Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Dawno sie nie odzywalem, gdyz intensywnie konczylem budowe. Niedlugo przeprowadzka i mam pytanie: czy ktos moglby mi polecic firme do odbioru smieci oraz firme do wywozu szamba na Bialolece?

 

Pozdrawiam,

Marek_w

 

 

Witaj Marku_w,

 

Mam pytanie o wykonawców do wykonczeniówki - czy robiła Ci ją jedna ekipa czy kilka? Czy mógłbyś mi przesłać namiary na priva?

 

Poszukujemy ekipy do wykończenia całego domu od stanu surowego. Raczej takiej, która zajmie się większością zagadnień, samodzielnej, solidnej, sprawdzonej no i niedrogiej. Rozpoczęcie prac w marcu, kwietniu.

 

 

Jeśli macie namiary to prosze o przesłanie na priv

 

Moniaa[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że namiary teraz krązą i krąża... :wink:

 

Wiecie, kiedyś była taka tradycja spotykania się.. Jakoś dawno nikt nie dawał hasła... Może spotkamy się.. W jakieś knajpce, pogadamy... Wymienimy poglądy, przemyslemia.. Chyba rajd po budowach przy takiej ilości forumowiczów nie będzie mozliwy... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że namiary teraz krązą i krąża... :wink:

 

Wiecie, kiedyś była taka tradycja spotykania się.. Jakoś dawno nikt nie dawał hasła... Może spotkamy się.. W jakieś knajpce, pogadamy... Wymienimy poglądy, przemyslemia.. Chyba rajd po budowach przy takiej ilości forumowiczów nie będzie mozliwy... :roll:

Jestem za!

Może przełom stycznia/lutego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam namiary na wykonawców przyłączy gazowych, elektrycznych i wodociagowych. Wszystko załatwiają praktycznie od ręki.

Polecam dobrego geodetę ceny dobre, warto umówić się na kompleksową obsługę inwestycji.

Chetnym wyślę namiary na priv.

Pozdrawiam 8)

 

Kris poproszę też o namiary :)

 

Znowu się zaniedbuję, ale czytam, pomału grzebię na działce (wczoraj wykopali mi studnię kregową :lol: , i mam nadzieję że w tym tygodniu złoże papiery o PNB :-? .)

kze miło będzie się spotkać :p , jestem ZA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również chętnie się spotkamy, mam tylko nadzieję, że spotkanie nie odbędzie się znów podczas naszego wyjazdu :cry:

Już jedno (poprzednie) straciliśmy :x

Planujemy wujazd w drugiej połowie lutego/początek marca.

Jeśli udałoby się wcześniej to my bardzo chętnie poznamy się z Wami w realu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My również chętnie się spotkamy, mam tylko nadzieję, że spotkanie nie odbędzie się znów podczas naszego wyjazdu :cry:

Już jedno (poprzednie) straciliśmy :x

Planujemy wujazd w drugiej połowie lutego/początek marca.

Jeśli udałoby się wcześniej to my bardzo chętnie poznamy się z Wami w realu :wink:

Ale ja wyjeżdżam na 2-3 dni na koniec przyszłego tyg. tj. koło 19.-21.

No chyba że w tygodniu. ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było, a tu spotkanko się szykuje!!!

Mnie sam koniec stycznia/początek lutego pasuje (wcześniej nie mogę -sesja)

 

Do mnie na budowę zapraszam, jakby ktoś był bardzo zdesperowany, bo dojechać tam się nie da (błoto) :-? Ale zawsze można dojść - ok. 400 m.

 

A tak naprawdę, to rzeczywiście lepiej chyba w knajpce się umówić, bo dnia nie wystarczy, zeby wszystkie budowy oblecieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że temat ten pojawiał się już w kilku miejscach, ale chciałam zapytać Was jakie posiadacie w tym temacie najświeższe informacje. Jestem niemal w 100% zdecydowana na zakup działki na Olesinie/ Mańki Wojdy i po kilku wizytach w tamtych rejonach nie chce mi się wierzyć, żeby trasa główna ruchu przyspieszonego - wschodnia nitka obwodnicy miejskiej - mogła przeciąć wzdłuż te cisze i zielone okolice tuz przed oknami nowo wybudowanych tam domów.

 

Dzisiaj na stronie m. st. Warszawy znalazłam Studium przyjęte w październiku 2006 r, na mapie którego widnieje Trasa Olszynki. Dzwoniłam do Delegatury Naczelnego Architekta miasta w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, gdzie na moje pytanie jak ma wyglądać owa trasa dość opryskliwie odpowiedziano mi, że mam sobie stanąć przy. Al. Armii Krajowej to będę wiedziała co i jak...

 

Z góry dziekuję.

 

Blanka

 

Może z uporem maniaka, ale wracam do pytania - czy ktoś zgłębił ten temat i sprawdzał w Urzędzie Gminy jakie rzeczywiście są plany pod plany zagospodarowania przestrzennego jesli chodzi o przebieg TOG. Z wspomnianego powyżej źródła..

 

http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/studium/pliki/tekst/16_rozwoj_systemu_transport.pdf

oraz mapa

http://www.um.warszawa.pl/wydarzenia/studium/pliki/mapas/14_2.png

 

... wynika, że będzie i że np. bedzie biegła ok 200 metrów na zachód od ulicy Olesin i wzdłuż tej ulicy.

 

Czy ktoś z Was mógłby podzielić się ze mną wiedzą na ten temat - rozważam zakup ziemi przy ul. Olesin i nie wiem co robić.

 

I pytanie z innej beczki, zabrałam się za czytanie wszystkich Waszych postów od samego początku istnienie tej Grupy i natrafiłam na wiele wpisów poświęconych głębości na jakiej zalegają wody gruntowe - niektórzy wspominali, że jest to 2, 1,5 a newet 40 cm, czy ktoś wie czego można się spodziewać w okolicach pólnocnego odcinka ul. Olesin?

 

Pozdrawiam serdecznie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne pytanie: czy ktoś z Was prowadził rozmowy z gminą na temat usunięcia ze swojej działki rosnących tam starszych drzew.

 

Na mojej ewentualnej działce znajduje się dość wysoka skarpa porosnięta kępą sosen - niektóre z nich są z pewnością ponad 30-letnie. Osobiście nic nie mam przeciwko sosnom, ale ta skarpa ni w pięc ni w dziewięć nie pozwala na rozsądne zagospodarowanie terenu (teren pod kilka działek), za stromą częścią skarpy ma być droga dojazdowa do działek, ale z tejże drogi wjazdowej ni jak nie da się przez tę skarpę zrobić wjazdu na działkę. Czy w takiej sytuacji gmina dopuści wycinkę drzew i wpuszczenie spychu, który wyrówna teren?

 

(wspomniane działki oczekują na WZ i nie są jeszcze objęte planem ZP)

 

Pozdrawiam serdecznie i liczę na rady doświadczonych,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z białołęckich forumowiczów ma już doswiadczenie jak wyglada odbiór domu?

Na jakim etapie budowy/wykończenia można o niego wystapić? Jak to wyglada?

Jakie dokumenty sa na tym etapie niezbędne i ile czasu trwa ich załatwienie?

Czego jeszcze należy dopilnować w gminie i kiedy się tym zajać?

Mam na mysli nadanie numeru domu, meldunek i tego typu zagadnienia... w jakiej kolejnosci? :o

 

A poza gmina:

Umowa na prad i gaz to podstawa, ale co jeszcze? Umowa o wywóz smieci, nieczystosci...

Chciałbym zebrać przed nowym sezonem wszelkie informacje na temat koniecznych do załatwienia spraw wieńczacych budowę. Myslę, ze może się to przydać nam wszystkim.

 

Doswiadczeni forumowicze, pomóżcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy ktos z białołęckich forumowiczów ma już doswiadczenie jak wyglada odbiór domu?

Na jakim etapie budowy/wykończenia można o niego wystapić? Jak to wyglada?

Jakie dokumenty sa na tym etapie niezbędne i ile czasu trwa ich załatwienie?

Czego jeszcze należy dopilnować w gminie i kiedy się tym zajać?

Mam na mysli nadanie numeru domu, meldunek i tego typu zagadnienia... w jakiej kolejnosci? :o

 

A poza gmina:

Umowa na prad i gaz to podstawa, ale co jeszcze? Umowa o wywóz smieci, nieczystosci...

Chciałbym zebrać przed nowym sezonem wszelkie informacje na temat koniecznych do załatwienia spraw wieńczacych budowę. Myslę, ze może się to przydać nam wszystkim.

 

Doswiadczeni forumowicze, pomóżcie...

 

Nasz domek został juz odebrany, mamy tez nadany numer i jestesmy juz zameldowani. Całą papierologie / urzędy załatwiał mój mąż - DamianR- napewno jak tylko sie pojawi na Forum - wszystko wyjaśni.

 

Pozdrawiam :wink: ,

KasiaR

 

P.S. Napewno o nadanie numeru domu wystąpilismy dużo wcześniej- już w trakcie prac wykończeniowych :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno, kto wie gdzie można dokonac badania wody z własnego ujęcia, pod kątem jej przydatnosci do spożycia? Ile to kosztuje? :oops:

 

Najlepiej w Sanepidzie

są 2 typy badan (chemiczne i bakteriologiczne)

Najlepiej zadzwoń do sanepidu i zapytaj o ceny.

 

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna-

00-875 Warszawa, ul. Żelazna 79

tel. 022 620 90 01, fax 022 624 14 23

 

 

pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...