Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

witam

mam bardzo dobre informacje dla tych co planują (lub muszą) własne ujęcie wody na białołęce - wszyscy wiedzą że woda jest straszna - a nam się udało :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

jesteśmy po badaniach wody z filtra i to po jakimś czasie od płukania (więc nie tak zaraz po, tylko pareset litrów dalej) i woda zmieniła się bardzo na korzyść - znaczy my walczyliśmy głownie z 15 krotnym przekroczeniem żelaza i z dużym przekroczeniem manganu (nie pamiętam już ile) no i wyszło że mieścimy się bardzo w normie :lol: widzieliśmy efekt już wcześniej na sanitarjatacha ale badania bardzo pozytywnie nas zaskoczyły - nie spodziewałem się takiego efektu :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a więc informuję wszem i w obec że z wodą na Białołece można sobie porawdzić - my wykorzystaliśmy do tego celu stacje uzdatniania opartą na złożu Greensand.

powodzenia pozostałym walczącym z wodą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam waszystkich po baaardzo długiej nieobecności na forum :oops:

 

Postępy u nas ogromne - jak ostatni raz pisałam to na naszej ziemi nie było nic. Obecnie kończy się murować poddasze, może za tydzień już więźba :D

Oczywiście nie obyło się bez obsuwy, stan surowy miał być skończony w połowie lipca... :-? No, ale byle do przodu. Nie będziemy się oglądać co kiedy mieło być, bo osiwiejemy.

 

W każdym razie mam do sprzedania ponad 300 stępli. Niektóre nówki sztuki (nie używane :evil: ), reszta oczywicie używańce. Długość różna, do 3 m (takich jest sporo). Do odbioru na Topolowej na Białołęce. Jak ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić sklep i skład reklamowany przez Krisa czyli STAWEX na Modlińskiej - stal, cement

 

oraz Filar-Centrum ul Modlińska 158 obok stawex-u ten sam zjazd z modlińskiej, mają bardzo dobre ceny wyrobów metalowych (np gwozdzie 4,50/kg) folie, kołki, wapno, kanalizacyjne itd - przy zakupach większych dają upusty :lol:

 

Zainteresowani cementem, w Stawexie widziaęłm dzisiaj po 390, także dobre wieści ceny idą troszkę w dół :lol: :lol:

 

:-? :-? :-? sprowadzili mnie na ziemię to cena netto , przepraszam za wprowadzanie w bład :-? :-? :oops: :oops: :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waszystkich po .............

 

 

 

W każdym razie mam do sprzedania ponad 300 stępli. Niektóre nówki sztuki (nie używane :evil: ), reszta oczywicie używańce. Długość różna, do 3 m (takich jest sporo). Do odbioru na Topolowej na Białołęce. Jak ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

 

Prosiłbym o informację w jakiej cenie takie 2,9 - 3m, jestem zainteresowany około 100 :), z topolowej miałbym blisko :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waszystkich po .............

 

 

 

W każdym razie mam do sprzedania ponad 300 stępli. Niektóre nówki sztuki (nie używane :evil: ), reszta oczywicie używańce. Długość różna, do 3 m (takich jest sporo). Do odbioru na Topolowej na Białołęce. Jak ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

 

Prosiłbym o informację w jakiej cenie takie 2,9 - 3m, jestem zainteresowany około 100 :), z topolowej miałbym blisko :):)

 

Poszło na prv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) my wykorzystaliśmy do tego celu stacje uzdatniania opartą na złożu Greensand. powodzenia pozostałym walczącym z wodą

Witam, Czy mogę liczyć na krótki opis tej stacji uzdatniającej, może jakis link? Z góry dziękuję. A dodatkowo z jakiej głebokości jest woda i w którym rejonie Białołęki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam waszystkich po .............

 

 

 

W każdym razie mam do sprzedania ponad 300 stępli. Niektóre nówki sztuki (nie używane :evil: ), reszta oczywicie używańce. Długość różna, do 3 m (takich jest sporo). Do odbioru na Topolowej na Białołęce. Jak ktoś jest zainteresowany - zapraszam.

 

Prosiłbym o informację w jakiej cenie takie 2,9 - 3m, jestem zainteresowany około 100 :), z topolowej miałbym blisko :):)

 

poszło na priv :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) my wykorzystaliśmy do tego celu stacje uzdatniania opartą na złożu Greensand. powodzenia pozostałym walczącym z wodą

Witam, Czy mogę liczyć na krótki opis tej stacji uzdatniającej, może jakis link? Z góry dziękuję. A dodatkowo z jakiej głebokości jest woda i w którym rejonie Białołęki?

Zygul - my mieszkamy nad kanałkiem żerańskim - pomiędzy Markowskim a Żerańskim i w tej okolicy woda na każdej głębokości jest paskudna. Po wielu próbach z głębokością studni (nawet do 24m) stanęło na płytkiej - chyba ok 6m. Stacja to jedna butla odżelaziacza ze złożem Greensand - tak jak pisałem wcześniej - złoże regenerowane za pomocą roztworu nadmanganianu automatycznie – na razie ustawione co 10 dni. Nie wymagało dużego zbiornika buforowego - za dużo o tym teraz nie wiem - poczytałem o złożu ale generalnie kierowałem się opinią dwóch znajomych którzy siedzą w uzdatnianiu wody dla przemysłu i oni mi doradzali - oczywiście dwie szkoły - jedni radzą uzdatnianie bez dodatkowej chemii, inni nie widzą w tym nic złego. Znajomy sprzedawca powiedział mi szczerze - zamontujemy sprzęt za 12 tys i nie daje sobie reki uciąć że spełni normy (to było rozwiązanie bez chemii - w sumie 4 urządzenia - pół garażu), alternatywą było coś co u sąsiadów nie do końca się sprawdzało ale efekty były widoczne gołym okiem, sprzedawca był pewien efektu - i to mnie nie przekonywało - warunkiem rozliczenia był pozytywny wyniki po uzdatnianiu - no i zadziałało za pierwszym razem więc jesteśmy zadowoleni .

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...