Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

(...) my wykorzystaliśmy do tego celu stacje uzdatniania opartą na złożu Greensand. powodzenia pozostałym walczącym z wodą

Witam, Czy mogę liczyć na krótki opis tej stacji uzdatniającej, może jakis link? Z góry dziękuję. A dodatkowo z jakiej głebokości jest woda i w którym rejonie Białołęki?

Zygul - my mieszkamy nad kanałkiem żerańskim - pomiędzy Markowskim a Żerańskim i w tej okolicy woda na każdej głębokości jest paskudna. Po wielu próbach z głębokością studni (nawet do 24m) stanęło na płytkiej - chyba ok 6m. Stacja to jedna butla odżelaziacza ze złożem Greensand - tak jak pisałem wcześniej - złoże regenerowane za pomocą roztworu nadmanganianu automatycznie – na razie ustawione co 10 dni. Nie wymagało dużego zbiornika buforowego - za dużo o tym teraz nie wiem - poczytałem o złożu ale generalnie kierowałem się opinią dwóch znajomych którzy siedzą w uzdatnianiu wody dla przemysłu i oni mi doradzali - oczywiście dwie szkoły - jedni radzą uzdatnianie bez dodatkowej chemii, inni nie widzą w tym nic złego. Znajomy sprzedawca powiedział mi szczerze - zamontujemy sprzęt za 12 tys i nie daje sobie reki uciąć że spełni normy (to było rozwiązanie bez chemii - w sumie 4 urządzenia - pół garażu), alternatywą było coś co u sąsiadów nie do końca się sprawdzało ale efekty były widoczne gołym okiem, sprzedawca był pewien efektu - i to mnie nie przekonywało - warunkiem rozliczenia był pozytywny wyniki po uzdatnianiu - no i zadziałało za pierwszym razem więc jesteśmy zadowoleni .

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

 

A mógłbyś mi podać namiary na tego instalatora, który Ci montował odżelaziacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

Jestem po drugiej stronie kanału, woda tez z ~6m, wygląda OK, ale jeszcze jej nie badałem :o

Jeśli to nie sprawi kłopotu to poprosze o namiary na model sprawdzonego już urządzenia ;) oraz na instalatora. Zamawiałeś przez internet w Daro http://www.darowoda.republika.pl/ czy mają tutaj jakiegoś przedstawiciela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z Was wie jak, w sposób uproszczony, policzyć sobie wielkość i moc grzejników CO do poszczególnych pomieszczeń?

 

2. Co powinna zawierac instalacja TV? Zakładam oczywiście, że będzie to dekoder TV satelitarnej, np Cyfta+ lub "n". Gdzie umiescić ten dekoder? Czy w rozsądnej cenie dla się zrealizować możliwość oglądania różnych programów w róznych pomieszczeniach? O czym jeszcze nalezy pamiętać? Może śledzi ktoś jakiś wątek w tym temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Czy ktoś z Was wie jak, w sposób uproszczony, policzyć sobie wielkość i moc grzejników CO do poszczególnych pomieszczeń?

 

2. Co powinna zawierac instalacja TV? Zakładam oczywiście, że będzie to dekoder TV satelitarnej, np Cyfta+ lub "n". Gdzie umiescić ten dekoder? Czy w rozsądnej cenie dla się zrealizować możliwość oglądania różnych programów w róznych pomieszczeniach? O czym jeszcze nalezy pamiętać? Może śledzi ktoś jakiś wątek w tym temacie?

 

1. na stronie Purmo można pobrać programik do liczenia mocy grzejników

http://www.purmo.com/pl/downloads/software.htm

 

2. z tego co wiem ile odbiorników tyle dekoderów (n pracuje nad pakietem multiroom)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Pilnie poszukuję kogoś kto zrobił by mi ogrodzenie z siatki na podmurówce. Poprzednia ekipa wykopała rów na fundament, postawiła na jednym z boków działki słupki i zalała i .... dała nogę po wzięciu zaliczki.

Takze robota jest do połowy zrobiona -trzeba wylać fundament i podmurówkę i pospawać kilka rzeczy do słupków. Sprawa mnie pili bo mam w przyszłym tygodniu urlop i mógłbym tego sam dopilnować, albo popracować, ale potrzebuję pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

Jestem po drugiej stronie kanału, woda tez z ~6m, wygląda OK, ale jeszcze jej nie badałem :o

Jeśli to nie sprawi kłopotu to poprosze o namiary na model sprawdzonego już urządzenia ;) oraz na instalatora. Zamawiałeś przez internet w Daro http://www.darowoda.republika.pl/ czy mają tutaj jakiegoś przedstawiciela?

 

Zygul przesłałem na Priv 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

Jestem po drugiej stronie kanału, woda tez z ~6m, wygląda OK, ale jeszcze jej nie badałem :o

Jeśli to nie sprawi kłopotu to poprosze o namiary na model sprawdzonego już urządzenia ;) oraz na instalatora. Zamawiałeś przez internet w Daro http://www.darowoda.republika.pl/ czy mają tutaj jakiegoś przedstawiciela?

 

Zygul przesłałem na Priv 8)

 

 

A moge prosic namiary na instalatora który Wam zakładał to cudo. I jeśli to nie tajemnica ile Was to kosztowało. Dzieki wielki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...