Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

napiszcie mi proszę ,

czy cena 20 zł za m2 dachu (robocizna) to duzo czy mało??

jest w to wszystko wliczone, poza rynnami bo facet ich nie robi.

 

dzięki

ja czekam na dekarza z którym jestem umówiony na 55zł za m2 (ale z rynnami ), więc uważam podaną przez Ciebie cenę za wyjątkowo niską. Mam bardzo prosty dach. Napisz po realizacji , może skorzystam z Twojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge się podzielić namiarami na kuchnię.

Gość sam robi korpusy, fronty zamawia, nasze np. z Chobotu.

Cenowo porównywalnie do wielu oferujących kuchnie, ale plus za dyspozycyjność, bardzo dobry kontakt i terminowość.

Pan Paweł Rembelski 606 895 096

 

Będę pewnie u niego zamawiać też szafy, to się podzielę wrażeniami :wink:

Z osobami polecanymi na forum miałam problem, bo często nawet dodzwonić się nie mogłam :cry: , Pan Paweł robił kuchnię i szafy u mojej znajomej, też była zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witamy,

budujemy na Orchowieckiej (przy Mehoffera, np dziwnego osiedla fajnych bloków, które jeszcze nie jest zamieszkane a już zaczyna się sypać),

mamy nadzieję, że poznamy tu całą kupę sąsiadów

 

Witamy :lol: :lol: :D :D , i życzę powodzenia :):); w tej trudnej walce :o :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie do wszystkich budujących lub posiadających już domy z użytkowym poddaszem oraz z wykuszami, tzw. „jaskółkami”. Czy możecie napisać, na jakiej wysokości zaczyna się wam okno? Czy udało się zainstalować parapet wewnętrzny? Jak obrobić takie okna od wewnątrz? Czy jest wygodnie czy nie? A może pokażecie fotografie lub prześlecie je na maila? Będę zobowiązany.

U mnie po podniesieniu ścianki kolankowej, w końcowym efekcie okna wyszły dość wysoko, zapewniają sporo światła, ale boję się, że nie będą funkcjonalne. Proszę o szybką pomoc. :o :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

Mam pytanie do wszystkich budujących lub posiadających już domy z użytkowym poddaszem oraz z wykuszami, tzw. „jaskółkami”. Czy możecie napisać, na jakiej wysokości zaczyna się wam okno? Czy udało się zainstalować parapet wewnętrzny? Jak obrobić takie okna od wewnątrz? Czy jest wygodnie czy nie? A może pokażecie fotografie lub prześlecie je na maila? Będę zobowiązany.

U mnie po podniesieniu ścianki kolankowej, w końcowym efekcie okna wyszły dość wysoko, zapewniają sporo światła, ale boję się, że nie będą funkcjonalne. Proszę o szybką pomoc. :o :oops:

Masz trzy wyjscia murłata pod oknem powstaje coś w rodzaju daszku - tak jest u mnie

Zrobić okno balkonowe - teraz zrobiłbym tak

trzecia barak okna lub parapet na 150 cm zamaiast 100 :wink:

 

http://images24.fotosik.pl/66/53736c2cffceb97fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!

WODOCIĄG I WSPÓLNA DROGA.

10 współwłaścicieli drogi wyraziło zgodę na wodociąg, zlecili i zakupili projekt nitki głównej (w drodze).

Niestety 4 się ostatnio wycofało (wszyscy z 1 rodziny), że teraz brak kasy.

Wygląda to tak, jakby czekali na wykonanie wodociągu, a później się tylko do niego podepną bez ponoszenia kosztów.

Czy jest to możliwe ?

Czy wodociąg jest własnościa inwestorów??

Jak prawnie się zabezpieczyć, aby nie mogli oni podłączyć się do wodociągu bez zgody inwestorów wodociągu??

Chodzi o zagwarantowanie nam (w razie podłączenia) zwrotu części poniesionych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!

WODOCIĄG I WSPÓLNA DROGA.

10 współwłaścicieli drogi wyraziło zgodę na wodociąg, zlecili i zakupili projekt nitki głównej (w drodze).

Niestety 4 się ostatnio wycofało (wszyscy z 1 rodziny), że teraz brak kasy.

Wygląda to tak, jakby czekali na wykonanie wodociągu, a później się tylko do niego podepną bez ponoszenia kosztów.

Czy jest to możliwe ?

Czy wodociąg jest własnościa inwestorów??

Jak prawnie się zabezpieczyć, aby nie mogli oni podłączyć się do wodociągu bez zgody inwestorów wodociągu??

Chodzi o zagwarantowanie nam (w razie podłączenia) zwrotu części poniesionych kosztów.

 

Wiem ze i tak bedą musieli wystapić o zgodę pozostałych współwłaścicieli na wykonanie takiego przyłącza (mozna to wtedy zblokować, a jezeli zrobią to po cichu to zgłośić jako samowole budowlaną")

Co do własności to jak zwykle w Polsce buduje się za własną kase a i tak wodociągi kładą na tym łapę. Mozna tylko starac się o zwrot poniesionych kosztów.

Pocieszajace jest tylko to że i tak zapłacą swoją działkę plus dodatkowe koszty zwiazane z projektem i obsługa geodezyjną wieksze niż grupowe wykonawstwo

można jeszcze spróbować zaznaczyc w projekcie ze wodociąg jest przewidziany tylko dla okreslonej ilości odbiorców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!

WODOCIĄG I WSPÓLNA DROGA.

10 współwłaścicieli drogi wyraziło zgodę na wodociąg, zlecili i zakupili projekt nitki głównej (w drodze).

Niestety 4 się ostatnio wycofało (wszyscy z 1 rodziny), że teraz brak kasy.

Wygląda to tak, jakby czekali na wykonanie wodociągu, a później się tylko do niego podepną bez ponoszenia kosztów.

Czy jest to możliwe ?

Czy wodociąg jest własnościa inwestorów??

Jak prawnie się zabezpieczyć, aby nie mogli oni podłączyć się do wodociągu bez zgody inwestorów wodociągu??

Chodzi o zagwarantowanie nam (w razie podłączenia) zwrotu części poniesionych kosztów.

 

Wiem ze i tak bedą musieli wystapić o zgodę pozostałych współwłaścicieli na wykonanie takiego przyłącza (mozna to wtedy zblokować, a jezeli zrobią to po cichu to zgłośić jako samowole budowlaną")

Co do własności to jak zwykle w Polsce buduje się za własną kase a i tak wodociągi kładą na tym łapę. Mozna tylko starac się o zwrot poniesionych kosztów.

Pocieszajace jest tylko to że i tak zapłacą swoją działkę plus dodatkowe koszty zwiazane z projektem i obsługa geodezyjną wieksze niż grupowe wykonawstwo

można jeszcze spróbować zaznaczyc w projekcie ze wodociąg jest przewidziany tylko dla okreslonej ilości odbiorców

 

No właśnie, będą musieli wystąpić o zgodę czy nie?

Zgodę na projekt wodociągu wyrazili wszyscy.

Projekt przyłącza nabyli wszyscy.

Budować chce połowa.

Nie wiem jaki jest status prawny tego wodociągu? Ponieważ będzie ułożony w drodze, której właścicielami są wszyscy, mogą do niego mieć prawo także osoby nie partycypujące w kosztach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILNE!!

WODOCIĄG I WSPÓLNA DROGA.

10 współwłaścicieli drogi wyraziło zgodę na wodociąg, zlecili i zakupili projekt nitki głównej (w drodze).

Niestety 4 się ostatnio wycofało (wszyscy z 1 rodziny), że teraz brak kasy.

Wygląda to tak, jakby czekali na wykonanie wodociągu, a później się tylko do niego podepną bez ponoszenia kosztów.

Czy jest to możliwe ?

Czy wodociąg jest własnościa inwestorów??

Jak prawnie się zabezpieczyć, aby nie mogli oni podłączyć się do wodociągu bez zgody inwestorów wodociągu??

Chodzi o zagwarantowanie nam (w razie podłączenia) zwrotu części poniesionych kosztów.

 

moze spytaj sie w wodociagach bo coś się ostatnio podobno zmienilo ale co i jak nie wiem :-? :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marnia odnosnie wodociagow, MPWiK ma zasade taka ze nawet jesli to wy pokryjecie koszty budowy wodociagu to i tak bedziecie musieli sie zrzec go na rzecz MPWiK i to oni beda jego wlascicielami i bedzie musieli podpisac zgode na udpostepnie terenu (u was tej wspolnej drogi) na wypadek np. awarii. Jesli macie problem z sasiadami ktorzy nie chca partycypowac w kosztach budowy tego wodociagu to zrobcie taki projekt ktory uniemozliwi w przyszlosci podlaczanie do niego kolejnych domow ze wzgeldu na srednice glownej nitki .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...