Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Wiem, że temat ten pojawiał się już w kilku miejscach, ale chciałam zapytać Was jakie posiadacie w tym temacie najświeższe informacje. Jestem niemal w 100% zdecydowana na zakup działki na Olesinie/ Mańki Wojdy i po kilku wizytach w tamtych rejonach nie chce mi się wierzyć, żeby trasa główna ruchu przyspieszonego - wschodnia nitka obwodnicy miejskiej - mogła przeciąć wzdłuż te cisze i zielone okolice tuz przed oknami nowo wybudowanych tam domów.

 

Dzisiaj na stronie m. st. Warszawy znalazłam Studium przyjęte w październiku 2006 r, na mapie którego widnieje Trasa Olszynki. Dzwoniłam do Delegatury Naczelnego Architekta miasta w Urzędzie Dzielnicy Białołęka, gdzie na moje pytanie jak ma wyglądać owa trasa dość opryskliwie odpowiedziano mi, że mam sobie stanąć przy. Al. Armii Krajowej to będę wiedziała co i jak...

 

Z góry dziekuję.

 

Blanka

 

Ja też miałem podobny dylemat (w końcu kupiłem działeczkę przy ul. Traszki - między Ruskowym Brodem a Olesinem), ale teraz nie żałuję i nie zamieniłbym się na żadną inną... A prawdopodobieństwo wybudowania TOG jest niewielkie. Trochę w tym temacie się orientuję, gdyż sam jestem "drogowcem". Polecam serwis na temat TOG i innych tras w Wawie i okolicach: http://www.siskom.waw.pl/tog.htm

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Renatka i Petronek jak oceniacie teraz swoją ekipę pana L ??

 

Nadal jesteśmy z nich baardzo zadowoleni. Czekam teraz na nich wiosną i robimy ogrodzenie z klinkieru.

A dzisiaj jadę na odbiór dachu. Tylko zabrakło 80 dachówek :roll: . Przyjadą jutro. Tylko jak odebrać robotę bez 8 m kw dachu? :D :o :D

 

sugeruje dach odbierać z wężem/szlałchem w ręku - nie inaczej... - przeciekające dachy do zmora wielu inwestorów - zawsze się zrobi i zrobi tylko potem cięzko jakoś cdojechac... - sprawdz przy kominach i przy oknach czy nie przecieka...powodzenia

 

Jak odbierałem dach i dzień wcześniej, lało jak z cebra :D . No i wyglądało, że nic nie cieknie. No ale jest zimno i człowiek patrzy żeby uciec z budowy. Na razie jestem dobrej myśli. Dach jest ładnie powykańczany tylko jest mała dziura. Dzisiaj mają przyjechać dachówki i zakryć dziurę, no i mają być pozaklejane wszystkie dziurki w folii. I jeszcze taśmy pod gąsiorami czekają na wiosnę aby je poprzyklejać-teraz jest za zimno i za mokro. Zdjęciem się pochwalę jak zatkają dziurę.

Niemniej oznajmiam, że stan surowy otwarty osiągnięty! Hura, hura, hura. Co prawda 4 miesiące później niż było to planowane(przez nieudaczników Ziętka) ale jest to zrobione dobrze i co najważniejsze zmieściliśmy się w budżecie :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie? To my może niedziela 18 luty

A gdzie?

1. na Majorki jest cukiernia - kilka stolików

- nienajtańsza ale z pysznymi ciastami,

herbatami, kawą

chyba też serwują wino (?)

2. barek na Białołęckiej - przy wulkanizacji (piwo i herbata)

3. już testowana knajpka niedaleko kanału

4. inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Wielu z nas wchodzi teraz w etap wykończeniówki. Jak Wam idzie poszukiwanie okien, drzwi zewnętrznych i bram garażowych? Może macie jakieś sprawdzone firmy i fajne oferty? Może warto abyśmy wszyscy podzielili się doświadczeniami i wiedzą?

 

Wczoraj dostałam wycenę bramy garażowej (5m szerokości):

Horman - 8,5 tys pln (Bartycka) :(

Normstahl - 5,8 tys. pln + montaż :-? (Prymasa Tysiąclecia) - ponoć jest teraz jakaś promocja

 

Drzwi zewnętrzne drewniane z bocznym doświetleniem (całość szerokość 1,5m) - około 7,5 tys. pln w różnych punktach na Bartyckiej :-?

 

Schody samonośne - ??? :-? :roll: Na razie nie możemy znaleźć dobrego rzemieślnika, a Grot wstępnie powiedział, że wyjdzie jakieś 15 tys. pln :(

 

Zaczynamy desperacko zastanawiać się, jak szukać oszczędności.. Jakieś niekonwencjonalne rozwiązania.. tylko jakie? Może jakieś pomysły?

 

Spotkaliście jakieś ciekawe oferty?

 

pozdrawiam!

Asia_w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po przerwie,

na naszym koncie pierwszy sukces!!!!

Naszą Decyzję o Warunkach Zabudowy przełożono już na właściwa kupkę ze stosuu zakurzonych papierzysk!Chyba otworzę szampana!!! (czy budowa może wpędzić w nałóg?)

 

Najśmieszniejsze jest to, że tu nie chodzi o wydanie decyzji, ale o przepisanie już istniejacej z poprzedniego właściciela na nas.

Kiedy byliśmy w urzędzie na początku stycznia w zawalonym papierami pokoju siedziała jedna pani, która stwierdziła, że dwie osoby zwolniły się z pracy, teraz czekają na wsparcie a ona tylko pilnuje, żeby nic nie zginęło.

 

W międzyczasie załatwiliśmy mapę do celów projektowych, teraz czekamy na projekt, decyzję i szukamy ekipy . Jeśli ktoś może jakąś polecić to proszę o namiary.

ulka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ustaliłem ostateczną cenę stanu surowego (bez więźby). Ekipa mając na uwadze warunki pogodowe stwierdziła, że prawdopodobnie od początku marca wystartujemy z fundamentami. Nie mogę już się doczekać... :lol:

Jak się sprawdzą to chętnie podzielę się namiarami. Ekipa jest z Ostrowi Maz.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

bardzo dziękuję za długaśną listę namiarów.

Przejrzałam Wasz dziennik budowy i obejrzałam zdjęcia -zawsze bardzo mi się podobały Kąty Węgierskie.

Podobnie jak Wy, my też zjeździliśmy pół wszechświata żeby znaleźć naszą działkę. Chotomów i Dąbrowę też zaliczyliśmy(w efekcie osiedli tam nasi znajomi).

Stanęło na tym, że musi być blisko do autobusu, bo starsza córka rośnie i całe życie wozić jej nie będziemy, bo jak sama twierdzi to obciach!

 

Nadszedł chyba czas, żeby pochwalić sie swoim kawałkiem ziemi, choć nie wiem, jak mi wklejanie zdjęć pójdzie, spróbuję na dwa sposoby.

 

A tak na marginesie, czy są na forum jacyś bliscy sąiedzi (Olesin, Kobiałka, Ruskowy Bród etc?)

Ulka

http://img267.imageshack.us/img267/1409/pc172093io9.jpg>

 

 

<http://img267.imageshack.us/img267/1409/pc172093io9.jpg>

 

[/b][/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ululka

 

może się przyda

TEST UMIESZCZANIA ZDJĘĆ

 

KROK 1.

- wchodzimy na stronę http://img37.exs.cx/

-[/img]

 

- klikamy Przeglądaj i wyszukujemy w naszym komputerze zdjęcie które chcemy pokazać INNYM :lol:

 

[/img]

 

- potem klikamy HOST IT i w zależności jak szybkie mamy ŁONCZE I KOMPUTER musimy trochę poczekać na efekt {pokazanie się małego naszego OBRAZKA}

 

 

 

[/img]

 

- kiedy nasz obrazek się już ZAŁADUJE do programu musimy KLIKNĄĆ na ODNOŚNIK nr. 1 { czyli wcisnąć na klawiaturze komputera razem PRZYCISK -- Ctrl i C a następnie przenieść obrazek na stronę DOCELOWĄ w tym przypadku na Forum Muratora

 

 

[/img]

 

 

a docelowo powinien nam się pojawić nasz obrazek

:wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po dłuższej nieobecności.

Uff, papierzyskom nareszcie koniec, czekamy na wydanie pozwolenia na budowę.

podobno około miesiąca mamy czekać.

Ululka chyba jesteśmy sąsiadkami, my bedziemy budować przy Chudoby róg Wyszkowskiej, to do Olesina i Ruskowego całkiem blisko.

Jak myslicie czy pogoda pozwoli ruszyć z budową pod koniec marca?

Pozdrawiam sąsiadów

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł i Renia,

 

dzięki za instrukcję wprowadzania zdjęć! Co prawda my sobie możemy na razie fotografować ugór (z którego jednakowoż co jakiś czas ktoś sobie kosi i zabiera trawę...), ale przydasie na przyszłość. Przy okazji - podobają mi się bardzo Wazse piękne schody i duże okno w salonie (w pierwszej chwili wzięłam to za... garaż! :-))). Ze nie wspomnę o maluszku - cudny.

 

Ululko,

będziemy sąsiad(k)ami. Jesteśmy dokładnie między Olesinem a Ruskowym. Babcia co prawda twierdzi, że to straszny wygwizdów, ale mam nadzieję, że za parę lat pojawi się tam jakiś autobus... i może na jakiś sklep ktoś się wysili. Bo rzeczywiście trochę mnie przeraża wożenie dzieci na każde zajęcia samochodem - pamiętam swoje "naście" lat - do głowy by mi nie przyszło prosić rodziców o podwiezienie gdziekolwiek. Jeżeli impreza kończyła się w nocy, to wracaliśmy piechotą (fakt, miasto 250 tys to nie stolica).

 

A jak inni Forumowicze z tej okolicy? Nie obawiacie się dojazdów i braku infrastruktury?

 

Swan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to widze, że 4 głosy za 18.02 i zero za 17.02..

czyli ...

 

 

18.02 spotkanie grupy Tarchomin-Białołęka!!

 

słucham sugesti co do godziny i co do miejca:

..

u mnie brak preferencji.. :wink:

kze

ja już proponowałam różne "białołęckie" miejsca ... :roll:

więc nieśmiało ponawiam:

1. na Majorki jest cukiernia - kilka stolików

- nienajtańsza ale z pysznymi ciastami,

herbatami, kawą, chyba też serwują wino (?)

2. TANI barek na Białołęckiej - przy wulkanizacji (piwo i herbata)

3. już testowana knajpka niedaleko kanału

4. inne :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie, czy są na forum jacyś bliscy sąiedzi (Olesin, Kobiałka, Ruskowy Bród etc?)

Ulka

 

Witam sąsiadko mam kawałek ziemi :) przy Ruskowym Brodzie na Jarzębinowej :D

Paweł i Renia, dzięki za instrukcje obsługi może jak tylko cos sie zadzieje to wkleje zdjęcia, oczywiscie jeśli tylko mi sie uda :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[A jak inni Forumowicze z tej okolicy? Nie obawiacie się dojazdów i braku infrastruktury?

 

Swan

 

Witaj!

Jeżeli ostatnio nie byłeś w okolicach Ruskowego Brodu to pewnie nie wiesz, że całym Ruskowym będzie jechał autobus (świadczą o tym niedawno wykonane zatoki autobusowe - najciekawsza jest ta ostatnia przy Kobiałce - może mały konkurs na zdjęcie ww. zatoki??), który bedzie miał pętlę na Olesinie. Także zostaje tylko uważać żeby zbyt późno z imprezki nie wrócić, bo nocnych pewnie jeszcze w naszej okolicy nie przewidują... ;)

Moja działeczka mieści się przy ul. Traszki (ostatnia uliczka przed Kobiałką, prostopadła do Ruskowego Brodu), także widzę, że paru sąsiadów budujących będę miał.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...