Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Tez odwiedze Bim'sa.

 

Dołaczam sie do prosby Zygula.Mam probelm z wyborem ogrzewania.Nie wiem na co sie zdecydowac.

 

W tym przypadku warto pogadać z fachowcami.

Polecam hurtownie BIMs PLUS

BIMs PLUS

 

Mapka dojazdowa:

http://www2.bimsplus.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/00f16ebbe83e0583fa15b5dad4fb224e/Wawa_Cieslewskich44.pdf

 

Ja osobiscie stawiam na BROTJE

http://www.broetje.com.pl/

 

Pozdro

 

 

 

Witam serdecznie :D ,

My mamy odmienne zdanie. :-?

My niestety nie polecamy BROETJE :evil: . Niestety mamy piec tej firmy i jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. Podobnie jak z firmy BIMS PLUS :-? .

 

Byliśmy w Bimsie podaliśmy im informacje jaki chcemy piec wszystkie wytyczne, informacje o podłogówce i ilości obiegów itp. Oferta została przygotowana podana cena :D .Super. Piec został zamówiony, Niestety przy montowaniu okazało sie ,że brakuje jednej części :-? . Zapomnieli dodać :o . Potem okazało sie, że jednak jeszcze trzeba dokupić kilka innych cześci - bo Pan z Bimsu zapomniał uwzględnić tych części w ofercie :evil: :evil: . I tak dzień po dniu musieliśmy dokupować lub wymieniać kolejne niepasujące do naszego systemu części , aż w końcu dopłaciliśmy do ofertowej ceny około 30% :evil: !!!!.Każdy z Bismu miał to gdzieś. Czasami na pojawienie sie kogos z serwisu czekalismy po 2-3 tygodnie. :evil: A przed zakupem wszyscy byli bardzo mili 8) . Całe szczescie maja jednego miłego serwisanta, jedyna dla nas pociecha. Oj długo bym pisała o naszej historii z Piecem firmy Broetje, ale nie chec się denerwować.

Najciekawsza historia to o panu który chciał nauczyc nasz regulator jezyka polsiego :lol: :lol: :-? :evil: :evil: Nie nauczył , musielismy wymienic regulator i oczywiscie dopłacic bo tamemt nie chciał wspołptacowac z piecem i nie miał polskiego menu, mimo iz Pan był pewien,że tam polskie menu jest . No niestety ktos sie pomylił w Bimsie :evil: :evil: :evil: :evil:

i dobrał zły regulator :evil:

Także podsumowując przepłaciliśmy za piec , który wcale nie jest ekonomiczny, wcale ni grzeje na niższych temperaturach mimo iż to jest piec kondensacyjny i jak zgłaszamy jakieś usterki to patrzą sie na nas dziwnie. Nigdy bym już nie wybrała tej firmy.

 

Bardzo żałujemy tego zakupu biorąc pod uwagę dodatkowe koszta jakie ponieśliśmy przez zle przygotowaną przez Bims ofertę cenową, kupilibyśmy spokojnie dużo lepszy piec innej firmy, która dokłądniej sporzadza oferty cenowe i która ma wiecej serwisantów i profesjonalne podejscie do Klienta.

No niestety już zapóźno :( .

 

 

 

Pozdrawiam :wink: ,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

My mamy odmienne zdanie. :-?

My niestety nie polecamy BROETJE :evil: . Niestety mamy piec tej firmy i jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. Podobnie jak z firmy BIMS PLUS :-? .

Witaj KasiaR, współczuję problemówi i tym bardziej dziękuję za szczerą opinię. Mam nadzieję, że mimo rozczarowania uda Wam się opanować to urządzenie i w pełni cieszyć ciepłem.

 

Najlepsze życzenia dla wszystkich Kobiet! (nie tylko budujących :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy odmienne zdanie. :-?

My niestety nie polecamy BROETJE :evil: . Niestety mamy piec tej firmy i jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. Podobnie jak z firmy BIMS PLUS :-? .

Dzięki za szczere informacje

Będę musiał powaznie zweryfikować swoje plany co do pieca i dostawcy.

POZDRAWIM

 

Najlepsze życzenia dla wszystkich kochanych :D Kobiet! (nie tylko budujących :D )

http://www.strykowski.net/fotografia_kwiaty_zdjecia/Roza_-_klasyka_156_mini.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez odwiedze Bim'sa.

 

Dołaczam sie do prosby Zygula.Mam probelm z wyborem ogrzewania.Nie wiem na co sie zdecydowac.

 

W tym przypadku warto pogadać z fachowcami.

Polecam hurtownie BIMs PLUS

BIMs PLUS

 

Mapka dojazdowa:

http://www2.bimsplus.com.pl/attachment/a0716cb6ee76d07098e6c183ca21d0dd/00f16ebbe83e0583fa15b5dad4fb224e/Wawa_Cieslewskich44.pdf

 

Ja osobiscie stawiam na BROTJE

http://www.broetje.com.pl/

 

Pozdro

 

 

 

Witam serdecznie :D ,

My mamy odmienne zdanie. :-?

My niestety nie polecamy BROETJE :evil: . Niestety mamy piec tej firmy i jesteśmy z niego bardzo niezadowoleni. Podobnie jak z firmy BIMS PLUS :-? .

 

(...)

No niestety już zapóźno :( .

 

 

 

Pozdrawiam :wink: ,

KasiaR :wink:

 

Może jednak ja w woli wyjaśnienia spraw technicznych i sedna sprawy

piec działa "sprawnie", zasobnik też... znaczy się gaz zużywa…

ale nie o to chodzi

przytoczę opinie z jakimi ja się spotkałem jak pytałem użytkowników o ich kotłownie - "co ja mam ci powiedzieć,? działa ciepło jest gaz leci wszystko ok -" - i to były mądre słowa

to co mnie złościło i zraziło do BIMSU to niekompetencje.

Po pierwsze Bims to sklep dla wybrańców – instalatorów - nam jako prostym klientom nic nie powie tylko każe przysłać swojego instalatora... ale to da się ominąć... ja porównując oferty zebrałem wszystkie informacje o naszej instalacji i tego co chcemy , ujednoliciłem i przesłałem do różnych firm, w większości oferty się pokrywały (znaczy moce, wydajności, pojemności - tylko producenci inni i ceny). Bims wyszedł najkorzystniej oczywiście nie rozróżniam czy model Bt czy BTM - ma to ze sobą grać... wszystko będzie git i syper.

Doszło do zakupu - zmienił się kurs euro - coś nowego bo byłem na to uczulony i raczej starałem się sztywno ustalać cenę z każdym z oferentów w złotówkach - no dobra 450 zeta za różnice kursowe - może inni też by to wzieli ale jasno deklarowali że nie

dzień montażu... "Panie Damianie coś tu nie pasuje..." jakieś wtyczki były z trzema bolcami a gniazda z dwoma i na odwrót... dobrze że blisko więc wołam speca który był odpowiedzialny za dobór mojego zestawu - "a no pewnie że nie pasuje bo to nie do tego - to nigdy nie będzie współpracowało (mowa o piecu i jakimś draństwie które musiałem dokupić do środka)" ok trza wymienić a to zaraz pojedzie Pan i Panu wymienią... (o tym że musiałem dopłacić niewiele to już przemilczano +400PLN) ale to i tak nie będzie działało bo to musi mieć jeszcze jedno ustroństwo ... niecałą stówkę (EURO = 400PLN)

no się połączyło, ale wyświetlacz nie działa... instalator mówi że przyjdzie serwis na uruchomienie to się dopytamy bo może on źle kabelki połączył... ok

uruchomienie: złą instalacja , za mało jakiś zaworów coś pomylone - do części się instalator od razu przyznał i z ręki poprawił ale reszta to już bardzo na wyrost...

najbardziej mnie bolało rozwiązanie odprowadzenia spalin... - zgodnie z tym co robi Wissman i co jest w instrukcji broetje wyrzucić spaliny kominem (specjalnie kupowaliśmy systemowy z ceramiką w środku żeby potem nie było że coś trzeba ) a zasysanie z pomieszczenia w tym celu dodatkowa dziura w ścianie+wentylacja +zetka (normalnie przeciąg) - na etapie oferty oczywiście zgodnie z podręcznikiem nie ma problemu - na etapie uruchomienia jest ale my preferujemy inne i ja tego nie podpisze efekt przyłączenie komina furą turbo +900 + robocizna na wykończonym dachu - włożenie rury w cały komin +500

nie pamiętam juz co tam jeszcze było - a regulator i pogodówka - za cienkie kabel - wymieniliśmy bez problemu - jest ok tylko regulator spełnia funkcje termometru ale o regulacji to już gorzej bo my mamy system rozbudowany i regulator powinien być inny... 2 x droższy no i potrzebuje kabelek 3 żyłowy a nie 2 jaki mam juz zatynkowany na pomalowanych ścianach w holu... - nic to wyrwę ten ch.. kabel i wymienie na inny trudno... przyszedł oczywiście nowy regulator po ponad miesiącu no i co - nie działa jak powinien (min nie mówi po polskiemu i nie rozróżnia obiegów i w ogóle to jakoś nieryksztosuje) Info z Bimsu - działa sprawnie to kwestia ustawień - no to proszę go ustawić ... się nie dało - ściągają kolejny - po miesiącu jest - już fersztejen ale... po tygodniu uzupełniania wiedzy przez głównego magika BIMS zrozumiał w jakim schemacie ma pracować... no to już wszystko działa - do zimy...

po krótce o ostatnich dolegliwościach mamy zadane że o godzinie 8 przełącza z konfortu na nocny (jak nas nie ma ) no i przez przypadek jestem o 10 a widzę że piec jest ustawiony na grzania konfort od 6 rano do 18 - cały dzień 23 stopnie - super ciepło jest tylko kto za gaz zapłaci... - i tak kilka razy moim zdaniem bez powodu ... pewnego ranka obudziłem się zlodowaciały - piec grzeje ale grzejniki lodowate... - znowu się zablokował i grzać grzeje tylko na grzejniki anie na podłogówkę nie puszcza... - zawiesił się - trzeba wyłączyć odczekać chwilkę i włączyć i po problemie - w tę zimę tak 4 razy się zdarzyło , był tez motyw że podłogówka grzała tak że miejscami parzyło w nogi ale to tylko ustawienia - tyle że to nie ja go ustawiałem a magig powinien to chyba wcześniej ustawić niż mi fugi popękały.

efekt jest taki że musiałem się nauczyć w miarę sam rozmawiac z piecem a wszystkie nasze żale są w formie telefonu więc oficjalnie reklamacji nie ma - teraz się już sezon kończy a w wakacje mija gwarancja więc po problemie. Za każdym razem dzwonie i mówie jest problem prosze przyjechać - "dobrze jutro albo kiedy indziej - oczywiście problemu nie ma więc nagraliśmy zdarzenie na kamerę żeby nie było że wymyślamy - jak się zdarzy jeszcze raz to proszę dzwonić -przyjadę" . w końcu usłyszałem "co Pan myśli że ja cały czas na Białołęce siedzę i czekam na telefon od Pana"...

no i to tyle moich niemiłych doświadczeń nie tyle co z BROETIE co z BIMSEM.

dodam że wybierałem piec w oparciu o opinie użytkowników różnych piecy tej marki i byli zadowoleni aczkolwiek podobny piec który był montowany przede mną też nie jest do końca ok. Mówię że mnie nie odpowiada że piec kondensacyjny zużywa podczas 4 godzin ogrzewania domu i utrzymywania pomiędzy 19 a 21,5 stopnia przy bardzo dużej bezwładności cieplnej domu (nowy i porządnie ocieplony) 8-13m3 gazu dziennie po 6 PLN za m3 - "najlepiej sprawdza się przycisk off"...

wybrałem Broetie bo była tańsza od Wolfa o 1000 Złoty (z oferty) w rzeczywistości wydałem blisko 4000 więcej niż wyceniano - oczywiście nie mam gwarancji że w wolfie by nie było dodatkowych kosztów ale dlaczego mam zakładać że wszyscy oszukują...

życzę powodzenia w trafnych wyborach

 

przepraszam za rozwlekłośc ale miało być prawdziwie[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam za rozwlekłośc ale miało być prawdziwie

Dziękuję za te uwagi damianr. Spodziewałem się, że temat ogrzewania jest nietuzinkowy :o Tylko jak tu samemu znać się na wszystkim lepiej od fachowców? Temat obiegów, mieszaczy i regulatorów studiuję dalej...

 

Zygul , niestety nieraz się okazuje że wiemy więcej od niby specjalistów :o , bo chcemy się dowiedzieć , czytamy a oni jak się nauczyli kiedyś tak jadą :evil:. najważniejsze aby wiedzieli że coś wiemy wtedy nie wciskają kitu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianr i Kasiar dzieki za opis Wsaszych doswiadczen(szkoda,ze niemilych).Nie wybiore BROETIE i BIMS.Bede wybieral miedzy Vaillantem,Veismannem i Junkersem.

 

My wybieraliśmy miedzy Wolfem a Broetie. Wybralismy Broetie :evil: :(

A Wolf miał wtedy naprawde dobra oferte :-? .

 

Życzę Udanego Wyboru :D

 

Pozdrawiam :wink: ,

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie chodziło mi o wylanie łez i cięzko sie przyznac do błędu, ale o opisanie co ja doświaczyłem w tej dziedzinie, oczywiscie zawsze mogłem wybrac innego instalatora - któremu ja nie mam nic do zarzucenia - co innego serwis i BIMS i tak to juz jest że zawsze winny jest ktoś inny kto wszystko spie.... i takie rzeczy miały miejsce i tym razem tyle że bez podstaw bo doszło do tego że pokazywałem moją instalacje kilku innym instalatorom i mówili że jest ok a nawet na wyrost...

a wszelkie pytania o kondensowanie to wogóle przechodzą niezauważone... a piec rozgrzewał grzejniki do stanu że dotknąc do nich niemożna było się :o - i ciekawe gdzie tu kondensacja??? :evil:

wiem że są zadowoleni urzytkownicy tej firmy ja w sumie jestem niezadowolony z bimsu a nie z pieca który może i jest najlepszy ale trzeba umieć i chcieć go do tego zmusić...

patrzyłem z zazdrością na znajomych którzy w sumie bez żadnego studiowania i wywyiadów mieli uruchamiane inne piece bez problemu (tańsze i droższe - przy czym okazuje się że po zsumowaniu to pewnie byśmy kupili wissmana po cenie katalogowej :evil: 8) )

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygul, niestety nieraz się okazuje że wiemy więcej od niby specjalistów :o , bo chcemy się dowiedzieć (...)

Zgadzam się z Tobą i jednocześnie już się boję o swoją przyszłą instalację. Sama wiedza teoretyczna nigdy nie zastąpi sprawdzonej praktyki prawdziwego fachowca. Ale bez paniki... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia i Damian. Szczerze wspłczuję sytuacji, bo wiem jak to może wkurzać :evil: :evil: . Rzeczywiście brakuje fachowców z prawdziwego zdarzenia.

A z drugiej strony słyszę że fachowcy są coraz drożsi. A ja dzisiaj rozmawiałem z moim majstrem i niestety, ale nie będzie mi robił ogrodzenia bo .... w Warszawie ceny robocizny podobno nie są już takie opłacalne i podpisuje umowę z dużym wykonawcą w swoich okolicach.

Podobno inwestorzy wcale nie rwą się tak do płacenia. Pan Marek mówił, że wycenał budowy po swojej zeszłorocznej cenie a inwestorom było za drogo :o . Ja ze swojego doświadczenia wiem, że cenowo to na tamten rok to była cena umiarkowana(dokładnie ze środka).

A ja tu na forum słyszę, że wykonawcy podobno sobie liczą nie wiadomo ile-no i zgłupiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić architekta adoptującego projekt.

 

Zależy mi na specjaliście, który nie zażyczy sobie "majątku" za swoje usługi.

Najchętniej z okolic Tarchomina lub Białołęki.

 

Przy okazji: jakich kwot należałoby sie spodziewać za taką usługę?

 

poleciało na PRV...... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny powariowały. Gratulacje dla tych co postawili sobie stan surowy w zeszłym roku. Dużo kasy wam zostało w kieszeni. Mieliście nosa.

To tak na marginesie.

Szukam stępli, tarcicy no i tochę później więźby.

Jeżeli macie aktualne namiary to bardzo poproszę

A tak w ogóle to piszcie gdzie udało się wam coś taniej załatwić

 

Leroy Merlin 2,82 bloczek betonowy zostało 800 szt.

Budet Legionowo Beton B20 253,76 z 22% Vat

B15 236,68

Bloczek betonowy 3,05 jest dostępny

Stal 2,6 za kg netto 6 i 12 Minox

Cement II 314 za tonę netto

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny powariowały.

Leroy Merlin 2,82 bloczek betonowy zostało 800 szt.

Budet Legionowo Beton B20 253,76 z 22% Vat

B15 236,68

Bloczek betonowy 3,05 jest dostępny

Stal 2,6 za kg netto 6 i 12 Minox

Cement II 314 za tonę netto

Pozdrawiam

 

Rzeczywiscie wygląda to nieciekawie, my w 2005 za beton płaciliśmy 170-180 PLN a teraz to 230-250 .... dramat ..... Udało nam się taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...