Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Witam

Odpowiem ogólenie wszystkim

 

stal - Stawex ul Modlińska 156a (fi 12 3,20 zł/kg brutto nie wiem czy cena aktualna) dostępność stali od ręki

 

cegły pełne - Mańk ul Płochocińska 106a 1,70 zł/szt brutto

 

cement 32,5 R 1 - Cementex-bis ul Twórcza (mała hurtownia obok Juranda ze Spychowa niedaleko Minoxu) 770 zł/paleta (1,4 tony) brutto podobno już jest troche drożej

 

beton - Hydrobudowa ul Czajki 2 cena nie jest konkurencyjna

 

piach do zaprawy - Ryszbud ul Ostródzka (nr nie znam ale posiadam nr telefonu :)) 180 zł/6 ton bez faktury

 

żwir/pospółka - Ryszbud 240 zł/6 ton bez faktury

 

piach na zasypanie fundamentów - Ryszbud 180 zł/18 ton bez faktury

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jeszcze raz dziękuję za informacje :)

 

mam taki mały problem - ponieważ ciągle trudno kupic coś na ściany :( albo ceny porażające, zastanawiam się, czy nie skorzystać z materiałów sprowadzanych z zagranicy. Na allegro jest mnóstwo takich ofert. Ceny niższe niż w składach (a może ja na drogie składy trafiałam :lol: ).

 

Czy ktoś tak kupował i może polecić sprawdzony namiar?

 

Jest jeszcze taka kwestia - dostawcy oferują materiał z transportem, ale bez rozładunku... macie koncepcję jak to rozładować? dźwig zamówić?

 

Co do rozładunku to potrzebny jest widlak albo koparka z takimi widłami zamiast łychy.

Takową posiada Pan Mariusz polecany wielokrotnie na forum tel. 501 286 315

Trzeba dograć termin i rozładować i po sprawie

Co do namiarów to mozna zamawiać u tych co biorą kasę po dostarczeniu towaru

Warto mieć swoje palety aby oddać im na zamianę

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kris odwiedziłem twoja budowę ale chyba cisza przed burzą :wink: :wink: , materiały czekają :lol:

 

troj w stawexie stal teraz po 3500,- za tonę ale okazuje sie ze liczą 0,92 kg za mb, a projektanci biorą 0,888 za mb, także trzeba i na to zwrócić uwagę - wychodzi wtedy coś około 3620,- zł/t

 

dzisiaj odwiedziłem Stal Service w Stanisławowie I u nich można zamówić stal dużo taniej no i gotowe elementy czyli nie ma odpadów, lub pręt 12 metrowy, doliczyć należy 270 +vat za transport przy większych ilościach i tak się opłaca no i zamówione elementy minus odpady.

 

troj mi beton z czajki wyszedł bardzo konkurencyjny :wink: :wink: :wink:

 

Efkakonewka dzięki :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :lol: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja coś napiszę o swoim piecu. (...) model Vitodens 200 ze sterowaniem Vitotronic 200 + zasobnik Vitocell100. (...)

Witam Broncio, celuję w podobne rozwiązanie, ale wciąż nie mogę się zdecydować czy brać piec kondensacyjny czy nie. Obawiam się, że nie łatwo jest spowodowac by pracował w optymalnych warunkach i boję sie też za dużego rozmiaru grzejników potrzebnych przy ogrzewaniu niskotemperaturowym.

Czy masz podłogówkę wodną + grzejniki? Jeśli tak to chętnie dowiedziałbym się jak masz rozwiązane obydwa obiegi. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem łatwiej jest spowodować aby kocioł kondensacyjny pracował ze

swoją najwyższą sprawnością niż zwykły. Max sprawności kotła kondensacyjnego

przypada na małe obciążenie cieplne. Parametry obliczeniowe tzewn.=-20 zdarzają się rzadko. Większość sezonu grzewczego kocioł pracuje przy niepełnym obciązeniu. Dlatego moim zdaniem wystarczy dać kocioł kondensacyjny zamiast zwykłego, nie zwiększając powierzchni grzejników. Przy obciązeniu obliczeniowym będzie pracował jak zwykły kocioł niskotemperaturowy 70/50. Można by dać kocioł większej mocy, bo w przypadku kotłów kondens. przewymiarowanie jest korzystne.

Ja mam zamiar tak zrobić.

Poczytaj w muratorze chyba z kwietnia lub maja tego roku, tam coś było na ten temat.

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz_ ja w stawexie ostatnio kupowałem stal na sztuki i płacilem za mb. Niedługo będe zamawiał stal na strop a więc jak tylko bede mial wyliczoną stal to porównam ceny w stawexie i stal servisie. Co do odpadów ze stali, u mnie na budowie, takie kawałki się bardzo przydają do różnych prac pomocniczych. Co do betonu to ja też biore z hydrobudowy :D

 

Wiecie może gdzie można kupić porotherm 11,5 cm??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eugeniusz_ ja w stawexie ostatnio kupowałem stal na sztuki i płacilem za mb. Niedługo będe zamawiał stal na strop a więc jak tylko bede mial wyliczoną stal to porównam ceny w stawexie i stal servisie. Co do odpadów ze stali, u mnie na budowie, takie kawałki się bardzo przydają do różnych prac pomocniczych. Co do betonu to ja też biore z hydrobudowy :D

 

Wiecie może gdzie można kupić porotherm 11,5 cm??

 

troj, zgadza się ze liczy się na sztuki ale trzeba zobaczyć jaki maja przelicznik, tak jak napisałem wyżej podają cenę za tonę czyli liczą szt x dł x wspólczynnik i wychodzi np że podają 3500 za tonę ale przy wspólczynniku jaki stosują jest 3624 za tonę :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamawialiśmy parapety wewnętrzne i jak zobaczyłam te wszystkie marmury, granity to się zakochałam w kamieniu.

Byliśmy w firmie Promar na Radzymińskiej 116.

Jeśli myślicie o kamieniu we wnętrzu to polecam.

Cenowo są konkurencyjni, tylko terminy na wieksze rzeczy (schody, blaty)dość odległe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zamawialiśmy parapety wewnętrzne i jak zobaczyłam te wszystkie marmury, granity to się zakochałam w kamieniu.

Byliśmy w firmie Promar na Radzymińskiej 116.

Jeśli myślicie o kamieniu we wnętrzu to polecam.

Cenowo są konkurencyjni, tylko terminy na wieksze rzeczy (schody, blaty)dość odległe.

 

No, no fajna sprawa taki np. granitowy blat w kuchni.

Byłem w firmie KAMYK przy Modlińskiej 268 też mają fajne kamyczki.

Ciekawe jak cenowo ????????

http://www.kamyk.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i i jeszcze jedno kocioł kondensacyjny czy zwykły.:-? :-? czytam i czytam, jeden hydraulik taki drugi, że tylko taki i tak naprawdę nie wiem.ewentualnie kocioł np junkersa kond. + zasobnik innej firmy czy spotkaliście się z takim połączeniem?

 

Ja biorę kondensat WOLFA w pakiecie z solarami - dostałem dobrą cenę

I już :evil: bo im więcej się zastanawiam tym mniej wiem

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...