Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A ja polecam naszego pana S. od wykonczeniowki (u nas robil ocieplenie, i wszelkie prace wewnatrz, czyli karton gipsy, kafle, a takze podbitke i tynk zewnetrzny). Super dokladny i uczciwy, a do tego punktualny.

W razie czego sluze namiarami na priva.

 

My juz po przeprowadzce :D (dopiero co, wiec jest hardcorowo :D :wink: ). Pozdrowka dla wszystkich (strasznie sie wstydze, ze mnie tak dawno tu nie bylo :oops: )

 

Gratuluję! Zazdroszczę.

Poproszę o namiary na Pana.

 

A ja? :evil:

Byłam w gminie przekonana że odbiorę uprawomocnione PnB,

a tu niespodzianka! NIE MA! Pani powiedziała, że w architekturze jeszcze!

A już miesiąc minął! Czy za wcześnie sie cieszyłam???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na Białołęce osoba podpisująca (wydająca) pozwolenia na budowę ma "specyficzne" podejście do przepisów prawnych, co jest tajemnicą poliszynela. Urzędnicy przygotowujący decyzje do podpisu (dla w/w osoby) są b. sympatyczni ale nie mogą inaczej postępować, niż chce ich przełożony,.. Ponieważ nie dostałem PNB, musiałem odwoływać się do PINB-u i dlatego tyle to zajęło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na Białołęce osoba podpisująca (wydająca) pozwolenia na budowę ma "specyficzne" podejście do przepisów prawnych, co jest tajemnicą poliszynela. Urzędnicy przygotowujący decyzje do podpisu (dla w/w osoby) są b. sympatyczni ale nie mogą inaczej postępować, niż chce ich przełożony,.. Ponieważ nie dostałem PNB, musiałem odwoływać się do PINB-u i dlatego tyle to zajęło.

 

Chciałbym się dowiedzieć , jak u was wyglądało postepowanie administracyjne przy wydawaniu pozwolenia na budowę. u mnie na etapie Warunków Zabudowy ( nie ma planu) wszystko przebiegło ok poinformowano sąsiadów dostali pisma czekali na zwrotki i decyzja stała sie decyzja ostateczną. Inaczej było już przy decyzji o pozwoleniu na budowę - okazało sie że stronami w postępowaniu jestem JA i delegatura Naczelnego Architekta dla Białołeki czyli urząd. NIKT z sąsiadów nie wiedział o otrzymanej przeze mnie decyzji nie byli stronami bo rozbrajająco pani stwierdziała że jak sie nie odwołali na etapie WARUNKÓW to spoko!!!! Na moje stwierdzenie że decyzja taka zgodnie z KPA jest nie warta niczego bo na tym etapie również strony powinny być SKUTECZNIE poinformowane uśmiechneła sie i stwierdziała że oni inaczej interpretują. Pragne wszystkich poinformować, ( akurat zajmuję się tym) że akurat tego inaczej interpretować sie nie da!!! Brak uwzględnienie na tym etapie ston jest w 100% błędem i jak sie któremus sąsiadowi zachce uwalić wydaną decyzje o PnB to uwali ją w 100%. Radzę odwiedzić sąsiadów uwzględnionych na etpie Warunków Zabudowy i poprosić ich o oświadczenia o nie zaskarżaniu decyzji a potem ksero i do urzędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam Sąsiadów :)

poszukuję pilnie ziemię do wyrównania działki. Czy możecie mi przesłać jakieś namiary?

 

P.S. Jeśli Ktoś jest zainteresowany, mam też do sprzedania pozostałe z budowy pustaki terriva (130szt.), pustaki suporex-gazobeton biały (300szt. - 24x24x59 oraz 210szt.-12x24x59cm) - na paletach.

pozdrawiam

I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowlańców!!

Mam pytanko do tych bardziej "wykończonych": Ile płaciliście za tynki wewnętrzne??

Proszę o odpowiedzi na różne typy tynków wewnętrznych (począwszy od tradycyjnych cem-wap, gipsowych, tradycyjnych + gładź gipsowa do tynków kwarcowych).

Mam ostry dylemat jaki rodzaj tynków zrobić u siebie... (żona optowała za cem-wap + gładź żeby było tak gładziutko :lol: :lol: :lol: , ja natomiast widziałem u kolegi wykonane tynki kwarcowe i bardzo mi się podobały :D :D :D , a co najważniejsze mam możliwość skorzystania z tej samej ekipy w październiku za jakieś 26 zł/m2 z materiałem).

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym się dowiedzieć , jak u was wyglądało postepowanie administracyjne przy wydawaniu pozwolenia na budowę.

 

Kupując działkę zwracałem uwagę, żeby był plan zag. przestrzennego. Sąsiedzi nie są stroną post. admin. w sprawie wydania pozwolenia na budowę gdy jest plan zag. przestrzennego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na Białołęce osoba podpisująca (wydająca) pozwolenia na budowę ma "specyficzne" podejście do przepisów prawnych, co jest tajemnicą poliszynela. Urzędnicy przygotowujący decyzje do podpisu (dla w/w osoby) są b. sympatyczni ale nie mogą inaczej postępować, niż chce ich przełożony,.. Ponieważ nie dostałem PNB, musiałem odwoływać się do PINB-u i dlatego tyle to zajęło.

 

Chciałbym się dowiedzieć , jak u was wyglądało postepowanie administracyjne przy wydawaniu pozwolenia na budowę. u mnie na etapie Warunków Zabudowy ( nie ma planu) wszystko przebiegło ok poinformowano sąsiadów dostali pisma czekali na zwrotki i decyzja stała sie decyzja ostateczną. Inaczej było już przy decyzji o pozwoleniu na budowę - okazało sie że stronami w postępowaniu jestem JA i delegatura Naczelnego Architekta dla Białołeki czyli urząd. NIKT z sąsiadów nie wiedział o otrzymanej przeze mnie decyzji nie byli stronami bo rozbrajająco pani stwierdziała że jak sie nie odwołali na etapie WARUNKÓW to spoko!!!! Na moje stwierdzenie że decyzja taka zgodnie z KPA jest nie warta niczego bo na tym etapie również strony powinny być SKUTECZNIE poinformowane uśmiechneła sie i stwierdziała że oni inaczej interpretują. Pragne wszystkich poinformować, ( akurat zajmuję się tym) że akurat tego inaczej interpretować sie nie da!!! Brak uwzględnienie na tym etapie ston jest w 100% błędem i jak sie któremus sąsiadowi zachce uwalić wydaną decyzje o PnB to uwali ją w 100%. Radzę odwiedzić sąsiadów uwzględnionych na etpie Warunków Zabudowy i poprosić ich o oświadczenia o nie zaskarżaniu decyzji a potem ksero i do urzędu.

 

Maciek pani ma rację, zgodnie z prawem możesz tylko oprotestować plan zagospodarowania przestrzennego a potem już po ptokach :):), tak samo WZ oprotestować a potem już mogą, chyhba że sąsiedzi ztwierdzą że jest coś niezgodnie z WZ a wtedy tak, Także nie martw się jak wróciły zwrotki do WZ i nikt nie wniósł zażalenia w ciągu 2 tygodni to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...