Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Na razie jestem na etapie projektu domu i rozważam wykonanie podpiwniczenia.

 

Czy ktoś posiada informacje jak wygląda kwestia poziomu wód gruntowych w mojej okolicy tzn. Choszczówka, okolice Mehoffera/Brzezińska? Czy ktoś może już wybudował dom z piwnicą, jeśli tak to jakiej głębokości.

 

PS. Jeśli ten temat był już poruszony na forum, proszę o link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu_de, my braliśmy pod uwagę Hormann-a, Normstahl (niemieckie) i Wiśniowskiego i zdecydowalismy się ostatecznie na Normstahl'a, gdyż nie trzeba było czekać tak długo jak na Hormanna, a jakosć w sumie ta sama. Wybraliśmy segmentową, kasetony, imitacja drewna mahoniowego. Sprzedawca solidny, serwis na każde zawołanie. Drzwi zewnetrzne - Gerda.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie jestem na etapie projektu domu i rozważam wykonanie podpiwniczenia.

 

Czy ktoś posiada informacje jak wygląda kwestia poziomu wód gruntowych w mojej okolicy tzn. Choszczówka, okolice Mehoffera/Brzezińska? Czy ktoś może już wybudował dom z piwnicą, jeśli tak to jakiej głębokości.

 

PS. Jeśli ten temat był już poruszony na forum, proszę o link

 

Niestety lub stety musisz wykonać badanie gruntu, w kązdym rejonie moze być inaczej, poza tym popatrz na domy sasiadów czy mają. Ja zrobiłem podpiwniczenie ale robiłem badanie i sąsiedzi mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) drzwi brałam z firmy Dorn (...)

gg pokażcie te Swoje drzwi z Dorn'a jeśli to możliwe...

 

Grzywczyki - zdecydowaliście się na drzwi a z Józefowa? Eugeniusz - co to za firma? Możesz już pokazać drzwi?

Zamówione takie jak wyżej pokazał Eugeniusz (5500). Dodatkowo wzięliśmy drzwi do garażu za 2400. Wszystko ceny z montażem. Będziemy zamawiali też drzwi wewnętrzne 1600 zł sztuka a Pan zrobi takie jakie sobie tylko wymyślimy

 

Zapytanie jak z montażem i jak wyszło z ekipą :-? :-? ?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O rany wieki mnie tu nie było :o ale też i budowa stoi od stycznia w tym samym punkcie. Teraz już pewnie nie ma co zaczynać, zwłaszcza że mamy ochotę na okna drewniane?

 

Szukamy hudraulika. Czy polecany Pan Andrzej zrobi też ogrzewanie i czy przede wszystkim doradzi gdzie np. kłaść podłogówkę i jakie dać kaloryfery. Jestem zielona w tym temacie :oops: :oops: i na kimś trzeba polegać. No i niestety jest chyba jedna przeróbka projektu do zrobienia :evil:

Czy Pan Andrzej zna również kogoś od przyłączenia wody? Czy tu firma STD Nasiłowki będzie "lepsza"

 

I Jeszcze jedno pytanko, natury bardziej ogólnej - czy ceny usług i materiałów rzeczywiście poszły w górę o 150% - 200% od końca ubiegłego roku???????. Dostaliśmy wycenę od firmy budowlanej na elektrykę, hydraulikę i wylewki i ceny są naszym zdaniem z kosmosu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

potrzebuje pilnie Waszej pomocy - polecenia hydraulika, który położy kanalizację pod chudziakiem. Jakies polecone namiary z okolicy?

 

Dostalem dziś wycenę od poleconego hydraulika z Zielonki:

 

3500 zł za dom 260 m - rozprowadzenie kanalizacji pod chudziakiem + wypusty ponad chudziak z materialem - w tym material rury te pomaranczowe, rozprowadzenie: parter: kuchnia i kibel, pietro - z 2 lazienek - czyli bedzie wystawac 3-4 wypusty + linia glowna schodzaca pod posadzka garazu na zewnatrz do przyszlego szamba - odleglosci tak max 10 metrow w budynku...

 

Cena mnie powalila, liczylem na 1200-1500 z materialem... Ile placiliscie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu_de, my braliśmy pod uwagę Hormann-a, Normstahl (niemieckie) i Wiśniowskiego i zdecydowalismy się ostatecznie na Normstahl'a, gdyż nie trzeba było czekać tak długo jak na Hormanna, a jakosć w sumie ta sama. Wybraliśmy segmentową, kasetony, imitacja drewna mahoniowego. Sprzedawca solidny, serwis na każde zawołanie. Drzwi zewnetrzne - Gerda.

 

a gdzie ją kupowaliście? i jaki dokładnie model?

Z tego co pamiętam są dwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) drzwi brałam z firmy Dorn (...)

gg pokażcie te Swoje drzwi z Dorn'a jeśli to możliwe...

 

Grzywczyki - zdecydowaliście się na drzwi a z Józefowa? Eugeniusz - co to za firma? Możesz już pokazać drzwi?

Zamówione takie jak wyżej pokazał Eugeniusz (5500). Dodatkowo wzięliśmy drzwi do garażu za 2400. Wszystko ceny z montażem. Będziemy zamawiali też drzwi wewnętrzne 1600 zł sztuka a Pan zrobi takie jakie sobie tylko wymyślimy

 

Zapytanie jak z montażem i jak wyszło z ekipą :-? :-? ?? :)

 

z drzwi jestem bardzo zadowolona. Wszystko o czasie i jak na razie wydaje się wszystko w porządku. Zostawili mi jednak za dużo miejsca na ocieplenie i muszę jeszcze do nich zadzwonić. Będę jeszcze u nich zamawiała drzwi wewnętrzne i schody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) drzwi brałam z firmy Dorn (...)

gg pokażcie te Swoje drzwi z Dorn'a jeśli to możliwe...

 

Grzywczyki - zdecydowaliście się na drzwi a z Józefowa? Eugeniusz - co to za firma? Możesz już pokazać drzwi?

Zamówione takie jak wyżej pokazał Eugeniusz (5500). Dodatkowo wzięliśmy drzwi do garażu za 2400. Wszystko ceny z montażem. Będziemy zamawiali też drzwi wewnętrzne 1600 zł sztuka a Pan zrobi takie jakie sobie tylko wymyślimy

 

Zapytanie jak z montażem i jak wyszło z ekipą :-? :-? ?? :)

 

z drzwi jestem bardzo zadowolona. Wszystko o czasie i jak na razie wydaje się wszystko w porządku. Zostawili mi jednak za dużo miejsca na ocieplenie i muszę jeszcze do nich zadzwonić. Będę jeszcze u nich zamawiała drzwi wewnętrzne i schody

 

Czy można się wprosić z wizytą :-? :-? :-? :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może polecić dobre miejsce (solidni i dobra cena) na zamówienie zewnętrznych parapetów metalowych wraz z montażem? Dobry namiar na parapety wewnętrzne tez się przyda ;) (tani kamien albo dobry konglomerat)

 

A ja mam pytanie, ile płacicie aktualnie (robocizna) za położenie płytki klinkierowej na zewnątrz domu? Jak ogólnie kształtują sie ceny wykładania płytkami (klinkier/terakota/glazura)? Będę wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

___________________________________

Inwestor opuszczony przez wykonawcę. :o

Jeszcze raz podnoszę pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...