Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Ktoś z naszej grupy przygotowywał dokumenty do zakończenia budowy i oddania do użytkowania :-? :-? :-? - może się przyzna :wink: :wink: :-? :lol:

 

Pytałem niedawno o to samo... nikt sie nie ujawnił. :o

 

Wydaje mi się że damian ale w postach nie znalazłem :-? :-? . Ale temat był poruszany, niestety wyszukiwarka jest niedoskonała :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że damian ale w postach nie znalazłem :-? :-? . Ale temat był poruszany, niestety wyszukiwarka jest niedoskonała :-? .

 

Racja! Na stronie PINB http://www.pinb.pol.pl/ znalazłem formularz WNIOSEK O POZWOLENIE NA UŻYTKOWANIE - może to jest to? Wymienia on szereg niezbędnych dokumentów. Nie wygląda to dobrze :o :o :o :o :o

 

1) kopię ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę (z potwierdzeniem jej ostateczności),

2) oryginał dziennika budowy (z wpisem kierownika budowy o zakończeniu budowy),

3) oświadczenie kierownika budowy:

a) o zgodności wykonania obiektu budowlanego z projektem budowlanym i warunkami pozwolenia na budowę oraz przepisami,

b) o doprowadzeniu do należytego stanu i porządku terenu budowy, a także - w razie korzystania - ulicy, sąsiedniej nieruchomości, budynku lub lokalu,

W razie zmian nie odstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę, dokonanych podczas wykonywania robót oświadczenie, o którym mowa w punkcie 3a powinno być potwierdzone przez projektanta i inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustanowiony.

4) w razie zmian nie odstępujących w sposób istotny od zatwierdzonego projektu lub warunków pozwolenia na budowę, dokonanych podczas wykonywania robót - kopie rysunków wchodzących w skład zatwierdzonego projektu budowlanego, z widoczną pieczęcią, naniesionymi zmianami, potwierdzonymi datą i podpisem projektanta i inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustanowiony; a w razie potrzeby także uzupełniający opis.

5) oświadczenie inwestora o właściwym zagospodarowaniu terenów przyległych (lub pomieszczeń), jeżeli eksploatacja wybudowanego obiektu jest uzależniona od ich odpowiedniego zagospodarowania,

6) protokoły badań i sprawdzeń w tym:

a) przewodów wentylacyjnych, spalinowych z uwzględnieniem wentylacji mechanicznej,

b) pomiaru rezystancji instalacji elektrycznej i wyłącznika różnicowo-prądowego,

c) pomiaru instalacji odgromowej (metryka),

d) odbioru przyłącza energetycznego,

e) odbiór przyłącza gazowego,

f) odbioru przyłącza wodociągowego,

g) odbioru przyłącza kanalizacji sanitarnej,

h) odbioru przyłącza kanalizacji deszczowej,

i) odbioru przyłącza c.o.,

j) odbioru dźwigów osobowych lub innych urządzeń (przez UDT),

k) inne, jeśli są wymagane

Protokoły powinny zawierać potwierdzenie zgodności wykonania z przepisami techniczno- budowlanymi, polskimi normami oraz potwierdzenie bezpieczeństwa użytkowania.

7) inwentaryzację geodezyjną powykonawczą budynku i przyłączy.

8 ) kartę ewidencyjną ds. statystyki podpisaną przez inwestora, →DRUK 4

9) zgodę na wycinkę drzew, lub oświadczenie, że wycinka nie była konieczna

10) oświadczenia inwestora o braku sprzeciwu lub uwag ze strony organów wg art. 56 ustawy P.b. t.j.: Inspekcji Ochrony Środowiska; Państwowej Inspekcji Sanitarnej; Państwowej Inspekcji Pracy; Państwowej Straży Pożarnej; lub w przypadku reakcji organów odpowiednie decyzje lub postanowienia o zajętym stanowisku,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z naszej grupy przygotowywał dokumenty do zakończenia budowy i oddania do użytkowania :-? :-? :-? - może się przyzna :wink: :wink: :-? :lol:

 

Pytałem niedawno o to samo... nikt sie nie ujawnił. :o

 

Wydaje mi się że damian ale w postach nie znalazłem :-? :-? . Ale temat był poruszany, niestety wyszukiwarka jest niedoskonała :-? .

 

tak , tak my już mamy zrobiony odbiór a nawet dwa (bo sa dwa rodzaje tzw. "odbioru" - odbiór budynku itp oraz ujawnienie budynku na mapach), ale o to pytajcie DamianaR na PW, bo ja się w te tematy niezagłębiałam.

 

Pozdrawiam,

KasiaR :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gg i kasiaR - mój problem oddania budynku to kwestia rozbieżności papierologi mam pozwolenie na budowę na działkę x a w trakcie budowy nastąpił podział działki n x/1 x/2 no i na ile jest ważne pozwolenie, czy przed oddaniem budynku muszę robić aktualizację i poprawiony plan zagospodarowania.

Na podstawie informacji o niezbędnych dokumentach i formy ich przeprowadzania sprawdzenia (kontroli) może bym coś wywnioskował :-? :-? :lol:

w Sumie gmina nie wie odsyła do PINB, a po rozmowie w PINB mówią że zapytać w Gminie :evil: :evil: :o :-? :-? . Suma sumarum pozostaje chyba zostawić temat i będę walczył już przy oddawaniu. :-? :). Jedyne pocieszenie to to że podział nie ma wpływu na pozwolenie, nie można go zawiesić :lol: :lol: , czyli dokument obowiązuej do końca budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio, Eugeniusz_

u mnie nic się nie czepiali. Złożyłam papiery, a po tygodniu Pani zadzoniła, nawiasem mówiąc bardzo sympatyczna, że mam rozbieżności w papierach dotyczące nazwy ulicy. Chodziło o to, że w trakcie budowy nazwaliśmy ulicę i dostaliśmy numer porządkowy, a w pozwoleniu na budowę były inne dane. Kazała dosłać faxem odpowiedni papier. Po 2 dniach zadzwoniła, że już jest po "odbiorze" i jeśli chcę papierek od nich muszę przesłać prośbę o niego. W sumie trwało to 2 a nie 4 tygodnie. I dodatkowo nie musiałam tam biegać tylko mogłam załatwić to wszystko faxem.

 

Pozwolenie jest ważnie 2 lata do wbicia pierwszej łopaty, a potem pomiędzy wpisami do dziennika nie może być dłuższej przerwy jak 2 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktoś z ostatnio budujących mógłby polecić swoją ekipę murarzy?

 

No rafal9 toś się rozpędził... Drugi dom stawiasz :D ?

 

Nie, nie, ja jeszcze nie ochłonąłem po budowie - cały czas coś się jeszcze wykańcza - albo na zewnątrz albo wewnątrz.

 

W rodzinie się budują, a ekipy które robiły u mnie poszły w developerkę i nie przyjmują pojedynczych zleceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorąco polecam

1. Obsługa geodezyjna całej budowy

Usługi Geodezyjne i Kartograficzne

Marcin Wierzchoń, Jakub Kwerko

Wykonujemy:

Mapy do celów projektowych

Uzgodnienia ZUD

Tyczenie i inwentaryzacje powykonawcze urządzeń podziemnych i budynków

- Marcin Wierzchoń 607 156 380

- Pan Kuba Kwerko 601 812 084

 

2. Panowie posiadają bardzo dobry kontakt z firmą STD Nasiłowski

Firma specjalizuje się w realizacji robót budowlanych w zakresie zewnętrznych sieci gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych, instalacji wewnętrznych sanitarnych i gazowych oraz robót brukarskich w pełnym zakresie.

 

3. Projekty instalacji wykonuje dla firmy STD Nasiłowski p. Maciej Chrestowski 602 720 088

 

Skorzystanie z ww. usług geodezyjnych, projektowych i wykonawczych pozwoliło mi na znaczną oszczędność czasu i pieniędzy

 

PolecamJeszcze raz polecam p. Mariusza szybko sprawnie i rewelacyjny operator koparki 501286315

 

Pozdrawiam

 

Proszę się powołać na Krzysztof z ul. Bieszczadzkiej na Białołęce

 

Pozdrawiam

 

Witam,

 

1 kwietnia (to nie żart) zaczynam budowę wobec czego pokornie proszę o namiary na:

 

- hydraulika do kanalizacji

- koparkowego (najlepiej z koparką :-) )

- geodetę

- studniarza (najlepiej takiego, który umie też drążyć głową)

- jakiś blaszak (taki tylko na narzędzia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...