Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

_ZBYCH_ - t.z. Nowo-Wincentego, teraz jeczche sie nazywa Olszynki Grochowskiej - od skrzyżowania Głebockiej i trasy Toruńskiej z 1 km Głebocką a potem prawie równo na pólnoc.

Niech sie trochę ociepli, do +17. U nas na razie tez nic nie ma do oglądania oprócz kretów (wyników działalności :-)), ale w czerwcu zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę.

 

Bardzo miłe uczucie.

 

W czerwcu startuję z budową.

 

Gratuluję!

I dlatego nie było Cię na spotkaniu w sobotę?

 

Dzięki,

 

co do spotkania, to miałem wtedy kawalerskie mojego brata.

 

Gratulacje!!!

Ja ciągle czekam na mapę do celów projektowych - geodeta opóźnia się już chyba z 1,5 tygodnia :evil: Muszę z nim chyba pogadać na temat kar umownych ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę.

 

Bardzo miłe uczucie.

 

W czerwcu startuję z budową.

 

Gratuluję!

I dlatego nie było Cię na spotkaniu w sobotę?

 

Dzięki,

 

co do spotkania, to miałem wtedy kawalerskie mojego brata.

 

Noszkoda, że nie wpadłeś choć na chwilę... :(

Byliśmy od 18 do ok.20...

I znowu przepadła okazja poznania sąsiada... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dzisiaj odebrałem pozwolenie na budowę.

 

Bardzo miłe uczucie.

 

W czerwcu startuję z budową.

 

Gratulacje!

 

A powiedz ile czasu czekałeś i czy musiałeś coś donosić/wyjaśniać itp???

 

pzdr

 

Dzięki

Czekałem od 25.02.2005 do 12.04.2005, czyli niedużo zostało do ustawowych 65 dni.

 

Wszystko było w porządku. Jedynie jakiś dopisek na oświadczeniu o prawie do dysponowania nieruchomością. Niby to nie wynika z formularza, ale kazali sobie dopisać na jakiej podstawie jest prawo, czyli datę i jakiś numer aktu notarialnego.

Jednak podejrzewam, że było taki pretekst na odczepnego, żeby wykazać, że są jakieś problemy, bo starałem się dzwonić i męczyć regularnie co tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! właśnie zadzwoniła pani z urzędu, że pozwolenie dla nas czeka, na nas i 31 zł. w znakach skarbowych. Termin mijałby im w piątek.

Ale zdenerwowałem się wczoraj, bo zadzwonili do mnie, że już dane było szefowi do podpisu ale ten zauważył, że nie ma na mapce linii rozgraniczającej dla naszej działki. Faktycznie nie było, dlatego kazałem architektowi wziąć pod uwagę linię rozgraniczającą u sąsiada i przedłużyć ją analogicznie. W warunkach zabudowy jest mowa, że południowa część działki jest zarezerwowana pod drogę gminną. Nie jest tylko podane jaki ten kawałek jest duży. Sąsiedzi kupując działki dzielili jedną na dwie i wtedy, przy podziale od razu w gminie im ten pasek określili na 3 metry. Tak też ZE puscił kabel wzdłuz tej linii, czyli de facto na mojej działce, w pasie, z którym sie liczę, że go muszę oddać. Ale na mapkach linii nikt nie narysował... No i dawaj! szukaj z łapanki geodety, który szybko dosztukuje tę linię na mapkach do wniosku... Za 250 zeta się znajdzie :evil: tzn. znalazł (za miłym pośrednictwem pana z urzędu, którego prywatnie grzecznie o to poprosiłem)

No to trzeba się brać za umowę z wykonawcą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha! właśnie zadzwoniła pani z urzędu, że pozwolenie dla nas czeka, na nas i 31 zł. w znakach skarbowych. Termin mijałby im w piątek.

Ale zdenerwowałem się wczoraj, bo zadzwonili do mnie, że już dane było szefowi do podpisu ale ten zauważył, że nie ma na mapce linii rozgraniczającej dla naszej działki. Faktycznie nie było, dlatego kazałem architektowi wziąć pod uwagę linię rozgraniczającą u sąsiada i przedłużyć ją analogicznie. W warunkach zabudowy jest mowa, że południowa część działki jest zarezerwowana pod drogę gminną. Nie jest tylko podane jaki ten kawałek jest duży. Sąsiedzi kupując działki dzielili jedną na dwie i wtedy, przy podziale od razu w gminie im ten pasek określili na 3 metry. Tak też ZE puscił kabel wzdłuz tej linii, czyli de facto na mojej działce, w pasie, z którym sie liczę, że go muszę oddać. Ale na mapkach linii nikt nie narysował... No i dawaj! szukaj z łapanki geodety, który szybko dosztukuje tę linię na mapkach do wniosku... Za 250 zeta się znajdzie :evil: tzn. znalazł (za miłym pośrednictwem pana z urzędu, którego prywatnie grzecznie o to poprosiłem)

No to trzeba się brać za umowę z wykonawcą...

 

Ważne, że masz PnB - gratulacje! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 lutego złożone było podanie...

teraz muszę się bujnąć do urzędu z podaniem o pozwolenie na wycięcie brzozy za garażu i paru takich dziadowskich wyrośniętych samosiejek. Sąsiedzi penie jak zobaczą siekierę u mnie to od razu zadzwonią po straż miejską.

Pytanie tylko, ile będę czekał na zezwolenie? Pani przez telefon zarezerwowała sobie 1 m-c, z zaznaczeniem, że może uda się szybciej.

Wiecie, wizja lokalna itd... a przecież dla nich to rozrywka pojechać na spacer w ładny dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem właśnie info, że moja mapka do celów projektowych jest GOTOWA i "czeka na odbiór" :lol:

 

Roztapiam się z radości :lol: ale nie wiem czy geodecie też będzie tak radośnie jak mu potrącę za 2 tygodniowe opóźnienie. :-?

 

Kolejny kroczek we właściwym kierunku wykonaliśmy! Hurra! :wink:

 

A dużo chcesz potrącić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...