Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

No i po tygodniu czekania dotarła kolejna partia cegły

Nigdy nie myslalem że może tak cieszyć kawałek wypalonej gliny.

I kto by pomysląl że będę budował z niemieckich materiałów. ( jakościowo są jednak lepsze od naszych - widać to gołym okiem )

 

http://images12.fotosik.pl/47/eb2882f99e196296.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Kris19

jakiego WOLFA chcesz kupić?

CGW, CGS?

Jestem ciekawa jaka jest cena końcowa i gdzie można je kupić.

Możesz wysłać na priv jak wolisz.

Asia

 

Solar Pakiet 1

W skład pakietu wchodzi:

● kocioł kondensacyjny CGB-24 na gaz GZ 50 z modulowanym palnikiem od 7,1 - 24 kW, praca na c.w.u. 27,6 kW

● automatyka BM pogodowa Wolf WRS z podświetlanym wyświetlaczem oraz szerokim zakresem nastaw i możliwością umieszczenia w pomieszczeniu

● 2 próżniowe rurowe kolektory słoneczne TRK o wysokiej sprawności absorbującej oraz wysokiej sprawności izolacji, pracujący także w chłodne i zimowe słoneczne dni. Wysoka sprawność i trwałość dzięki zastosowaniu szkła borowo-krzemowego

● regulacja solarna SM1 Wolf WRS do obsługi pracy instalacji solarnej, z funkcją zabezpieczenia układu solarnego

● zasobnik dwuwężownicowy SEM-1 300 litrów posiadający wysoką sprawność wężownic, posiada również wysokiej klasy izolację z pianki poliuretanowej, wewnętrzna część zasobnika zabezpieczona podwójną emalią i anodą ochronną

● pakiet akcesoriów: nadachowy zestaw przyłączeniowy do TRK, zestaw montażowy na dachówkach do 2 kolektorów TRK, odpowietrznik mechaniczny, grupa pompowa nr 10, solarne naczynie wzbiorcze 25dm3, płyn solarny G-LS 20 kg, płyn solarny G-LS 10 kg, zestaw przyłączeniowy natynkowy, oruowanie kocioł CGB-zasobnik SE, SEM

Koszt po znizkach około 12000 PLN

 

Kris jesli możesz prześlij namiary na priv gdzie kupowałeś ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg

dzięki

a jak płacone z m2/punktu

i ile tego było

 

elektryk policzył za całość, ale punktów było ponad 100 + jedna szafka,3 wyprowadzenia na zewnątrz, za dodatkowe punkty które sobie dołożyłam w trakcie nic nie policzył,

 

hydraulik- 60zł za punkt wod-kan, 80 zł za co, 800zł za kotłownię, 30 za m2 podłogówki, 110zł za podłączenie rozdzielacza

 

No to bardzo tanio :D

No chyba że wodę zimną i ciepłą liczył odzielnie??? :cry:

 

Nie nie liczył oddzielnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris19

 

kurcze ale chłopaki gonią

SUPER TAK TRZYMAĆ

 

Jak by ktoś szukał OKIEN to polecam

- w profilu REHAU p.MARCIN 0695-292-193

- od Jezierskiego p.ŁUKASZ 0698-035-168

nam udało się wynegocjiować SUPER CENE i rabacik dla INNYCH na hasło "od PAWŁA z FORUM"

 

POZDRO..... :lol: :lol:

 

Super dzięki

jest towar to jakoś idzie :D

 

Z oknami jadę walczyć w poniedziałek

Drzwi zewnetrzne chyba zamówię w ZBIGMET w Jabłonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po tygodniu czekania dotarła kolejna partia cegły

Nigdy nie myslalem że może tak cieszyć kawałek wypalonej gliny.

I kto by pomysląl że będę budował z niemieckich materiałów. ( jakościowo są jednak lepsze od naszych - widać to gołym okiem )

 

http://images12.fotosik.pl/47/eb2882f99e196296.jpg

 

Pozdrawiam

 

Kris czyli nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło, gratuluję postępów.

 

Ja narazie zbieram materiały i ruszę dalej po powrocie czyli 25 czerwca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

No to i my teraz się możemy pochwalić :D :oops:

 

1) Humus zdjęty

2) Dom wytyczony

3) Studnia wydrążona

 

:D :D :D :D !!!!!!!!!!! :D :D :D :D :D

 

To nasz wieeeeelki Sukces! Wreszcie rozpoczynamy! :D

Jutro wykonawca zaczyna kopać fundamenty.

 

Niestety nie obyło się bez zmiany wykonawcy z tego nieobecnego duchem ani ciałem na naszej budowie, na drugiego - bardziej zmaterializowanego.

 

Budowa w tamtym tygodniu rozpoczęła się dla nas wirtualnie - mąż akurat musiał wyjechać z pracy a ja zostałam uwięziona w mojej. Tak więc informację o zdjęciu humusu potwierdził nam nasz budujący się sąsiad (zadzwonił ze słowami "humus u Was zdejmują" - cóż za emocje! :D ). Dom wytyczył się też bez naszego udziału. Dopiero studnia wydrążyła się na naszych oczach (caaalutką sobotę). Tak się dotleniliśmy, że aż męża głowa rozbolała :lol:

 

Refleksje z miejsca budowy. Po zdjęciu humusu wydaje się, że dom będzie ogromniasty. Ale to taki chochlik optyczny, bo zdjęli humusu więcej niż trzeba i zrobili ławy geodezyjne w pewnej odległości od domu. Wygląda to jak księżycowy krajobraz - normalnie tylko kraterów brakuje i nie skacze się tak lekko.

Pan studniarz pokazał nam co mamy głębiej. Ocenił, że mamy glinę ilastą (a ja ciągle byłam przekonana, że raczej piasek... - muszę chyba zmienić koncepcję ogrodu :roll: ). Pod tym uroczy gruby piach z kolorowymi kamykami. Trochę włożyłam do butelki po Ice Tea i zamierzam z tego zrobić dekorację do mieszkania (wygląda jak morski) 8) .

 

pozdrawiam Wszystkich!

Asia_w

 

 

Asia

Czy mogłabyś dać namiary na studniarza ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kris19

 

kurcze ale chłopaki gonią

SUPER TAK TRZYMAĆ

 

Jak by ktoś szukał OKIEN to polecam

- w profilu REHAU p.MARCIN 0695-292-193

- od Jezierskiego p.ŁUKASZ 0698-035-168

nam udało się wynegocjiować SUPER CENE i rabacik dla INNYCH na hasło "od PAWŁA z FORUM"

 

POZDRO..... :lol: :lol:

 

Super dzięki

jest towar to jakoś idzie :D

 

Z oknami jadę walczyć w poniedziałek

Drzwi zewnetrzne chyba zamówię w ZBIGMET w Jabłonie

 

 

kris- co do drzwi to polecam firme TIPTOP z bartyckiej. za moje - drewno meranti klejone, ciezkie jak cholera, wym 110 x 235, z secesyjnym witrazem dalismy ok 5 tysi. opalacilo sie bo ludzie przyjezdzaja i nam je fotografuja. pozdr

ps. ale ja ci zazdroszcze tej budowy. ja juz niestety mam to za soba - moge tylko sobie popatrzec, czuje sie zupelnie jak emeryt. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do kominów mój kierownik ma inne zdanie, ale po wysłuchaniu za i przeciw nie ocieplam :-? Eugeniusz nie wiem czy dobrze kojarzę ale wcześniej pisałeś, że nie wiesz jaki piec w zw z tym jaki komin spalinowy wybrałeś do kondensacyjnego jest inny i do normalnego inny :cry: :roll:

 

Zgadza się ale pytałaś o komin do kominka, tak wiec kupiłem Presto Duo jest do paliw stałych w tym do kominków i bez ocieplenie, do pieca kupiłem Presto Universal i jest przeznaczony do wszelkich paliw w tym gaz, olej itd i w nim jest zastosowane ocieplenie. Także do tego komina mogę zastosować dowolny piec na gaz w tym kondensacyjny. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...