Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam. Widzę nowy narybek w grupie. Pozdrawiam i współczuję. Dzisiaj chciałem kupić wełnę elewacyjną na kwiecień .... i będzie na sierpień :o . Na szczęście mam co robić we wnętrzu. Ale słyszałem podobno, że brakuje materiałów na ściany :o . A ceny to rzeczywiście wariują. Obecny kosztorys do kredytu jest na wstępie mocno nieaktualny(za niski). No nic pozdrawiam gorąco wszystkich zaczynających. I trzymam kciuki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś dzwoniłem do hurtowni Mańk i KR ISOBUD z zapytaniem o cegłę U220. W Mańk będzie może w CZERWCU!!! a w KR ISOBUD będzie może w KWIETNIU!! ceny oczywiście nie znane.

W cegielni w Kobyłce mają U220 w tydzień czasu a więc nie rozumiem za bardzo dlaczego w hurtowniach braki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem znajomości i będę miał towar za miesiąc.

Ale z cenami to wariują chyba hurtownie. U producentów te ceny nie skoczyły aż tak drastycznie. Na przyklad klinkier, z którego mam stawiać ogrodzenie kosztuje tyle samo co kosztował rok temu. A w hurtowni powiedziano mi, że zdrożał.

Więc ja ładnie wchodzę na stronkę i proszę, pokazuję- ceny bz.

-OOO przepraszam, ja myślałem o innym producencie( :evil: )

No i tak podobno drożeją ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris napisał ile kosztuje Porotherm u producenta.Odwiedzilem kilka hurtowni.I to hurtownie nakrecaja spirale wzrpstu cen.Jedna hurtownia podała mi cene za 25 Porothermu 8.95 zł!!!! I jeszcze z łachą,że nie ma i takie tam.Ciekawe,że hurtownia 40 km dalej sprzedaje ten sam Porotherm za 6.95 zł...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno o nic nie pytałem, ale śledzę forum na bieżąco. Pozdrowienia dla wszystkich nowych i budujących całą zimę. ;)

Czy ktoś na naszym forum jest w stanie doradzić w sprawie kotła gazowego?

Jestem zdecydowany na Viessmann ew. Vaillant. Który model wybrać?

Nie chce zanudzać wszystkich na forum ogólnym szczegółami planowanej instalacji.

W skrócie powiem, ze ma być cieplutko a ciepła woda ma być szybko w kranie ;)

 

Ogrzewanie grzejnikami plus wodna podłogówka tylko dla komfortu (pewnie na drugim obiegu) i mnóstwo pytań:

Kocioł jednofunkcyjny? z zamkniętą komora spalania? jak duży zbiornik ciepłej wody (4 osoby)? oddzielny? mieszacz? pogodówka?

Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Pomóżcie… wskażcie dobrą literaturę, podpowiedzcie. Mój adres email poniżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris19

 

my mamy w planie porotherm 25+12 styropianu. Ty piszesz o 30 cm. Myslisz że 25 to za mało?

 

Mam 30 plus 15 styropian lub wełna. Tak jest w projekcie.

Mam nadzieję że przyniesie to konkretne korzyści w okresie grzewczym.

25 plus 12 to standard też jest oczywiście ciepło ale po rozmowach z tymi którzy tak budowali doszedłem do wniosku że tu nie warto oszczędzać.

Wielu z nich teraz budowało by właśnie z Maxa 288 plus min 12 ocieplenia.

Idealnym wyjściem była wełna jako ocieplenie plus do tego tynk silikonowy ale jest to drogie ale kto wie ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołaczam sie do prosby Zygula.Mam probelm z wyborem ogrzewania.Nie wiem na co sie zdecydowac.

 

W tym przypadku warto pogadać z fachowcami.

Polecam hurtownie BIMs PLUS

BIMs PLUS

 

Mapka dojazdowa:

http://www2.bimsplus.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/00f16ebbe83e0583fa15b5dad4fb224e/Wawa_Cieslewskich44.pdf

 

Ja osobiscie stawiam na BROTJE

http://www.broetje.com.pl/

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris napisał ile kosztuje Porotherm u producenta.Odwiedzilem kilka hurtowni.I to hurtownie nakrecaja spirale wzrpstu cen.Jedna hurtownia podała mi cene za 25 Porothermu 8.95 zł!!!! I jeszcze z łachą,że nie ma i takie tam.Ciekawe,że hurtownia 40 km dalej sprzedaje ten sam Porotherm za 6.95 zł...

 

Oczywiscie że tak

Cegielnie w ciągu dwóch tygodni mają ruszyć pełna parą i wszystko się wyjaśni. Warto chwile poczekać.

Chwilowy brak towaru jest spowodowany przerwami technologicznymi i hurtownie starają się to wykorzystać.

Mam zapewnienie od dwóch hurtowni że cena obowiązująca to cena katalogowa minus rabacik więc spoko co do innych materiałów to nie ma żadnych problemów.

Nie dajmy się w to wkręcić no chyba że kogoś zmusza sytuacja.

Pozdrawiam i chłodnej głowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...