Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Na początek tytułem przedstawienia się: budujemy w oklicach ulicy mochtyńskiej (boczna odchodząca od niej).

 

Zaczelismy kupować własnie materiały i oczywiście najwiekszy problem jest z Porothermem 25 z którego chcieliśmy budować.

 

Mam w związku z tym pytania:

 

1. Czy ktoś może wie gdzie mozna kupić wyżej wymieniony Porotherm z dostawą na powiedzmy czerwiec albo maks. 1 lipca?

 

2. Czy ktos z państwa nie potrzebuje Porothermu 25ki? Być może bede go załatwial nie z Warszawy ale może się okazać że muszę kupić wielokrotnosc połówki TIR'a. Ja sam potrzebuje około 2050 więc albo będę miał 600 na zbyciu albo mozemy zamówic 1.5 tira i wyszłoby wtedy po ok 2000 sztuk na osobe.

 

3. No i pytanie ostatnie: z uwagi na to ze startuje z budowa dopiero 1 czerwca, a te nieszczesne cegły chyba beda wczesniej, wiec mam pytanie czy nie dalo by sie ich polozyc u kogos z was na dzialce z boku, gdzie budowa by sie zaczela wczesniej i gdzie ktos z ekipy bedzie nocował? Chętnie dołoże się do kosztów (= do zapłacenia panu z ekipy za rzucenie okiem w weekendy).

 

pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałęm podzielić się spostrzeżeniem z wszystkimi kupującymi materiały.

zawsze móiłem ciepło o minox'e ale wczoraj wszedłem po małę ilości jakiś rzeczy do skłądu na końcu asfaltowej białołęckiem pętla przy ketlinga/oleńki (nie Pamiętam nazwy coś CENTRUM czy jakoś tak...) i zostaęłm bardzo mile zaskoczony cenami

bez negocjacji przy małych ilościach usłyszałem 13 PLN za worek kleju do styropianu i ok 70 za 50m siatki do steropianu gdzie w minox usłyszałem adekwatnie 19 i 99 :o

Wiem że pewnie minox by zszedł z ceny przy odpowiedniej ilości jednak róznica jest znaczna - pewnie warto zajrzeć tu - piszę o tym bo to stosunkowo młody skład w tej okolicy

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :lol:

 

 

Mam pytanko: Czy wiecie, czy mając w pozwoleniu na budowę zatwierdzony budynek z szambem, chcąc zrobić oczyszczalnię, w jaki sposób trzeba dokonać tej zmiany w urzędzie, czy jest potrzebna zmiana pozwolenia na budowę (domyślam się że pewnie nie), czy robi się to w formie podania????????? Czy ktoś dokonywał takiej zmiany??????Proszę o podzielenie się wiedzą na ten temat.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałęm podzielić się spostrzeżeniem z wszystkimi kupującymi materiały.

zawsze móiłem ciepło o minox'e ale wczoraj wszedłem po małę ilości jakiś rzeczy do skłądu na końcu asfaltowej białołęckiem pętla przy ketlinga/oleńki (nie Pamiętam nazwy coś CENTRUM czy jakoś tak...) i zostaęłm bardzo mile zaskoczony cenami

bez negocjacji przy małych ilościach usłyszałem 13 PLN za worek kleju do styropianu i ok 70 za 50m siatki do steropianu gdzie w minox usłyszałem adekwatnie 19 i 99 :o

Wiem że pewnie minox by zszedł z ceny przy odpowiedniej ilości jednak róznica jest znaczna - pewnie warto zajrzeć tu - piszę o tym bo to stosunkowo młody skład w tej okolicy

pozdrawiam

 

Z minoxa dali mi takie ceny ze jestem ciężko zszokowany :o :o .

 

Apropo materiałów, ceny są takie bo cegielniom skończyły się zapasy a jeszcze nie ruszyły z nową produkcją więc pośrednicy zarabiają. Cegielnie nie pracują zimą, a zima była lekka wiec budowy szły do przodu i nie było zastoju w budownictwie w produkcji materiałów tak. Powiedzieli mi ze chwile poczekać i nie będzie tak żle, gorzej jak ktoś zaczyna w kwietniu/maju. Można bez problemu zamawiać materiały bezpośrednio u poducenta ale planują ruszyć marzec/kwiecień. Często dobrze jak się ma własny transport, czyli trzeba coś poszukać :-? :wink: . Może ktoś wie gdzie można zamówić np jakiś pojazd z HDS-e,. Wynajmując transport i tak wychodzi się do przodu.

 

Z własnego podwórka, widzę światełko w tunelu ułyszałem że moze w poniedziałek będzie PNB, pani ma gotowy dokument tylko mój współwłaściciel musi uprawomocnić warunki :lol: , oby te światełko to nie był przypadkiem realistycznie nadjeżdzający pociąg :o :-? :wink: :lol: :D :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałęm podzielić się spostrzeżeniem z wszystkimi kupującymi materiały.

zawsze mówiłem ciepło o minox'e ale wczoraj wszedłem po małę ilości jakiś rzeczy do skłądu na końcu asfaltowej białołęckiem pętla przy ketlinga/oleńki (nie Pamiętam nazwy coś CENTRUM czy jakoś tak...) i zostaęłm bardzo mile zaskoczony cenami

bez negocjacji przy małych ilościach usłyszałem 13 PLN za worek kleju do styropianu i ok 70 za 50m siatki do steropianu gdzie w minox usłyszałem adekwatnie 19 i 99 :o

Wiem że pewnie minox by zszedł z ceny przy odpowiedniej ilości jednak róznica jest znaczna - pewnie warto zajrzeć tu - piszę o tym bo to stosunkowo młody skład w tej okolicypozdrawiam

 

 

Hurtownia ta znajduje sie na ul. Białołęckiej obok zajezdni autobusowej na skrzyzowaniu ulic Białołęckiej i Ketlinga.

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

3. No i pytanie ostatnie: z uwagi na to ze startuje z budowa dopiero 1 czerwca, a te nieszczesne cegły chyba beda wczesniej, wiec mam pytanie czy nie dalo by sie ich polozyc u kogos z was na dzialce z boku, gdzie budowa by sie zaczela wczesniej i gdzie ktos z ekipy bedzie nocował? Chętnie dołoże się do kosztów (= do zapłacenia panu z ekipy za rzucenie okiem w weekendy).

...

 

Z tego co słyszałem od budowlańców z okolicy to Porotherm nie ginie. Ponoć jest to zbyt skomplikowane i nie warto ryzykować bardzo drogiego samochodu w sprawie wartej kilka tysięcy zł na w pełni załadowaną cieżarówkę (której przejazd łato zauważyć :o ). Co innego ponoć stal - tutaj każdą ilość mogą rozszabrować złomiarze :evil: (ale widzałem i miejsca gdzie pęk stali leżał przez zimę).

 

Ogólnie ponoć kradzieży jest dużo mniej niż 3-4 lata temu :lol:

 

Pozdrawiam wszystkich budujących i chętnych budować na Białołęce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ceny powariowały.

Leroy Merlin 2,82 bloczek betonowy zostało 800 szt.

Budet Legionowo Beton B20 253,76 z 22% Vat

B15 236,68

Bloczek betonowy 3,05 jest dostępny

Stal 2,6 za kg netto 6 i 12 Minox

Cement II 314 za tonę netto

Pozdrawiam

 

Rzeczywiscie wygląda to nieciekawie, my w 2005 za beton płaciliśmy 170-180 PLN a teraz to 230-250 .... dramat ..... Udało nam się taniej ...

 

No dobrze, ale kris19 podaje ceny brutto.

My w II połowie zeszłego roku płaciliśmy po 180-190 netto za B20 plus pompa.

No to cena zmieniła się niewiele 5-10 zł za metr. Jakie duzo taniej. Na całym budynku to ile idzie tego betonu-50 metrów?

Cegły to tak, powariowały. Ludzie silka jest teraz najtańsza-no dopóki podwyżek nie zrobią.

A tak a'propos mam trochę silki e12(cała paleta) i bloczków wentylacyjnych od silki(też paleta) do odstąpienia po zeszłorocznej cenie :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :lol:

 

 

Mam pytanko: Czy wiecie, czy mając w pozwoleniu na budowę zatwierdzony budynek z szambem, chcąc zrobić oczyszczalnię, w jaki sposób trzeba dokonać tej zmiany w urzędzie, czy jest potrzebna zmiana pozwolenia na budowę (domyślam się że pewnie nie), czy robi się to w formie podania????????? Czy ktoś dokonywał takiej zmiany??????Proszę o podzielenie się wiedzą na ten temat.

 

Pozdrawiam

Ja tak robiłem. W projekcie szambo, a teraz instaluję POS.

Jak?

1. Zgłosić projekt POS do WOŚ w Urzędzie do zaopiniowania

2. Mając pozytywną opinię złożyć zawiadomienie o rozpoczęciu robót

3. Po min 30 dniach (jak nikt nie oprotestuje - co jest bardzo prawdopodobne) zamówić i zainstalować.

 

Powodzenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dawno o nic nie pytałem, ale śledzę forum na bieżąco. Pozdrowienia dla wszystkich nowych i budujących całą zimę. ;)

Czy ktoś na naszym forum jest w stanie doradzić w sprawie kotła gazowego?

Jestem zdecydowany na Viessmann ew. Vaillant. Który model wybrać?

Nie chce zanudzać wszystkich na forum ogólnym szczegółami planowanej instalacji.

W skrócie powiem, ze ma być cieplutko a ciepła woda ma być szybko w kranie ;)

 

Ogrzewanie grzejnikami plus wodna podłogówka tylko dla komfortu (pewnie na drugim obiegu) i mnóstwo pytań:

Kocioł jednofunkcyjny? z zamkniętą komora spalania? jak duży zbiornik ciepłej wody (4 osoby)? oddzielny? mieszacz? pogodówka?

Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Pomóżcie… wskażcie dobrą literaturę, podpowiedzcie. Mój adres email poniżej.

Polecam mojego hydraulika. Razem z materiałami i robocizną dostałem fachową poradę. Solidnie i w cenie. Pan Sławek. Jak chcesz to na priva wyslę Ci namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...