Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

chyba stał się cud. wczoraj panowie wykopali nam studnię i wygląda na to że mamy dobrą wodę. mam nadzieję, że to nie złudzenie ale jest czysta i nie śmierdzi. dodatkowo przy wierceniu studni meliśmy darmowe przedstawienie - panowie wykonawcy komunikują się w bardzo specyficzny sposób.

 

nie chcę straszyc , ani "niczego wykrakać" U nas woda prosto ze studni też jest klarowna i bezwonna. Problem pojawił sie po kilku miesiacach uzywania wody w domu. A próbowałas juz zagotowac ta wode i odstawic do wystygniecia?? U nas po zagotowanku i wystygnieciu na dnie pojawia sie osad i woda robi się brązowawa. :cry:

Brzydki zapach pojawił sie dopiero po 7 miesiacach (przez ten czas nasza instalacja zażelaziła się :evil: ) i teraz mamy problemy z zapachem wody :evil:

 

Trzymam kciuki, aby chociaz u Was była dobra woda :wink:

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mozna sie zdenerwowac :evil:

 

Wczoraj dowiedzialem sie, ze za plotem przez droge bede mial 5-pietrowe bloki :cry: i to tez od strony poludniowej. (Rejon Sprawna-Odkryta)

 

Dwa lata po tym jak kupilem dzialke zostaly zmienione plany zagosp. terenu z dopuszczalnych 2,5 kondygnacji na "powyzej 4 kondygnacji :evil:

 

Ktos widac wzial lapowke od deveopera i zmienil zapis.

Sasiedzi moi tez sie denerwuja, zwlaszcza, ze tam juz mieszkaja jakis czas juz.

 

Pol biedy jesli developer wszystko wykupi ale na razie nic nie wiadomo.

Wiem, ze w takim rejonie mozna otworzyc sklepik albo cos innego ale to perspektywa 4 lat :cry: no i mialem inne plany - nie mowiac o stracie czasu :evil:

 

Juz sam nie wiem co o tym myslec :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia- a z jakiej glebokosci ciagniesz wode? z jakiej czesci bialoleki jestes?

 

ja ciagne z 29 m - sasiedzi obok z 15 i 8 m . okolice ulicy lidzbarskiej , u mnie woda calkiem ok- czysta, 7,25 ph, ledwo przekroczony mangan - na razie wpakowujemy ja do brity i potem gotujemy- jest dobrze. problem byl jak nasze dzieci pily ja po przegotowaniu- dostawaly jakiegos uczulenia - czrewone plamy. ktos powiedzial ze to z powodu zelaza- ale po prawdzie poziom w normie, nie widac specjalnie osadu na ceramice lazienkowej. osad sie robi powiedzmy jak bysmy nie myli umywalki miesiąc.

 

nie wiedzielismy o co chodzi z tym ich uczuleniem, wiec kupilismy czajnik brita z filtrem - i jest ok. ale i tak wybieram sie na zelazną zrobic badania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mozna sie zdenerwowac :evil:

 

Wczoraj dowiedzialem sie, ze za plotem przez droge bede mial 5-pietrowe bloki :cry: i to tez od strony poludniowej. (Rejon Sprawna-Odkryta)

 

Dwa lata po tym jak kupilem dzialke zostaly zmienione plany zagosp. terenu z dopuszczalnych 2,5 kondygnacji na "powyzej 4 kondygnacji :evil:

 

Ktos widac wzial lapowke od deveopera i zmienil zapis.

Sasiedzi moi tez sie denerwuja, zwlaszcza, ze tam juz mieszkaja jakis czas juz.

 

Pol biedy jesli developer wszystko wykupi ale na razie nic nie wiadomo.

Wiem, ze w takim rejonie mozna otworzyc sklepik albo cos innego ale to perspektywa 4 lat :cry: no i mialem inne plany - nie mowiac o stracie czasu :evil:

 

Juz sam nie wiem co o tym myslec :cry:

 

No to współczuję.

A w którym to dokładnie rejonie?

Akurat w tych okolicach mieszkam i sama się buduję.

 

Tyle, że jeśli to u Was "za płotem" to jesteście stroną i możecie trochę oprotestować inwestycję. A nawet najbliżsi sąsiedzi powinni zostać pisemnie powiadomieni przez urząd o planach zmiany zagospodarowania przestrzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasia- a z jakiej glebokosci ciagniesz wode? z jakiej czesci bialoleki jestes?

 

ja ciagne z 29 m - sasiedzi obok z 15 i 8 m . okolice ulicy lidzbarskiej , u mnie woda calkiem ok- czysta, 7,25 ph, ledwo przekroczony mangan - na razie wpakowujemy ja do brity i potem gotujemy- jest dobrze. problem byl jak nasze dzieci pily ja po przegotowaniu- dostawaly jakiegos uczulenia - czrewone plamy. ktos powiedzial ze to z powodu zelaza- ale po prawdzie poziom w normie, nie widac specjalnie osadu na ceramice lazienkowej. osad sie robi powiedzmy jak bysmy nie myli umywalki miesiąc.

 

nie wiedzielismy o co chodzi z tym ich uczuleniem, wiec kupilismy czajnik brita z filtrem - i jest ok. ale i tak wybieram sie na zelazną zrobic badania.

 

wysłałam na priva :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mozna sie zdenerwowac :evil:

 

Wczoraj dowiedzialem sie, ze za plotem przez droge bede mial 5-pietrowe bloki :cry: i to tez od strony poludniowej. (Rejon Sprawna-Odkryta)

 

Dwa lata po tym jak kupilem dzialke zostaly zmienione plany zagosp. terenu z dopuszczalnych 2,5 kondygnacji na "powyzej 4 kondygnacji :evil:

 

Ktos widac wzial lapowke od deveopera i zmienil zapis.

Sasiedzi moi tez sie denerwuja, zwlaszcza, ze tam juz mieszkaja jakis czas juz.

 

Pol biedy jesli developer wszystko wykupi ale na razie nic nie wiadomo.

Wiem, ze w takim rejonie mozna otworzyc sklepik albo cos innego ale to perspektywa 4 lat :cry: no i mialem inne plany - nie mowiac o stracie czasu :evil:

 

Juz sam nie wiem co o tym myslec :cry:

 

współczuję,

może uda się jeszcze z tym powalczyć

 

niestety wszystkich tych którzy maja dookoła niewykupione duże pola , może spotkac to samo. (też sie tego boję) nigdy nic niewiadomo. Plany zagospodarowania , planami, niestety :evil: .

 

pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj w betoniarni na Czajki. jednak 230 netto za B-20 to dla mne za drogo (oczywiście od kwietnia podwyżka), do tego 250 netto za godzinę pompa. zamówiłam z dnia na dzień u przemiłej pani Jagody z Legionowa za 198 netto plus pompa na godziny lub 400 za całe wylanie (w zależności jak mi wyjdzie) chętnym przesyłam kontakt na priv. Co prawda właśnie pakuję się do szpitala ale kompa biorę ze sobą

 

Trzymaj się trzymaj :lol: :lol: , w tym szpitalu i aby pobyt był z baaardzo radosnym finałem :wink: :lol: .

 

Czy ten betonik z Budetu w Legionowie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłam dzisiaj w betoniarni na Czajki. jednak 230 netto za B-20 to dla mne za drogo (oczywiście od kwietnia podwyżka), do tego 250 netto za godzinę pompa. zamówiłam z dnia na dzień u przemiłej pani Jagody z Legionowa za 198 netto plus pompa na godziny lub 400 za całe wylanie (w zależności jak mi wyjdzie) chętnym przesyłam kontakt na priv. Co prawda właśnie pakuję się do szpitala ale kompa biorę ze sobą

 

poprosze o namiary - dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budet ma po 208 netto pompa powyżej 20 m 450 zł netto. zamówienie co najmniej 2 dni wcześniej musi być złożone i zapłacone. U mojej panii płaci się na budowie przy ostatniej gruszce

 

to proszę o namiary no i z jakiej betoniarni :wink:

 

 

Sprawdzaliście po ile mają teraz beton w Aglo-Bud w Nowym Dworze?

Swego czasu mieli najlepsze ceny więc może teraz też są konkurencyjni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w którym to dokładnie rejonie?

Chodzi o ulice Marcina z Wrocimowic na polnoc.

 

A to nie tam JW Dev. buduje Osadę Wiślaną?

Była tam swojego czasu afera, gdyż to tereny lęgowe dzikich kaczek i były pod ochroną, jednak kto smaruje ten dostaje pozwolenie na budowę. Ciekawe czy to oni dalej wykupują tereny pod budowę.

Ciężko będzie walczyć z tą firmą, bo udziałowcami są obecni i byli politycy więc mają mocne "wsparcie" dla swoich planów.

 

Z naszego podwórka to słyszałam o ogłoszeniu sprzedaży działki budowlanej (ponad 700m^2) na Nowodworach:cena metra^2 - 1100zł. :o :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie

Czytuje wasze forum od jakiegoś czasu , pisze natomiast po raz pierwszy

Bardzo chciałbym rozpocząć budowę w tym sezonie , ale moi wykonawcy sie rozmyli i zostałem z niczym. Budowa oczywiście na Białołęce , wiec moze macie jakieś kontakty do ekip, niedrogich , solidnych i mało pijących :) ??

 

pozdrawiam

Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...