Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Słuchajcie,

 

Ja tak z innej beczki chciałbym ...

 

Czy możecie powiedzieć z jakiego nieprzewodowego internetu można korzystać na naszej kochanej Białołęce....

Mimo, że w linii prostej mam do Trasy "T" ze 250 m to w naszej okolicy tej firmie od telefonów ... no tej... TP S.A. (czytaj: TejPSiej) nie opłaca się założyć kabla telefonicznego.

Może korzytacie z jakiejś alternatywnej drogi???

 

Podrzućcie proszę jakieś pomysły

 

J

 

Nie stawajcie się please abonentami bezprzewodowego Internetu!

 

Będzie więcej amonentów na km2 to operatorzy będą szukali miejsca na nowe maszty. I wtedy można byc uraczonym "pięknym" masztem widzianym z okna.

Najpierw jednym, potem drugim z innej strony świata itp. O miliwatach, watach i kilowatach fal radiowych, które wtedy sie zwiększą i będą przeszywać 24 godziny dziennie nasze ciałka :evil: , nie wspomnę... "Ponoć" promieniowanie to jest bezpieczne ale to operatorzy płacą za licencje, badania sprzętu i to oni lobbują za podwyższaniem dopuszczalnych mocy.

 

Proponuję naciskać jak można operatorów kablowych! TP na przykład podpisała ponoć umowe na bycie operatorem publicznym i musi w związku z tym podłaczyć każdego, i to w określonym (nie dokładnie ale statystycznie) czasie.

Jeżeli chodzi o konkurencję - Netia odpowiedziała mi że nie ma sieci w moim rejonie, więc zostaje chyba TP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Co powinna zawierac instalacja TV? Zakładam oczywiście, że będzie to dekoder TV satelitarnej, np Cyfta+ lub "n". Gdzie umiescić ten dekoder? Czy w rozsądnej cenie dla się zrealizować możliwość oglądania różnych programów w róznych pomieszczeniach? O czym jeszcze nalezy pamiętać? Może śledzi ktoś jakiś wątek w tym temacie?

A może macie namiary na firmy zajmujące się w naszych okolicach profesjonalnie projektowaniem i realizacją instalacji TV/TV-SAT/Telefon/Internet? Będę wdzięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do lektury internetu na temat złoża bo reszta to już indywidualne decyzje (wielkość butli, automatyka). Dostawcą naszego rozwiązania jest firma Daro z Trójmiasta - montuje go instalator / studniarz z Białołęki i już kilka urządzeń jest na Białołęce

Powodzenia

Jestem po drugiej stronie kanału, woda tez z ~6m, wygląda OK, ale jeszcze jej nie badałem :o

Jeśli to nie sprawi kłopotu to poprosze o namiary na model sprawdzonego już urządzenia ;) oraz na instalatora. Zamawiałeś przez internet w Daro http://www.darowoda.republika.pl/ czy mają tutaj jakiegoś przedstawiciela?

 

Zygul przesłałem na Priv 8)

 

 

A moge prosic namiary na instalatora który Wam zakładał to cudo. I jeśli to nie tajemnica ile Was to kosztowało. Dzieki wielki

 

Poszło na Priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie forumowiczów białołęckiej grupy budującej!!!

 

Może kilka słów ode mnie. Kupiliśmy działkę w 2003 roku przy Ostródzkiej/Piasta Kołodzieja (teraz już wiadomo). Działka spłacona - jeden kredyt mniej ufff!!! W tym tygodniu złożyłam wniosek do UG w Białołęce o warunki zabudowy (oczywiście zostałam upokorzona przez urzędniczkę-ale może to dobry znak bym się nie nastawiała na łatwiznę na początku mojej drogi budowlano-krzyżowej). Podobno teraz na WZ czeka się nawet do 7 miesięcy. W sprawach budowlanych jestem zielona i osamotniona (jakoś męża to nie kręci((((!).

 

Może znalazłby się ktoś miły i poleciłby mi architekta w miarę sensownego? Projekt prawie sobie wybrałam z pracowni architektonicznej ale są z Białegostoku i "nie mają czasu na wprowadzenie zmian" ((((-zmian raczej chyba dużych: powiększenie domku z dwóch stron i w środku różnych takich przeróbek.

 

P.S. Poprzednio gdzieś wysłałam wiadomość i teraz też nie wiem czy dobrze trafię czy do grupy białołęckiej?

Pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...