Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

Dawno o nic nie pytałem, ale śledzę forum na bieżąco. Pozdrowienia dla wszystkich nowych i budujących całą zimę. ;)

Czy ktoś na naszym forum jest w stanie doradzić w sprawie kotła gazowego?

Jestem zdecydowany na Viessmann ew. Vaillant. Który model wybrać?

Nie chce zanudzać wszystkich na forum ogólnym szczegółami planowanej instalacji.

W skrócie powiem, ze ma być cieplutko a ciepła woda ma być szybko w kranie ;)

 

Ogrzewanie grzejnikami plus wodna podłogówka tylko dla komfortu (pewnie na drugim obiegu) i mnóstwo pytań:

Kocioł jednofunkcyjny? z zamkniętą komora spalania? jak duży zbiornik ciepłej wody (4 osoby)? oddzielny? mieszacz? pogodówka?

Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Pomóżcie… wskażcie dobrą literaturę, podpowiedzcie. Mój adres email poniżej.

Polecam mojego hydraulika. Razem z materiałami i robocizną dostałem fachową poradę. Solidnie i w cenie. Pan Sławek. Jak chcesz to na priva wyslę Ci namiary.

 

kze prześlesz i mi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałęm podzielić się spostrzeżeniem z wszystkimi kupującymi materiały.

zawsze móiłem ciepło o minox'e ale wczoraj wszedłem po małę ilości jakiś rzeczy do skłądu na końcu asfaltowej białołęckiem pętla przy ketlinga/oleńki (nie Pamiętam nazwy coś CENTRUM czy jakoś tak...) i zostaęłm bardzo mile zaskoczony cenami

bez negocjacji przy małych ilościach usłyszałem 13 PLN za worek kleju do styropianu i ok 70 za 50m siatki do steropianu gdzie w minox usłyszałem adekwatnie 19 i 99 :o

Wiem że pewnie minox by zszedł z ceny przy odpowiedniej ilości jednak róznica jest znaczna - pewnie warto zajrzeć tu - piszę o tym bo to stosunkowo młody skład w tej okolicy

pozdrawiam

 

Ta hurtownia to CEMHURT ul Białołęcka 381

tel. 501 385 322

022 357 10 01 do 04

Szef Ryszard Nielipiński

 

Gazobeton, ocieplenia, tynki, i inne można potargować

Jezeli jeszcze ktoś może zmienić materiał na ściany tzn z porthermu czy maxa na gazobeton to warto tam pojechać i porozmawiać ( można zaoszczedzić min 20 pln na metrze kwadratowym ściany ) Policzcie sobie sami

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam straszny dylemat a mało czasu. Gazobeton czy max. Proszę zniechęćcie mnie do któregoś.

Proszę podzielcie się również namiarami na sprawdzonych ludzi od studni i geodetę do wyznaczenia budynku. Jak możecie to napiszcie na jakie kwoty muszę się przygotować.

 

ps dla rozróżnienia moich i męża wpisów będzięmy się podpisywać

 

tym razem

Kamila

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam straszny dylemat a mało czasu. Gazobeton czy max. Proszę zniechęćcie mnie do któregoś.

Proszę podzielcie się również namiarami na sprawdzonych ludzi od studni i geodetę do wyznaczenia budynku. Jak możecie to napiszcie na jakie kwoty muszę się przygotować.

 

ps dla rozróżnienia moich i męża wpisów będzięmy się podpisywać

 

tym razem

Kamila

 

Namiary na geodetę wysłałem na priva.

Co do wyboru: nie ma jak ceramika....

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Polecam mojego hydraulika. Razem z materiałami i robocizną dostałem fachową >poradę. Solidnie i w cenie. Pan Sławek. Jak chcesz to na priva wyslę Ci >namiary.

 

 

Ja również poproszę namiary na hydraulika.

Konrad :wink:

Wysłałem na priva 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gazobeton czy max. Proszę zniechęćcie mnie do któregoś.

Ja wybrałem max'a. :D Mimo, że i do ceramiki używa się aktualnie wielu różnych "dziwnych" substancji, to gazobeton kojarzy mi się tylko z różnymi pyłami. Może to i ciepłe, ale chyba nie do końca zdrowe... ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam straszny dylemat a mało czasu. Gazobeton czy max. Proszę zniechęćcie mnie do któregoś.

Proszę podzielcie się również namiarami na sprawdzonych ludzi od studni i geodetę do wyznaczenia budynku. Jak możecie to napiszcie na jakie kwoty muszę się przygotować.

 

ps dla rozróżnienia moich i męża wpisów będzięmy się podpisywać

 

tym razem

Kamila

 

Hej!

to Absolutnie nierozwiazywalny dylemat - popatrzcie na forum ile watkow....musicie zalosowac albo znalezc sobie argument :wink:

 

mnie przekonalo cieplo i miekkosc betonu zwanego ytongiem 8)

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę sprawdzić ten adres:Betoniarnia

03-054 Warszawa

ul. Czajki 2

tel. (022) 811 78 05, 0 501 288 712

tel./fax (022) 811 46 11

 

Rozpoczęcie działalności 1974 r.

 

Przedmiotem działalności betoniarni jest produkcja i sprzedaż mieszanek betonowych, transport i pompowanie mieszanaek betonowych i zapraw, produkcja i sprzedaż bloczków, betonowych, płyt drogowych, szamb żelbetonowych, sprzedaż domieszek, dodatków i włókien do betonu.

 

 

Oferujemy

 

* Betony towarowe z domieszkami, włóknami i dodatkami - klasy do C 60/75

- zwykłe

- hydrotechniczne

- drogowe

- posadzkowe

- mostowe

- lekkie - styrobeton, keramzytobeton, perlitobeton

- wysokowartościowe

* Zaprawy cementowe M7 - M25

* Beton i zaprawy cementowe do wypełniania ubytków w kostrukcjach betonowych i otworów po ściągach

* Piasek suszony

* Domieszki polskie do betonu produkcji PIW "LUBANTA" S.A. w Luboniu k. Poznania

 

Podobno jest ok

 

Więźba:670 za m3 brutto impregnowana zanurzeniowo

450 deska do szalowania

Ceny z transportem pod budowę

tel. do własciciela

500 101 976

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Mam straszny dylemat a mało czasu. Gazobeton czy max. Proszę zniechęćcie mnie do któregoś.

Proszę podzielcie się również namiarami na sprawdzonych ludzi od studni i geodetę do wyznaczenia budynku. Jak możecie to napiszcie na jakie kwoty muszę się przygotować.

 

ps dla rozróżnienia moich i męża wpisów będzięmy się podpisywać

 

tym razem

Kamila

 

Hej!

to Absolutnie nierozwiazywalny dylemat - popatrzcie na forum ile watkow....musicie zalosowac albo znalezc sobie argument :wink:

 

mnie przekonalo cieplo i miekkosc betonu zwanego ytongiem 8)

 

pozdr

 

Też miałam takie rozterki i też wybór był między BK a max-em.

My wybraliśmy gazobeton i nie żałuję. Przez lata mieszkałam w domu z cegły i nie jestem przekonana do twierdzenia, że ceramika tworzy klimat domu. Klimat tworzą ludzie, którzy dom zamieszkują.

Jeśli liczycie mocno wydawane pieniądze, to BK może sie okazać tańszy w zakupie i robociźnie.

Jeśli te kilka tysięcy nie robi Wam różnicy to zostaje kwestia gustu.

Kiedyś dokonacie tego wyboru i przyznam, że to jeden z trudniejszych wyborów, potem jak budowa się rozkręca wybory idą z marszu i są łatwiejsze :wink: I tak aż do wykończeniówki... :lol: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widziałam, że niektórzy przed docelowym ogrodzeniem robią prowizoryczne na czas budowy z gorszej siatki. Czy ktoś nie chciałby odsprzedać takiego ogrodzenia? słupki bądź pale też mnie interesują

Kamila

 

Jeżeli jesteś zainteresowany to mam bramę dwuskrzydłową , kilkanaście słupków i ok 15 metrów siatki. Właśnie jestem na ukończeniu parkanu z desek.

W moim przypadku trzy strony ogrodzenia zrobiłem na gotowo(siatka) , natomiast front prowizorka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej nieobecności.

chciałabym się z Wami skonsultować w sprawie geodety.

Za oznaczenie miejsca zdjęcia humusu ( pierwsza wizyta) i oznaczenie osi ław fundamentowych(druga wizyta) , pan zażyczył sobie 600zł.

Czy to według was dobra cena?

Dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Marzena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam po dłuższej nieobecności.

chciałabym się z Wami skonsultować w sprawie geodety.

Za oznaczenie miejsca zdjęcia humusu ( pierwsza wizyta) i oznaczenie osi ław fundamentowych(druga wizyta) , pan zażyczył sobie 600zł.

Czy to według was dobra cena?

Dziękuję za odpowiedz

Pozdrawiam

Marzena

 

Po pierwsze miejsce zdjęcia humusu to mozecie sami sobie wyznaczyć z majstrem około 1 m - 1,5 m więcej od obrysu.

A co do wyznaczenia osi ław to zależy od stopnia złożoności projektu np ilośc narożników.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...