Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam

musze podnieść poziom działki o ok 70 cm. Macie jakis sensowny kontakt?

oczywiście to nie ma być wszystko czarnoziem :)

Ola

 

Spokojnie. Zaczniesz budować to sami przyjadą. Mi przywoziło ziemię 3 dostawców. Czasami było to za darmo, czasami po 50 zł od wywrotki.

Na razie poszło 70 wywrotek i za tydzień po wyrównaniu zobaczymy czy nam wystarczy-też podnosimy o jakieś 50-70 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musze podnieść poziom działki o ok 70 cm. Macie jakis sensowny kontakt?

oczywiście to nie ma być wszystko czarnoziem :)

Ola

 

Spokojnie. Zaczniesz budować to sami przyjadą. Mi przywoziło ziemię 3 dostawców. Czasami było to za darmo, czasami po 50 zł od wywrotki.

Na razie poszło 70 wywrotek i za tydzień po wyrównaniu zobaczymy czy nam wystarczy-też podnosimy o jakieś 50-70 cm.

 

Że niby co zaczynasz budować a tu nie wiadomo co i jak i same wywrotki Ci się na działkę przyjeżdżają ??

MOżna jaśniej, bo sam będę potrzebować trochę ziemi .

Konrad :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musze podnieść poziom działki o ok 70 cm. Macie jakis sensowny kontakt?

oczywiście to nie ma być wszystko czarnoziem :)

Ola

 

Ola pytałaś o ziemię, owszem będą u mnie wywozić, narazie mam ofertę że zabierają i mnie nie obchodzi gdzie, oczywiście płacę od metra wykopania i wywiezienia, szukam dalszych ofert także nie wiem jak inny wykonawca. Ogólnie kwestia dogadania się. Ja będę miał glinę także nie najlepiej, idealna jako warstwa niższa pod trawnik bo trzyma wodę. Ja mam tej gliny za dużo także planuję wywieść ale i przywieść trochę urodzajnej. Ostatnio robiłem pomiary i wyszło że mam do podniesienia około 25cm-45cm.

 

Jak kogoś interesuje klinkier, płyta granitowa lub dachy ceramiczne to ciekawą ofertę mają w Konstancinie - ceny niższe niż na oficjalnych stronach producentów a i jest jeszcze upust na cegłę i inne materiały do tego około 15%,

Na elementy dachu ceny też konkurencyjne do Dachmuru i na dachówki ceramiczne dają 8% a resztę 15% od cen producenta np Robena.

namiar: http://www.klinkierbud.pl/pl/main.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

musze podnieść poziom działki o ok 70 cm. Macie jakis sensowny kontakt?

oczywiście to nie ma być wszystko czarnoziem :)

Ola

 

Spokojnie. Zaczniesz budować to sami przyjadą. Mi przywoziło ziemię 3 dostawców. Czasami było to za darmo, czasami po 50 zł od wywrotki.

Na razie poszło 70 wywrotek i za tydzień po wyrównaniu zobaczymy czy nam wystarczy-też podnosimy o jakieś 50-70 cm.

 

Że niby co zaczynasz budować a tu nie wiadomo co i jak i same wywrotki Ci się na działkę przyjeżdżają ??

MOżna jaśniej, bo sam będę potrzebować trochę ziemi .

Konrad :wink:

 

Dokładnie tak. Jak się kręciłem po budowie to kierowcy sami zatrzymywali się i pytali czy nie chcę ziemii. Rozmawiałem tylko z tymi co mogli przywieźć więcej wywrotek. Ale zdarzyło mi się, że przyjechał wyrzucić mi jakieś śmieci, gruz. Trzeba czasami uważać i brać telefony. Ja takiego co mi takie śmietnisko przywózł postraszyłem strżą miejską i więcej się nie pojawił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i zatrzymują się kierowcy pod warunkiem że twoja działka jest położnona w miarę blisko od głównej drogi. Moja nie jest i dojeżdża się do niej bardzo na okrągło. Fakt, że nie bywam tam za często :D ale nie słyszałam, żeby ktoś coś takiego proponował.

Poproszę o telefony do wszelkich sensownych panów od ziemi.. Wczoraj trochę dzwoniłam i cena za wywrotkę dobrej ziemi bez śmieci ok 250 zł. Ło matko.

 

EUGENIUSZ - no jeśli masz glinę do odstąpienia, to chyba zrezygnuję :D

 

Ola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Powieś na jakimś drzewie kawałek ogłoszenia z telefonem, że przyjmiesz ziemię.

2. Zadzwoń do pana Mariusza tego od koparki(polecany przeze mnie i nie tylko) on czasami ma fajną ziemię i to dużo taniej niż pisałaś. Telefon do niego: 501286315.

3. Jak przejeżdzając przez okolicę będziesz widziała wykopy pod osiedle, dom dużą inwestycję, to zapytaj się brygadzisty, kierowców co robią z ziemią-to będzie jeszcze taniej i od razu ocenisz czy ziemia Ci się podoba.

4. Przy Płochocińskiej za Mańkiem sprzedają piasek pospółkę oraz ziemię taką do podniesiena działki. W zeszłym roku w zimie chciał ode mnie po 120-150 za wywrotkę. Ale taką ziemię jak on mi proponował to ja dostałem gratis od człowieka,który robil dla gminy drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli potrzebuje ktoś przenośny WC to polecam:

http://www.wcchatka.com.pl/

250 do zapłacenia z serwisem co dwa tygodnie (wc z umywalką)

 

Ceny styropianu w górę

 

Kupiłem na ocieplenie eps70WDV 150mm frez (lamda 0,036) firmy SWISSPOR

 

A przekonało mnie to:

 

Styropian marki Swisspor jest jedynym na polskim rynku styropianem produkowanym bez regranulatu, co nadaje mu wyjątkową wytrzymałość mechaniczną oraz właściwości izolacyjne. Grubość warstwy izolacyjnej wykonanej ze styropianu Swisspor, może być cieńsza w stosunku do standardowego styropianu, przy zachowaniu tych samych parametrów termoizolacyjnych. Dzięki temu koszt ostateczny warstwy izolacyjnej jest niższy.

 

Dodatkowe informacje

-Współczynnik przewodzenia ciepła w temp. 10oC (W/mK): 0,036

-Naprężenia ściskające przy 10% odkształceniu względnym (kPa): 89,0

-Wytrzymałość na zginanie (kPa): 129,0

-Nasiąkliwość wodą przy długotrwałym zanurzeniu (kg/m2): 0,33

 

Istotnym elementem wpływającym na jakość styropianu jest m.in. zawartość regranulatu - zmielonych odpadów produkcyjnych dodawanych w procesie produkcyjnym, które mają negatywny wpływ na wytrzymałość, spoistość, jak i własności termoizolacyjne styropianu.. Im mniejszy dodatek regranulatu, tym lepsze parametry techniczne (wytrzymałość na ściskanie, współczynnik izolacyjności). Dodatek rzędu 6-10% wynika z procesu technologicznego, jednakże zdarzają się przypadki dodawania dużo większych ilości regranulatu co w drastyczny sposób obniża jakość produktu.

Zatem najlepszy jest styropian zupełnie bez dodatku regranulatu. Jako jedyny producent w Polsce taki styropian produkuje firma Swisspor Polska.

 

 

POZDRAWIAM

 

Tak dla porownania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych :wink:

Moge polecić osoby które u nas pracowały, lub coś u nich zamawialiśmy i jesteśmy nadal z nich zadowoleni:

 

Poproszę o namiary na Glazurników oraz info jak kształtowały się ceny za robociznę.

Pozdrawiam,

Glazurników nie było na mojej liście (w moim poście) :wink: .

Panowie, którzy na kładli glazure to byli nasi znajomi, którzy już nie pracuja jako glazurnicy.U nas robili jeszcze inne rzeczy to i naglazure sie zgodzili wyjątkowo.

Musicie zapytac o namiary kogoś innego. Przykro mi,

 

Mogę jedynie polecic Pana który sprzedaje glazurę i sanitariaty :wink: .

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny styropianu w górę

 

Kupiłem na ocieplenie eps70WDV 150mm frez (lamda 0,036) firmy SWISSPOR

 

POZDRAWIAM

 

Możesz podesłać info o cenach styropianu i miejscu gdzie kupowałeś.

Dzięki!

 

Kupowałem swisspor EPS 70 po 160 a EPS 100 po 187 kontakt

Krystian Sikora

P.W. CHEMBUD

49-314 Kościerzyce 57

http://www.ihb.pl

tel/fax: 077 412 68 93

GSM: 502 071 258

Ale już jest duzo drożej

 

Polecam miejsce gdzie jeszcze są dobre ceny i mozna się potargować

http://www.icmarket.pl/

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, jak to jest ze styropianem na elewację. Też tak długo trzeba czekać na styropian jak na wełnę? Ja miałem cały czas zamiar ocieplać wełną, ale nie dośćże czekać muszę do lipca-sierpnia to jeszcze nie wiadomo jakie będą ceny :evil: . To ja może się na styropian przerzucę. Taniej będzie i może szybciej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, jak to jest ze styropianem na elewację. Też tak długo trzeba czekać na styropian jak na wełnę? Ja miałem cały czas zamiar ocieplać wełną, ale nie dośćże czekać muszę do lipca-sierpnia to jeszcze nie wiadomo jakie będą ceny :evil: . To ja może się na styropian przerzucę. Taniej będzie i może szybciej?

 

Na styro termoorganiki około 3 miesięcy, swisspor też trzeba około 1,5 miesiąca czekać, inni producenci - można coś zorganizować

Polecam

http://www.icmarket.pl/index.php?cPath=794_1592

 

O wełne nie pytałem ale specjalizują się w izolacjach i przy zamówieniu styropianu czy wełny dają fajny rabat i staraja się zorganizować wszystko jak najszybciej Firma z bydgoszczy ale transport w przypadku zamówienia ocieplenia na cały dom oczywiscie gratis

Trzeba zadzwonić i pogadać

 

Można też zapytać u producentów całych systemów np Terranova

GALILEO Firma Handlowa

ul. Bieszczadzka 1A, wejście od Mehoffera

03-156 Warszawa

tel / fax 022 676 55 64

czy np w Minoxie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych :wink:

Moge polecić osoby które u nas pracowały, lub coś u nich zamawialiśmy i jesteśmy nadal z nich zadowoleni:

* Pan od Alarmów

* Meble (Kuchnie, zabudowy, sypialnie i inne meble)

* Hydraulik

* Pan od ogrodzenia (murowanie, docieplenia zewnetrze + tynki zewn, klinkier)

* Studnie

* Koparka

* Glazura/Gres/sanitariaty

* Okna

 

 

Pozdrawiam :wink:

KasiaR :wink:

To ja (na razie :) ) poproszę na studniarza!

A na jaką głębokość macie wykopaną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...