Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za informacje ertevu i kris19.

Kris19 znasz kogos kto użytkuje Broetje? Jak sie sprawdza? Czy nie są zbyt nowi na rynku? Co z dostępnością serwisu?

Tak znam taką osobę i jest zadowolona.

Co do szczegółów to wszystko wyjaśnią w BIMS także o innych producentach.

Broetje to niemiecka firma z 85 letnią tradycją i należy do tzw. górnej półki. Nie jest tania ale poprzez inny system dystrybucji (dla instalatorów ) cena jest do przyjęcia (w cenę nie są wliczone koszty promocji.)

Ktoś kiedyś powiedział: „Dobry produkt nie wymaga reklamy” i to do mnie przemawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział: „Dobry produkt nie wymaga reklamy” i to do mnie przemawia

Zgadzam się z tym stwierdzeniem kris19. Rzecz w tym, że wiele zależy jeszcze od poprawności projektu, wykonawstwa instalatorów oraz zaplecza serwisowego. Czasami warto wybrać sprawdzone rozwiązanie. Jak zwykle każdy z nas poniesie odpowiedzialność za swój wybór.

Ja aktualnie szukam dobrego rozwiązania, nie zdecydowałem jeszcze ostatecznie z jakich klocków potem je zbuduję. :D

Pofatyguję się także do BIMs'a...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

dawno mnie tu nie było, bo miałam małą przerwę w budowaniu , ale ruszamy pełną parą, zamkamy stan surowy i wykańczamy (się pewnie też :wink: ).

Czy wiecie gdzie można kupić Rockwoola- płyty do ocieplenia poddasza? Gdzie nie dzwonię, to nie ma, niewiadomo kiedy będzie, a jeśli wiadomo kiedy to nie wiadomo co. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział: „Dobry produkt nie wymaga reklamy” i to do mnie przemawia

Zgadzam się z tym stwierdzeniem kris19. Rzecz w tym, że wiele zależy jeszcze od poprawności projektu, wykonawstwa instalatorów oraz zaplecza serwisowego. Czasami warto wybrać sprawdzone rozwiązanie. Jak zwykle każdy z nas poniesie odpowiedzialność za swój wybór.

Ja aktualnie szukam dobrego rozwiązania, nie zdecydowałem jeszcze ostatecznie z jakich klocków potem je zbuduję. :D

Pofatyguję się także do BIMs'a...

 

Napisz co wybraleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez odwiedze Bim'sa.Dzieki za namiary.

 

Kris a jaki piec i ogrzewanie Ty wybierasz?(tak apropo mieszkamy niedaleko siebie :)

 

O to super a gdzie dokładniej mieszkasz i gdzie się bedziesz budował?

 

Co do pieca to Brotje Kondesacyjny plus podgrzewacz 150 l

W domu jak najwięcej podłogówki plus kominek z płaszczem wodnym no i tradycyjne grzejniki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, co sądzicie o cenie instalacji elektrycznej po 55zł brutto z materiałem za pukt elektryczny ?

 

Witam!

Myślę, że 55 zł/punkt jest drogim biznesem. Rozumiem w mieszkaniu, gdzie punktów będzie około 20-30, ale porównując to do domku jednorodzinnego robi się tych punktów 120-150 (w zależności od projektu, metrażu itp...). I wiem, wiem... ceny idą w górę nie tylko za materiały (a kable elektryczne jak najbardziej...). Ale moim zdaniem powinieneś jeszcze trochę się rozglądnąć.

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

Pilnie potrzebuje namiar na rzeczoznawcę który wyceni mi działkę i dom który będziemy budować.

Czyli ma to być tzw. operat szacunkowy do wzięcia kredytu w banku.

Zależy mi na osobie która wykona to w miarę szybko i w przystępnej cenie.

Z góry dziękuję za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

Pilnie potrzebuje namiar na rzeczoznawcę który wyceni mi działkę i dom który będziemy budować.

Czyli ma to być tzw. operat szacunkowy do wzięcia kredytu w banku.

Zależy mi na osobie która wykona to w miarę szybko i w przystępnej cenie.

Z góry dziękuję za info.

 

Hej,

 

Ja korzystałem z ich oferty dwukrotnie.Raz przy wycenie działki,a raz przy wycenie operatu szacunkowego domu:

 

http://www.wie.pl/

 

Cena wyjsciowa za operat działki i domu to 1000 zł.Sprobuj sie potargować - zawsze da sie cos z ceny urwac.Sa szybcy(1-2 dni),mieszcza sie w centrum W-wy i co wazne wyceniaja w gornych granicach wartosci nieruchomosci.Robia tego sporo i banki nie maja do ich wycen zastrzezen.Ja bylem z ich usług zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

 

Nadszedł czas zacząć budowę! :D

I tu kolejne pytanie:

za wykonanie przyłącza elektrycznego na czas budowy (ok. 10 m kabla + skrzynka) wykonawca krzyknął mi 2400 PLN brutto.

Czy to nie zbyt wysoka cena...?

 

Możecie zdradzić, ile Wy płaciliście?

 

Jeśli ktoś z Was ma tel. do tańszego wykonawcy - to bedę zobowiązana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam sąsiadów

Pilnie potrzebuje namiar na rzeczoznawcę który wyceni mi działkę i dom który będziemy budować.

Czyli ma to być tzw. operat szacunkowy do wzięcia kredytu w banku.

Zależy mi na osobie która wykona to w miarę szybko i w przystępnej cenie.

Z góry dziękuję za info.

 

Może sie przyda:

http://www.rzeczoznawcy.pl/k_rzeczoznawcy2.asp?region=7

Każdy bank ma listę rzeczoznawców z ktorymi współpracuje.

Banki przed udzieleniem kredytu robia same taką wycenę np GE Money bo jest to w ich interesie i stanowi podstawowy punkt w ocenie ryzyka kredytowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...