Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

no cóż odnośnie ekip to i ja dorzucę 2 grosze... Szukam ekipy na wiosne i rozmawiałam z 2-oma dom 230 metrów za robocizne chcieli 102 000 (stan surowy otwarty z dachem) :o :o i tak naprawdę to się zastanawiam czy są to normalne ceny, czy też się poprzewracało ludziom w głowach:roll: :roll: :-? :-?

 

:o :o poprzewracało się im w głowach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ceny za robociznę powariowały

Materiały też w górę

 

Porotherm 25 - 6,15 pln 11 szt./m2 = 67,65 pln/m2

Max Plecewice lub Lewkowo 29 cm grubość ściany 3,70 pln 23 szt. / m2 = 85,1 pln/m2 :evil:

Porotherm 30 - 4,35 pln 16 szt./m2 = 69,6 pln/m2

 

Bloczek betonowy 2,95 pln

 

Stal 12 2,50 pln/kg.

Stal 6 2,50 pln/kg

 

cement 315 pln/tona

 

tarcica 550 pln/m3

 

No i mamy : porotherm tańszy od tradycyjnego Maxa

 

Oferta by Minox

Ceny podane są brutto

Myslę że jeszcze coś da się urwać

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za robociznę powariowały

Materiały też w górę

 

Oferta by Minox

Ceny podane są brutto

Myslę że jeszcze coś da się urwać

Pozdro

 

Witam, czytam często wasz wątek jako tarchominianka :wink:

Z uwag o hurtowniach to sobie skojarzyłam, że w Minoxie można się "dogadać" na zakup materiałów z 7% Vatem. I oczywiście należy sobie wybrać handlowca i wszystko załatwiać przez niego, a on dba aby na fakturze były upusty itd.

My stan surowy budowaliśmy z Aglo-budem. Świetna współpraca, ceny były dobre.

Teraz o mniejsze zakupy jeździmy do Minoxu.

Dachówkę braliśmy od Michała Dąbrowicza z Dachluksu - jestem zadowolona. Ocieplenie dachu od Olsena.

Jeśli zabraknie wam np. suporexu to tak na telefon z dostawą w 2 godz. mielismy z hurtowni w Markach, nawet nie wiem gdzie ona jest, miałam do nich tylko tel. 22 7813650.

W Minoxie ciężko było o gazobeton, a tam mieli od ręki.

 

A na koniec to wszystkim szukającym ekip - POWODZENIA.

Rozmawiałam dziś z moim majstrem, zapewne dziś za nasz dom musielibyśmy mu zapłacić 2x więcej. Jemu "zwiali" murarze i w zasadzie budował sam z pomocnikiem. Teraz jeśli chce odbudować ekipę musi każdego zatrudnić na etat, ubezpieczyć i dobrze zapłacić, inaczej murarze wyjadą na zachód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KasiaR,

Co tam u Was? Jak domek? Jak się mieszka? :lol: Już wiosna tuż, tuż, więc pewnie w tym roku ruszycie więcej z ogrodem?

Pozdrowionka,

 

Moniaa

 

Cześć Moniaa :D , u nas w miarę O.K :-? .

 

Mamy ogromny problem z woda :-? ( podobno jak większość osób na Białołece , które maja własną studnię ).

 

Woda jest koszmarna. Niestety musimy liczyć się z tym ,że czeka nas zakup specjalnych systemów oczyszczania wody z żelaza- koszt od 4 tys w górę.

 

Jak najbardziej mielismy zamiar sie zabrac za ogród, ale teraz pewnie te filtry /systemy do wody wchłoną pieniążki , które też miały byc przeznaczone na ogród (skromny).

 

Jestem wściekła, naprawde :evil: - woda w naszych okolicach to koszmar!!! :evil: :evil:

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za robociznę powariowały

Materiały też w górę

 

Porotherm 25 - 6,15 pln 11 szt./m2 = 67,65 pln/m2

Max Plecewice lub Lewkowo 29 cm grubość ściany 3,70 pln 23 szt. / m2 = 85,1 pln/m2 :evil:

Porotherm 30 - 4,35 pln 16 szt./m2 = 69,6 pln/m2

 

Bloczek betonowy 2,95 pln

 

Stal 12 2,50 pln/kg.

Stal 6 2,50 pln/kg

 

cement 315 pln/tona

 

tarcica 550 pln/m3

 

No i mamy : porotherm tańszy od tradycyjnego Maxa

 

Oferta by Minox

Ceny podane są brutto

Myslę że jeszcze coś da się urwać

 

 

 

Cześć

 

Kris dzięki za wzory umów, które mi przesłałeś kilka dni temu.To tak tytułem wstępu. Ale wracając do cytatu powyżej to dzisiaj rozmawiałem z gościem z Minoxu z ul. Mehofera to cenę za Porotherm 25 powiedział i owszem 6,15 ale netto i dodatkowo powiedział że nie ma rabatów i nic się nie urwie bo cienko i ceramiką jest i oni mają ogólnie w nosie klienta. Pytałem w kilku innych składach i faktycznie różowo to nie wygląda z dostępnością cegiełek. Może powiedz , daj namiar na przedstawiciela z którym ustalałeś takie ceny za Porotherm bo też szukam dobrych cen na ten materiał.

 

Pozdrawiam

 

Konrad :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Kris dzięki za wzory umów, które mi przesłałeś kilka dni temu.To tak tytułem wstępu. Ale wracając do cytatu powyżej to dzisiaj rozmawiałem z gościem z Minoxu z ul. Mehofera to cenę za Porotherm 25 powiedział i owszem 6,15 ale netto i dodatkowo powiedział że nie ma rabatów i nic się nie urwie bo cienko i ceramiką jest i oni mają ogólnie w nosie klienta. Pytałem w kilku innych składach i faktycznie różowo to nie wygląda z dostępnością cegiełek. Może powiedz , daj namiar na przedstawiciela z którym ustalałeś takie ceny za Porotherm bo też szukam dobrych cen na ten materiał.

 

Pozdrawiam

 

Konrad :D

Witam!

Ja też wczoraj odwiedziłem Mańka i Minox i ceny, które podał Kris są raczej cenami netto z tendencją raczej w górę, a nie niestety w dół... Aczkolwiek przy większych zamówieniach są szanse na jakiś mały rabacik (tak mi w zaufaniu powiedział handlowiec ;) )

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja też wczoraj odwiedziłem Mańka i Minox i ceny, które podał Kris są raczej cenami netto z tendencją raczej w górę, a nie niestety w dół... Aczkolwiek przy większych zamówieniach są szanse na jakiś mały rabacik (tak mi w zaufaniu powiedział handlowiec ;) )

Pozdrawiam

 

 

Czekamy cierpliwie na odpowiedź Krisa , bo wygląda interesująco tematt cegiełek.

Konrad :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiary na przestawiciela w Minoxie 506 008 806 p. Artur Kowalik

Ceny podane wyzej są do zapłacenia

Warto je porównać z cenami katalogowymi od których hurtownie mają rabaty

Więc niech nie robią łachy

Tylko trzeba im to wytknąć

 

Przykład:

Porotherm 30 P+W klasa 15 16 szt./m2 4,25 netto 4,55 z 7%Vat, 5,19 z 22% vat

 

Porotherm 30 P+W klasa 10 16 szt./m2 4,10 netto 4,40 z 7%Vat, 5,00 z 22% vat

 

No i jak widać za klasę 10 dał mi 5 groszy mniej

 

A teraz uwaga:

 

Ceny na tzw ceramikę tradycyją według Wienerbergera

 

pustak Max 220

288/188/220 Klasa 15, 23Szt./m2 2,55 neto 2,73 z 7% Vat, 3,11 z 22% Vat

 

pustak Max 220

288/188/220 Klasa 10, 23Szt./m2 2,45 neto 2,62 z 7% Vat, 2,99 z 22% Vat

 

Jak widać jakie 3,70

 

Szczególy w cenniku:

http://www.wienerberger.pl

Czasami trzeba kliknąć dwa razy

Max i U220 jest dostępny w według katalogu w Hurtowni w Zielonce

Mają też tak dobry spis wszystkich hurtowni budowlanych w okolicy

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...