Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

generalnie samochód pozostaje.....

 

ale to właśnie miło że zamiast miasta wokół te poletka z Dzikim Ptactwem a nawet kanałek...z Niezidentyfikowanymi Bobrami :lol:

 

jakoś nie tęsknię za tym swoim Starym Mokotowem a bedzie już z 6 lat od wyprowadzki :wink:

No właśnie, czasem zastanawiam się czy jednak nie powinienem był pójść w stronę Ostródzkiej i okolic. Chociaż ... u nas też jest kanalik z dzikimi kaczkami, są bobry w starorzeczach Wisły, do przystanku najkrótszym skrótem mam 3-5 minut. Jest szkoła o 20 min pieszo. Jest niedaleczko przedszkole jedno i drugie. Po drugiej stornie ulicy Selgros. To chyba nie jest najgorzej, co kze? Dobrze wybraliśmy??

Z drugiej strony blisko Modlińska i jednak szum pojazdów jest. No i ta głośna ostatnio spalarnia, też w pobliżu w sumie. No i kreśląc cyrklem po mapie - daleko do centrum dojeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie samochód pozostaje.....

 

ale to właśnie miło że zamiast miasta wokół te poletka z Dzikim Ptactwem a nawet kanałek...z Niezidentyfikowanymi Bobrami :lol:

 

jakoś nie tęsknię za tym swoim Starym Mokotowem a bedzie już z 6 lat od wyprowadzki :wink:

No właśnie, czasem zastanawiam się czy jednak nie powinienem był pójść w stronę Ostródzkiej i okolic. Chociaż ... u nas też jest kanalik z dzikimi kaczkami, są bobry w starorzeczach Wisły, do przystanku najkrótszym skrótem mam 3-5 minut. Jest szkoła o 20 min pieszo. Jest niedaleczko przedszkole jedno i drugie. Po drugiej stornie ulicy Selgros. To chyba nie jest najgorzej, co kze? Dobrze wybraliśmy??

Z drugiej strony blisko Modlińska i jednak szum pojazdów jest. No i ta głośna ostatnio spalarnia, też w pobliżu w sumie. No i kreśląc cyrklem po mapie - daleko do centrum dojeżdżać.

 

Myslę, że dobrze wybralismy:

1) 400-450m do przystanku autobusowego (5 autobusów w tym nocny)

2) Będzie 6-7m na ok.25m ogrodu (szumna nazwa)

3) I strefa taxi

4) Więcej mkw niż w bloku za porównywalną kasę - dla mnie domek w mieście jest alternatywą dla mieszkania, więc nie szukam na siłę ciszy

5) Do Czajki mamy 1,5km - spokojnie, przecież ją modernizują i będzie hermetyczna i agodna z UE. Spalarnia ma być tylko tego co zostanie z Czajki - bez przesady

6) do Wisły jakiś 1-2km - jest gdzie iśc na spacer

7) do Centrum blisko - ok.16km. Busem ok.30min, samochodem 20min

8) agent załatwia za nas część papierologi 8)

I jak? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tyle: nie ma co narzekać na działki, które już się kupiło - one teraz to są najwspanialsze - BO NASZE !!! Niezależnie od lokalizacji ....

 

A w ogóle to Białołęka w całości jest THE BEST - gdzie znajdziecie taką drugą dzielnicę w Wa-wie .... kanały, bobry, kaczki dzikie i inne, lasy, brzózki, i ..... cisza, brak blokowisk .... żyć nie umierać ....

 

J

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoz1 witamy w grupie :D Pozdrawiam imiennika :wink:

Dla mnie na Biłołęce brakuje trochę miejsc w których można by usiąść pogadać i napić się piwa. Przydałby sie jakiś klub lub pub z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej z ogródkiem. Nie wiem jak wygląda sprawa na Tarchominie, ale w okolicach Białołęckiej to totalnie nic się nie dzieje :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oH PO PRZEANALIZOWANIU MAPY

dochodzę do wniosku, że miło być pośrodku!

TO NAS TRZYNAŚCIORO?

 

Na kropce gdzie jest kze jest jeszcze rafal9 i będzie markoz, a brakuje jeszcze kropki gg

więc będzie więcej :)

gdzieś Ty się kobito podziewała?

Całe 3 dni Cię nie było ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

markoz1 witamy w grupie :D Pozdrawiam imiennika :wink:

Dla mnie na Biłołęce brakuje trochę miejsc w których można by usiąść pogadać i napić się piwa. Przydałby sie jakiś klub lub pub z prawdziwego zdarzenia. Najlepiej z ogródkiem. Nie wiem jak wygląda sprawa na Tarchominie, ale w okolicach Białołęckiej to totalnie nic się nie dzieje :(

 

Z tych miejsc co znam:

Pub Dziki w Choszczówce - sympatyczne miejsce, są jako takie urządzenia dla dzieciaków, las, zwykle dużo ludzi na rowerach. Drogo, ale fajne miejsce na majówkę.

Są dwa miejsca dla piwoszy przy wale wiślanym na wysokości północnych Nowodworów i dalej przy Kępie Tarchomińskiej - ale dla ludzi spoza Tarchomina-Nowodworów-Winnicy-Bukowa to trochę daleko.

W samym Tarchominie jest kilka miejsc pomniejszych mniej i bardziej kulturalnych.

Z rowerowych ścieżek przyuważyłem jeszcze bar na statku na kanale Żerańskim przy Płochocińskiej - ale nie wiem czy to nie jakaś speluna.

Mamy także wzdłuż Modlińskiej kilka miejsc: fort Piontek (na upartego można tam zjeść, choć takie sobie jedzenie jest), bar nad stawkiem na wysokości Aluzyjnej - nie znam miejsca, ale wygląda ciekawie, i zapewne jeszcze kilkainnych knajpek conajmniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i proszę, dzisiaj rano się okazało że Jacek69 odprowadza swoje dziecko do tego samego przedszkola co ja. Moja córka pyta mnie się:" Tato a kto to był?", "Mój znajomy", "A ja znam tego pana", "Taaak?", "Tak tato, to tata Basi" :lol:

 

:)

 

Teraz jak Twoja córka zapyta "Tato, a kto porozrzucał ten piach na budowie" będziesz mógł spokojnie odpowiedzieć: "między innymi Twoja koleżanka Basia"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieknie :lol:

 

zaraz się okaże że nasze Dzieciaki mają własną Grupę Dyskusyjną :wink:

 

:lol: W przedszkolu to one już tam pewnie dyskutują .... szczególnie jak znam moją córkę, to jej się buzia nie zamyka :lol:

A jak się reszta dołączy to nie mam wątpliwości, że nas wszystkich przegadają ..... i sprzedadzą za lizaki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oH PO PRZEANALIZOWANIU MAPY

dochodzę do wniosku, że miło być pośrodku!

TO NAS TRZYNAŚCIORO?

 

Na kropce gdzie jest kze jest jeszcze rafal9 i będzie markoz, a brakuje jeszcze kropki gg

więc będzie więcej :)

gdzieś Ty się kobito podziewała?

Całe 3 dni Cię nie było ;)

 

O tej porze roku to zazwyczaj w plenerze,

a jak tylko wracam to odbieram dzieciaki z ICH prac

i w domu kładę się plackiem a one robią co chcą

przed komputerem nie da się posiedzieć.

A zaglądałam wcześniej ale ten mój grat zawiesił się w czasie odpowiedzi.

 

A co mi zrobią jeśli złożę projekt na mapce z Al.Jerozolimskich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...