Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

JanKazik Witamy w Grupie!!!!

:lol:

 

Jeżeli chodzi o studnie to woda (dobra do picia) jest już u mnie na działce na 6m.

Jeżeli chodzim o tereny bardziej mokre to niestety nie wiem. Umnie nadziałce jest w miare sucho. A to dlatego bo 400-500m od dziłki mamy kanałek Zerański i chyba woda tam trafia. Inne działki bardzij oddalone od mojej sa bardzie mokre. W okresie wczesnej wiosny (po deszczach) poprostu nogi sie u sasiadów rozjezdzają. A na naszej działeczce nie jest tak mokro.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam , Mam pytanie. Słyszałam, że zgodnie z przepisami (niestety nie znam tego dokumnetu) komin powiniem wystawać na krokwią 60cm jeżeli, pokrycie dachu jest materiałem łatwopalnym.

 

1. Czy to jest prawda??

2.Czy Gont bitumiczny jest materiałm łatwopalnym?

3. Gdzie są opublikowane w "necie" takie przepisy, gdzie je znajde?Prosze o porade i dziekuję.

Pozdrawiam

KasiaR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców Białołęki i Tarchomina zgrupowanych na tym Forum. Igraszki losu powodują, że i my chyba do Was dołączymy :D . Po stosunkowo długim czasie „dojrzewania” choć ostatnio bardzo przyspieszonego, tę najważniejszą - naszym zdaniem - decyzję w życiu (poza sakramentalnymi Tak-Tak) o podjęciu wysiłku budowy – podjęliśmy w ubiegłym tygodniu. Poprzedzona ona była oczywiście rozmowami i stopniowym zawężaniem poszukiwań „tego miejsca”. Najpierw popatrzyliśmy na zachodnią stronę W-wy, bliżej południowego skraju Kampinosu. Wypłoszył nas stamtąd hałas. Hałas nisko przelatujących samolotów. Ponieważ cała południowo-zachodnia ćwiartka jest na niego narażona, przenieśliśmy nasze zainteresowanie na prawą stronę Wisły. Po wyeliminowaniu kolejnych potencjalnych lokalizacji, pozostała Białołęka i jak na razie, po kilku wizytach mamy bardzo miłe wrażenia.

W stosunku do panującej od kilku lat „mody” na budowanie domów niepodpiwniczonych, my chcemy mieć piwnice. Dlatego sam wybór miejsca – działki jest mocno zdeterminowany poziomem wód gruntowych, ale także ceną oczywiście. I tu mam pierwsze pytanie: na jakiej głębokości w gruncie macie u siebie wodę. Nie potrafię jeszcze ocenić jak to wygląda w Białołęce w porównaniu z mapką z „kropkami”.

pozdrawiam

Witamy w naszej grupie!!

Ale bez odpowiedzi na pytania Willlego (śledczy? :-?) Nie obędzie się... :lol:

U mnie (a wokół są jeszcze wolne działki) jest bardzo sucho. Może dlatego, że niedaleko jest kanał Henrykowski.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , Mam pytanie. Słyszałam, że zgodnie z przepisami (niestety nie znam tego dokumnetu) komin powiniem wystawać na krokwią 60cm jeżeli, pokrycie dachu jest materiałem łatwopalnym.

 

1. Czy to jest prawda??

2.Czy Gont bitumiczny jest materiałm łatwopalnym?

3. Gdzie są opublikowane w "necie" takie przepisy, gdzie je znajde?Prosze o porade i dziekuję.

Pozdrawiam

KasiaR

 

Kasia,

sprawdź pod http://www.e-dach.pl + wrzuć pytanie na forum wymiana doświadczeń - może ktoś temat obadał :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich obecnych i przyszłych mieszkańców Białołęki i Tarchomina zgrupowanych na tym Forum. Igraszki losu powodują, że i my chyba do Was dołączymy :D . . Po wyeliminowaniu kolejnych potencjalnych lokalizacji, pozostała Białołęka i jak na razie, po kilku wizytach mamy bardzo miłe wrażenia.

W stosunku do panującej od kilku lat „mody” na budowanie domów niepodpiwniczonych, my chcemy mieć piwnice. Dlatego sam wybór miejsca – działki jest mocno zdeterminowany poziomem wód gruntowych, ale także ceną oczywiście. I tu mam pierwsze pytanie: na jakiej głębokości w gruncie macie u siebie wodę. Nie potrafię jeszcze ocenić jak to wygląda w Białołęce w porównaniu z mapką z „kropkami”.

pozdrawiam

 

Cześć!

Bardzo miło zaczynacie wizytę od pochwalenia naszej Dzielnicy - praktykujemy tu na łączach Lokalny Kult Białołęki żeby nam milej było.

A poza tym to prawda że Białołęka jest milutka :wink:

 

Miło się gawedzi, ale Obowiązki czekają.

Mam taką wdzięczną rolę Odźwiernego.

Wpuszczam jak dostane odpowiedzi na Pytania:

- stan rodzinny (Tak-Tak sugeruje że jest Was więcej niż Jedno :wink: )

- kiedy przeprowadzka

- PIN do konta potrzebny do zbudowania Poczucia Wspólnoty Grupowej

- jeszcze parę szczegółów co takiego fajnego zobaczyliście na Białołęce

- pytanie Niestandardowe: Po co Wam piwnica????

 

ps - pod Kropką Willie woda w marcu była na głebokości 1metr 30 centymetrów :cry:

 

:p :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan: 2+1 (dorosły - ale tak mu się tylko wydaje :wink: )

Przeprowadzka ??? Jeszcze nie mamy działki :( . Co by było gdyby do końca 2006 ???

Pin: 1410 (są różne interpretacje tej liczby :D )

Jak to "PO CO PIWNICA" :o - NA WINO!!! 8)

Co fajnego na Białołęce ? Przestrzeń i dużo powietrza do oddychania. I poczucie spokoju.

Nie przesadziłem ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan: 2+1 (dorosły - ale tak mu się tylko wydaje :wink: )

Przeprowadzka ??? Jeszcze nie mamy działki :( . Co by było gdyby do końca 2006 ???

Pin: 1410 (są różne interpretacje tej liczby :D )

Jak to "PO CO PIWNICA" :o - NA WINO!!! 8)

Co fajnego na Białołęce ? Przestrzeń i dużo powietrza do oddychania. I poczucie spokoju.

Nie przesadziłem ?

pozdrawiam

 

NIC A NIC NIE PRZESADZIŁEŚ :lol:

 

jeden mój znajomy piwnice budował na Białołęce i troche walczył z wodą :-? ale np u kze woda niziutko i działki jeszcze chyba wolne w okolicy......

Podoba mi się Wasze podejście do przeprowadzki :wink:

no to WITAMY i czekamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan: 2+1 (dorosły - ale tak mu się tylko wydaje :wink: )

Przeprowadzka ??? Jeszcze nie mamy działki :( . Co by było gdyby do końca 2006 ???

Pin: 1410 (są różne interpretacje tej liczby :D )

Jak to "PO CO PIWNICA" :o - NA WINO!!! 8)

Co fajnego na Białołęce ? Przestrzeń i dużo powietrza do oddychania. I poczucie spokoju.

Nie przesadziłem ?

pozdrawiam

Ale budowa piwnicy zazwyczaj droga jest. Bardziej opyla się pomieszczenie w garażu na winniczkę przeznaczyć? :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Willie:

 

Jeżeli chodzi o terive to wyszło:

 

560m bierzących belki = około 1000 pustaków.

Powierzchnia stropu 160m2

 

 

 

Pozdrawiam

KasiaR

 

Dzieki,

ale ile Was to kosztowało w pieniądzu?- akurat mam kosztorysy od firm i chciałem porównać czy bardzo mnie chcą naciagnąć - robocizna 9 tys materiały 16 tys........

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki,

zaraz powrócę do swoich negocjacji :wink:

 

pozdr

A nasz koleniu z negocjacji byłeś? Jakie techniki będziesz stosował?

 

 

Po krótkich igraszkach wstępnych, okopaliśmy swoje pozycje wokolicy BATNA i walczymy w ZOPA. :lol: :wink:

 

W zanadrzu chowam strategię "problem solving" ale to juz po wybraniu konkretnej firmy i ustalaniu szczegółów rozwiązań technicznych

 

ps - miałemkiedyś takie zajęcia w szkole....... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...