Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Tez mam problem z geodetą :evil: :evil:

Mapki zrobil z tygodniowym opóżnieniem (OK, były swięta), ale dzis w wodociągach powiedzieli że nie wydadzą warunkówz z taką mapką bo niema na niej ulicy z przyłączami. :evil: :evil: :evil: On chyba nie pierwszą mapkę robił (polecony z Forum), chyba musi wiedziec!

a jak daleko od twojej działki jest ta ulica?

u mnie to jakieś 300 m. i w wodociągach robili też problem, ale w końcu w podaniu opisaliśmy, że ulica taka a taka w tę stronę ---> 300m.

I tak wiadomo, że za daleko... a oni mają swoje odpowiednie mapy, tylko chodzi o to, że trzeba wykazać odrobinę dobrej woli, żeby zlokalizować sobie daną działkę z mapy bez jakiejś główniejszej ulicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dla mnie tez projekt wody robil Irek Nowak. Do wykonania tez polecal Nasilowskiego, ale w ostatecznosci zrobila mi ekipa ktora robila wodociag w ulicy (wyszlo troche taniej i znacznie szybciej, bo mieli znajomosci w wodociagach).

 

 

wspominałem już że moje przyłącza b. sprawnie zrobiła mi firma z Zielonki (STD Nosiłowski), projekty robił białołęcki sąsiad Irek Nowak

(Instal Projekt) 0601/283 809

 

Miałem podać dokładnie tych samych ludzi co api :D

Dodam tylko że jesteśmy po wstępnych rozmowach z projektantem p. Krupa.

Telefony: 675-54-77, 503-432-675.

Zażyczył sobie troche mniej pieniędzy niż Nowak. Natomiast wykonawce poleca tego samego :lol: . Wygląda na to że pan Nasiłowski jest monopolistą na Białołęce. A robi bardzo dobrze. Okazało się niedawno, że parę lat temu podłączał wodę u moich teściów. Szybko sprawnie i solidnie.

Tylko nie chce rozmawiać o kosztach przyłącza bez obejrzenia projektu.

 

 

api szkoda że wcześniej nie napisałeś, że będziesz potrzebował ciągnika. Miałbyś duzo taniej. Jak nie teść to któryś sąsiad. Teść brał po 50zł za taką robotę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio

temat ciągnika nadal jest dla mnie aktualny, (wyślę na priva)

ten który wstępnie przeorał kultywatorem, obraził się

 

przestroga dla wszystkich - cenę ustala się przed usługą

bo potem może być tak jak u mnie, to co jest warte max 50zł, wykonawca życzy sobie 500

 

STD Nosiłowski sam sprawnie załatwia "papierologię" i odbiory

gazu, wody i kanalizacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla tych którzy są na etapie projektu lub stanu surowego

 

konsultujcie z projektantem przyłącza wodociągu, miejsce usytuowania urządzenia pomiarowego, potem może okazać się że miejsce które wybrał instalatoe jest niewłaściwe i wodociągi każą wam zrobi studnię do

umieszczenia w niej wodomierza - znacznie więcej roboty i koszt,

rura do przyłącza, to (w MPWiK Warszawa) "50"

 

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, ale o co chodzi z tą studnią do wodomierza? :o ??

Jesli wodociąg jest miejski to chyba nie ma takiej potrzeby?

 

 

Info dla tych którzy są na etapie projektu lub stanu surowego

 

konsultujcie z projektantem przyłącza wodociągu, miejsce usytuowania urządzenia pomiarowego, potem może okazać się że miejsce które wybrał instalatoe jest niewłaściwe i wodociągi każą wam zrobi studnię do

umieszczenia w niej wodomierza - znacznie więcej roboty i koszt,

rura do przyłącza, to (w MPWiK Warszawa) "50"

 

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłącze wodociągowe od nitki w ulicy do urządzenia pomiarowego

jest w gesti MPWiK, wszelkie uszkodzenia powstałe na tym odcinku naprawiają wodociągi, stąd jest wymóg by wodomiar był umiejscowiony jak najbliżej ogrodzenia tj. za najbliższą ścianą w budynku, jeśli jest to niemożliwe trzeba robić studnię (z kręgów) dla wodomierza (tak jest u moich trzech sąsiadów, ja mam urządzenie pomiarowe na ścianie w garażu), nie jestem pewien czy brana jest pod uwagę również odległóść od nitki w ulicy do domu (to też może być wymóg studni);

konsultujcie to ze swoimi projektantami (wykonawcami) przyłączy,

wskażą optymalne rozwiązanie

pozdrawiam

andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla Ostródzkiej i okolic

Załatwiając w Urzędzie Białołęckim papiery na "swoją" uliczną nitkę wodociągu, dowiedziałem się iż w roku przyszłym będzie budowana nitka kanalizacyjna w Ostródzkiej na odcinku od Wikinga do Juranda ze Spychowa, czyli okolice Ostródzkiej mają szansę na "cywilizację"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info dla Ostródzkiej i okolic

Załatwiając w Urzędzie Białołęckim papiery na "swoją" uliczną nitkę wodociągu, dowiedziałem się iż w roku przyszłym będzie budowana nitka kanalizacyjna w Ostródzkiej na odcinku od Wikinga do Juranda ze Spychowa, czyli okolice Ostródzkiej mają szansę na "cywilizację"

To gratuluję!!

Niestety ul.Sprawna nie jest taka cywilizowana.. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chwalmy dnia przed zachodem

(ja do Ostródzkiej mam ok. 400m)

 

Jeśli miasto uraczy nas powiększeniem oczyszczalni Czajki,

to Białołęka na otarcie łez ma "podobno" dostać kanalizację (priorytet),

ale nic za darmo: rozbudowana oczyszczalnia + spalarnia osadów przy oczyszczalni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie! w niedzielę bylismy ze znajomymi w "Dzikim Zakątku" (dawniej po prostu "Dzik") w Choszczówce. Byli tam ludzie zbierający podpisy pod sprzeciwem dot. tej załej rozbudowy czyszczalni, budowy spalarni itd. powstał podobno jakiś komitet społeczny...

Przeczytałem ich ulotkę i jeśli to prawda co tam napisali, to ładnie załadują całą okolicę całym tym syfem. Nieźle to sobie wykombinowali - skumulować wsio w jednym miejscu! A niech sobie tę spalarnię kurde na Wilanowie budują! Jeszcze dojdzie do tego, że będą importowac z zewnątrz śmieci do spalenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...