Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

A ja dzisiaj idę na Sienkiewicza zgłosić rozpoczęcie robót na przyszły tydzień.

No to się zacznie....

 

 

Super!

 

Czy masz juz przyłacze wodne i prąd zrobione?

Ile czasu wcześniej załatwiałeś te sprawy?

 

pozdr

 

Znakomicie- kolejna budowa staje się rzeczywistością....

 

No właśnie co z tymi przyłączami (woda, prąd)? Jak długo to trwało???

 

J

prąd wezmę od sąsiada - on ma jeszcze budowlany a ja sobie potem na spokojnie będę podłączał (może już na docelowo?...), a co do wody, to cóż... jak zdejmą humus i wukopią ziemię pod fundamenty, zawezwę jakiegoś pana studniarza ze świdrem i rurkami i mi jakąś wode wykręci :) mam nadzieję, że dobrą jak na białołęckie warunki...

Warunki od "prundowni" mam - kabel idzie w działce, ale po co mam teraz skrzynkę stawiać, jak mi sprzęt działkę będzie taranował a sumsiad sam zaoferował prund...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich po krótkiej przerwie.

Zaczne może od spotkania. Czy już jest ustalona konkretna data? Bo w końcu nie wiem na którą sobotę się szykować.

 

Jeśli chodzi o dach to my zdecydowaliśmy się na blachodachówkę. Taniej niż dachówka. Konstrukcja dachu tańsza. No i wszystko razem dużo lżejsze niż przy dachówce. Trafiłem w Dachprofilu na Białołęckiej na bardzo dobrą promocję na blachę Plannja. Miałem brać Budmatu, ale wyszło niewiele drożej i Plannja to jednak renomowana firma :D Panowie tak ładnie wyliczyli że prawie nie będe miał żadnych odpadów. No ale Konwalia ma zupełnie inny dach niż Wierzba.

 

 

kze czy mógłbys podać linka do tej firmy z POSami? Jeśli chodzi o zwrot z UE to sie już dowiadywałem, bo też ostatnio w jakiejś gazecie przeczytałem o dopłatach. W gminie nikt nic nie wie oczywiście. Natomiast w Banku Ochrony Środowiska można dostać nisko oprocentowany kredyt na POS. Jeżeli ktoś będzie chciał to podam namiary na oddział i panią która się tym zajmuje.

 

katerhasser gratuluję :D Teraz się zacznie dopiero zabawa :wink:

Ja jestem tak zabiegany, że nie mam nawet czasu usiąć na dłużej do komputera i postukać w klawiaturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Broncio

Ja jestem tak zabiegany, że nie mam nawet czasu usiąć na dłużej do komputera i postukać w klawiaturę.

 

Nie martw się - przecież Twoje mury pną się do góry jakbyś drożdży do zaprawy dolewał .... :lol:

Zabieganie daje efekty ... więc biegaj dalej (ale czasem wpadnij na Forum)...

 

Co do spotkania - ja byłem za 21 ale nie wiem czy doszło do jakiś finalnych ustaleń.....

 

Ja odebrałem wczoraj pisemka od geologa - humus 30 cm (klasa IIIb) a dalej nic tylko piaseczek (ani śladu gliny).

Woda gruntowa 2,40 m.

Mam nadzieję 23 maja złożyć wniosek o PnB - oby się udało.... czekam na gotowy projekt ... ac ci architekci ....

 

j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was,Mam pytanie do tych , którzy mają podobny dach do WierzbyII. Jakie wybraliscie pokrycie dachu??

 

http://www.domnahoryzoncie.pl/3/projekty.php?page=projekty&id_projektu=40&id_autora=3&spacer=2&proj=WIERZBA%20II

 

Dla nas to dylemat straszny.

1. Dachówka ceramiczna odpada bo za droga.

2. Blacha- zrezygnowalismy bo po zrobieniu planów przez firmy oferujace pokrycia dachowe z blachy okazało się że bedzie 40% odpadów, co wiąrze się ze strata pieniążków.

3. Wiec chyba zdecydowalismy sie na Gont bitumiczny. Niby OSB jest drogie , ale sam gont wychodzi taniej niż inne materiały na dachy.

 

A co Wy wybraliscie???

Pozdrawiam

 

Ten projekt jest bardzo fajny. Jak wybierałem projekt to moi znajomi architekci bardzo pozytywnie go zaopiniowali. I rozkład pomieszczeń i kształt dachu. A sprawdzałeś ofertę Plannji dla swojego dachu? Jak słyszałem, że ta firma robi bardzo dobre blachy? A wycenę dachówek ceramicznych kto Ci robił? Rzeczywiście tak dużo Ci wyszło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł

 

Robię mapę tak jak obiecałam

Sama mapa jest taka sobie, ale myślę, że będzie jasne kto do kogo ma najbliżej a do kogo najdalej na piwo ;)

 

Wyszperałam już kilka Waszych lokalizacji i naniosłam na mapkę.

Ci, których mam: kasiaR, Jacek69, Willie, api, kze, rafal9, krzyss.

 

Nie mam już cierpliwości do dalszego szukania innych lokalizacji, więc mam prośbę. Podajcie je jeszcze raz. Postaram sie jak najszybciej uzupełnić i podac link do strony z mapką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heloł

Nie mam już cierpliwości do dalszego szukania innych lokalizacji, więc mam prośbę. Podajcie je jeszcze raz. Postaram sie jak najszybciej uzupełnić i podac link do strony z mapką.

 

Bardzo proszę :D Budujemy się przy ul. Danusi. Odchodzi ona od ul Białołęckiej w lewo, jadąc z Bródna w stronę mostu na kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DO: kze

Wycene pokrycia dachu (blachodachówka) robiło nam kilka składów budowlanych na Białołece (np. w firmie Minox). I wyszło około 40% odpadów blachy :o

No, ale przeciez połacie blachy są różnej długosci... :-? No, nic skoro za kazdym razem wychodzi, że trzeba kupic 40% więcej... Skomplikowany dach może się okazać bardzo kosztowny... Słyszałem o tym. Mój w podobnym domku kosztował 40tyś (dachówka, ale nie pamiętam czy ceramiczna, czy cementowa.. :oops: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycene pokrycia dachu (blachodachówka) robiło nam kilka składów budowlanych na Białołece (np. w firmie Minox). I wyszło około 40% odpadów blachy :o

 

Jakoś nie chce mi sie wierzyć w 40% odpadu :o Byłaś w Dach Profilu na Białołęckiej 231?

Polecam również tą firmę z forum. Gdyby nie promocja w Plannji to pokrycia brałbym u nich. Mają bardzo dobre ceny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety :(

 

Od rana próbuję wgrać plik z mapką na serwer interii, ale nie udaje się :(

 

Czy ktoś ma jakiś dobry serwer? Albo czy ktoś może mi podpowiedzieć gdzie jeszcze można bezpłatnie przechowywać pliki (bez konieczności korzystania z programów ftp - nie mogę niczego instalowac w pracy)?

 

Będę wdzięczna za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...