szukam także kontaktów na sprawdzonych parkieciarzy i sprawdzone miejsca zakupu parkietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Renatka&Petronek

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

gratulacje i trzymamy kciuki

:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:

a fotki jeszcze troche za wielkie :lol: no ale czy to jakiś wielki problem :oops:

 

JAKO ŻE STAN SUROWY OTWARTY UKOŃCZONY MOGE PODZIELIĆ SIĘ Z WAMI INFORMACJAMI O ZDOBYTYCH KONTAKTACH :

- EKIPA do polecenia {szybko,solidnie,bez problemów}

- KOPARKA 100/h. solidny i uczciwy

- STUDNIA dobry fachowiec

- KOMIN ceramiczny lub stalowy { namiary na tani }

- STAL { trochę da się urwać } choć ciągle idzie w góre

- BETON { mogę poradzić i zniechęcić }

- PIASEK/ŻWIR { starają się szybko dowozić}

- STROP z 1 ręki { dobry fachowiec }

- HURTOWNIE { kilka a szczególnie jedną bo na moje imię dodatkowy RABACIK a kasa drogą nie chodzi :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: }

- KIEROWNIK BUDOWY

- GEODETA

co do dokładnych INF... to przesyłam na PRV....

 

 

POZDRO..........

 

 

a i jeszcze jedna sprawa, nasza

- EKIPA - z chęcią przyjmie robote na okres zimowy w środku { WYKOŃCZENIÓWKA }INFO przesyłam na PRV.....

 

 

KOPARKA 100/h. solidny i uczciwy

 

Możecie dać namiary - pilnie potrzebuję koparki (Ostrówek) do przesypania ziemi i ewent rozgarnięcia.

 

Będę wdzięcznuy

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...