Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

to ktoś jeszcze robi w mieście kopane studnie (w sensie: jacyś inwestorzy)?!

Jak najbardziej... Ci szczęśliwcy (których chyba sporo jeszcze na Białołęce), koło których nie idzie wodociąg niestety muszą zaopatrzyć się w studnię głębinową. Ja ze swojej strony polecam Pana Flisińskiego - szybko, sprawnie i stosunkowo tanio.

Moja studnia ma jakieś 16,5 m głębokości (po rozmowach z Panem Flisińkim uznałem, że lepiej wykopać płytszą studnię, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na filtry). Generalnie woda na Białołęce jest kiepska, bo mocno zażelaziona. Na szczęście moja uliczka jest w planach MPWiK do uzbrojenia (projekt w tym roku, wykonawstwo w 2008 r. czyli na moje przewidywane wprowadzenie :D)

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

to ktoś jeszcze robi w mieście kopane studnie (w sensie: jacyś inwestorzy)?!

Jak najbardziej... Ci szczęśliwcy (których chyba sporo jeszcze na Białołęce), koło których nie idzie wodociąg niestety muszą zaopatrzyć się w studnię głębinową. Ja ze swojej strony polecam Pana Flisińskiego - szybko, sprawnie i stosunkowo tanio.

Moja studnia ma jakieś 16,5 m głębokości (po rozmowach z Panem Flisińkim uznałem, że lepiej wykopać płytszą studnię, a zaoszczędzone pieniążki przeznaczyć na filtry). Generalnie woda na Białołęce jest kiepska, bo mocno zażelaziona. Na szczęście moja uliczka jest w planach MPWiK do uzbrojenia (projekt w tym roku, wykonawstwo w 2008 r. czyli na moje przewidywane wprowadzenie :D)

Pozdrawiam,

że tak głupio spytam:

kopane to także głębinowe? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak głupio spytam:

kopane to także głębinowe? :oops:

Możnaby było powiedzieć jeszcze "wiercone"...

Generalnie to jest to samo, a przynajmniej tak się potocznie je nazywa. To czy będzie "kopana" czy "wiercona" zależy tylko od sposobu wykonania danej studni. A czy będzie płytka czy głębinowa to chyba jest subiektywne odczucie właściciela studni ;).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak głupio spytam:

kopane to także głębinowe? :oops:

Możnaby było powiedzieć jeszcze "wiercone"...

Generalnie to jest to samo, a przynajmniej tak się potocznie je nazywa. To czy będzie "kopana" czy "wiercona" zależy tylko od sposobu wykonania danej studni. A czy będzie płytka czy głębinowa to chyba jest subiektywne odczucie właściciela studni ;).

Pozdrawiam,

DZIĘKUJĘ! :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ktoś jeszcze robi w mieście kopane studnie (w sensie: jacyś inwestorzy)?!

 

EFKAkonewka kopią kopią :-? :-? :wink: , ja sobie wykopałemm :o na 7 kręgów po 0,5 m czyli na 3,5 m, mam dół do wody z podjazdu i studnię z wodą na cele gospodarcze (ogród, samochód), wyszło mi w cenie studni na przyłacze wodne, która byłaby niezbędna tylko w czasie budowy a tak pociągnę przyłacze bezposrednio do domu. A tak mam wodę na 2,5m więc wystarczy na budowę.

 

Ogólnie mówi się o kopanyych ale niewielu jest wykonawców, dlatego już popularne stało sie mówienie o wierconej jako o kopaniu studni.

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę wszyscy już budują i cisza :wink: :wink:

Dla informacji jak ktoś planuje kupić jakieś folie, hydraulika, cement ( II niecałe 400zł/t), gwożdzie itd bardzo dobre ceny mają w sklepie na Modlińskiej numer około 160 na budynku obok hurtownia materiałów elektrycznych - jadąc od warszawy przed gminą po prawej stronie.

 

A z mojego podwórka :lol: :lol: pozostały mi 4 dni do zgłoszonego rozpoczęcia budowy :-? :-? :wink: :wink: , zacznę chyba w maju :lol: :lol: :o :o :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy dzień minał

 

Z czystym sumieniem mogę polecić:

 

Pan Mariusz 501 286 315

- jezeli coś jest związane z kopaniem, zasypywaniem, piaskiem do murowania i zasypywania (15 tonowy samochód)wywozem ziemi i gruzu, przesadzaniem drzew, usuwaniem drzew POLECAM

- terminowo, tanio, szybko

- proszę się powołać na Krzysztofa z ul Bieszczadzkiej to może bedzie rabacik

 

Geodezja

- Pan Marcin 607 156 380

- Pan Jakub 601 812 084

Obaj panowie są z firmy MK GEO

- polecam od początku do końca inwestycji

- terminowi i słowni i bardzo dobra cena

- zawsze przygotowani np szkic wytyczenia co ułatwia i przyspiesza pracę

- proszę się powołać na Krzysztofa z ul Bieszczadzkiej to może bedzie rabacik

 

Studnia

Pan Krzysztof 604 988 401

- terminowo i szybko doradzą w sprawie wody

- rabacik jak wyżej

 

POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris 19 gratulacje.

 

A z panem Mariuszem od koparki to potwierdzam-szybko bardzo sprawnie-ostatnio z mojej działki zrobili lotniskowca :wink: , ale z rabacikami to nie tak szybko. Polecałem pana Mariusza od prawie roku i wiele osób z tej grupy z jego usług korzystało. Ja zresztą też dzwonię po kogoś z jego ludzi tak raz na dwa miesiące. Można by zliczyć już z tydzień dniówek współpracy. I niestety rabatów nie udziela. Jedynie co, to cena za godzinę pracy od prawie roku ta sama.

Lotniskowiec się zrobił, bo nawiezione 60 wywrotek ziemii zostało wyrównane wygładzone i na oceanie traw wystaje na prawie metr w górę moja działka wygałskana jak bułka masłem-to a'propos umiejętności koparkowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzywczyki powracają i pozdrawiają wszystkich budujących.

Po 26 godzinach zmagań :evil: w Niedzielę Wielkanocną o 23.14 dołączyła do naszego grona budujących Zuzanna waga 4230 wzrost 61 cm

 

Nad wstawienem zdjęcia musze jeszcze popracować

 

Noo takimi małymi literkami napisane pośród okrzyków innych.

GRATULACJE!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...