Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Dołaczam się do pytania Jane. :wink: Właśnie jesteśmy w trakcie poszukiwań przydomowych oczyszczalni ścieków. Tylko tak naprawde nie znam sie na tym i nie wiem jaka wybrać?

Możecie cos doradzić. I jak to cenowo wyglada??

Pozdrawiam

:D

 

kze - też się dołączę do pytania - :)

 

uzyskałeś już może opinię z gminy w kwestii pos biologicznego?

 

Ten link, który podałam to jest chyba pos biologiczne?

piszą tam, że potrzebne minimalne wymiary na instalację. Ale o co tak dokładnie chodzi, ktoś wie? Gdzie drenaż?

Wysłałam do nich maila, czekam na odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Jane - Twoja firma wydaje mi sie OK. Jeszcze z nią troszę pokonferuję.

 

Moja wiedza aktualnie jest taka:

U nas Pani w Gminie była pozytywnie nastawiona do rozwiązania i ... miała oddzwonić. Niestety nie odzwoniła. Ja w tym czasie zbieram prospekty firm. Mam

http://www.bioeko.ires.pl - ładny, profesjonalny prospekt. odległośc 30m

htttp://www.galeko.win.pl - beznadzieja :evil: W prospekcie strony sa ... powklejane do góry nogami..

 

Umówiłem się z kolegą z pracy (skończył odpowiedni kierunek studiów i instalował kiedyś POS, ale było to kilka lat temu), że dam mu te prospekty i powie mi czy to sie kupy trzyma.

 

Drenaż - POS może być z drenażem rozsączającymlub bez. Bez drenażu to chyba nowsza technologia, a przede wszystkim mniej miejsca na działce zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! I wszyscy mi mówią, aby w dokumentach składanych do uzyskania Pozwolenia na Budowę wpisać szambo. A później dopiero zgłosić, że będzie zamiast szamba POS. Chodzi oto, ze urzednik jak widzi szambo to wie o co chodzi i nie musi się zastanawiac. A jak jest POS i w dodatku bezdrenazowe to trzeba zastanowic się, spr itp. :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! I wszyscy mi mówią, aby w dokumentach składanych do uzyskania Pozwolenia na Budowę wpisać szambo. A później dopiero zgłosić, że będzie zamiast szamba POS. Chodzi oto, ze urzednik jak widzi szambo to wie o co chodzi i nie musi się zastanawiac. A jak jest POS i w dodatku bezdrenazowe to trzeba zastanowic się, spr itp. :wink:

 

tak radziła pani P :wink:

 

choć nie sądzę aby był problem żeby oddac PNB z pos - chodzi o to żeby załaczyć opinię z OŚ - u mnie pytali od razu o te opinię jak tylko zauważyli że w dokumentach dołaczyłem badanie gruntu pod kątem POS - choć zgłosiłem ostatecznie szambo

 

ale pewnie z szambem rzeczywiście prościej - żeby potem zrobić pos nie trzeba robić odrebnego pozwolenia a jedynie zgłosić w architekturze - oczywiście z niesmiertelną opinią OŚ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! I wszyscy mi mówią, aby w dokumentach składanych do uzyskania Pozwolenia na Budowę wpisać szambo. A później dopiero zgłosić, że będzie zamiast szamba POS. Chodzi oto, ze urzednik jak widzi szambo to wie o co chodzi i nie musi się zastanawiac. A jak jest POS i w dodatku bezdrenazowe to trzeba zastanowic się, spr itp. :wink:

 

tak radziła pani P :wink:

 

choć nie sądzę aby był problem żeby oddac PNB z pos - chodzi o to żeby załaczyć opinię z OŚ - u mnie pytali od razu o te opinię jak tylko zauważyli że w dokumentach dołaczyłem badanie gruntu pod kątem POS - choć zgłosiłem ostatecznie szambo

 

ale pewnie z szambem rzeczywiście prościej - żeby potem zrobić pos nie trzeba robić odrebnego pozwolenia a jedynie zgłosić w architekturze - oczywiście z niesmiertelną opinią OŚ

 

A poza tym jak jest POS w PnB to może przyjść jakaś kontrola - tak słyszałem...

Tak więc do PnB lepiej szmabo, a później tylko zgłosić budowę POS. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jizzz :o :o :o

Co z Wami - żadnego posta od 1.5 dnia :o :o :o

 

Coś na łączach???

 

No to coś skrobnę:

Teść zaczyna nam ogrodzenie działki.

Jak mu wybić z głowy poszerzenia na słupki (20cm)

gdy podmurówka ma mieć jakieś 12-15cm?

Czy wystarczzy zagłębienie słupka w podmurówce na 50-60cm?

 

A tak pozatym to dobrej nocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też się martwiłem, ale nie było czasu poza popatrzeniem.......

korzystam póki PP nie zgoni z kompa domowego :wink:

wszystko pod hasłem NAUKI :lol:

 

CZY WIECIE ŻE JUZ CZERWIEC?

 

jeszcze rok temu to był AŻ miesiąc do wakacji, a teraz

TYLKO miesiąc!

czas budowlany leci jakieś 2,5 raza szybciej............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

macie jakieś namiary na studniarzy w okolicy+ rekomendację na pompę (NIC NIE WIEM, NAWET JAK TO WYGLĄDA :wink: )????

 

ps - w innym watku jest Info że od 1 lipca można kopać do 30m bez uzgodnień z gmina bo zmienia się ustawa geologiczna :D

 

Niestety nic nie wiem na temat studni - mamy wodociąg .... Przynajmniej jedna sprawa mniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

macie jakieś namiary na studniarzy w okolicy+ rekomendację na pompę (NIC NIE WIEM, NAWET JAK TO WYGLĄDA :wink: )????

 

ps - w innym watku jest Info że od 1 lipca można kopać do 30m bez uzgodnień z gmina bo zmienia się ustawa geologiczna :D

 

Niestety nic nie wiem na temat studni - mamy wodociąg .... Przynajmniej jedna sprawa mniej

 

 

ja też mam wodociag, ale wodę bede potrzebował wcześniej niż za 2-3 m-ca (tyle szcuje cała zabawe z dokumentami i wykonaniem) a docelowo i tak planowałem dla ogrodu mieć studnię :wink:

 

jane -a DOKĄD TO????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

trochę mnie tu nie było a tu tyle wpisów. Będzie ciężko nadrobić zaległości i przeczytać wszyskto.

 

Willie:

Ja mam podobną sytuację - wodociąg dopiero za ok.3 miesiące, a budowę zaczynam za tydzień.

W tym tygodniu wpadła na działkę ekipa studniarzy i w parę godzin wykręcili studnię 10m zakończoną dwoma wyjściami: jeden na pompę ręczną drugi do pompy elektrycznej, którą można kupić za 150 zł w marketach.

Całość usługi z materiałami (oczywiście oprócz pompki): 600 zł.

Płaci się ryczałtem niezależnie na jaką głębokość muszą kopać.

 

Kontakt: Maciej Flisiński 601-717-254

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

trochę mnie tu nie było a tu tyle wpisów. Będzie ciężko nadrobić zaległości i przeczytać wszyskto.

 

Willie:

Ja mam podobną sytuację - wodociąg dopiero za ok.3 miesiące, a budowę zaczynam za tydzień.

W tym tygodniu wpadła na działkę ekipa studniarzy i w parę godzin wykręcili studnię 10m zakończoną dwoma wyjściami: jeden na pompę ręczną drugi do pompy elektrycznej, którą można kupić za 150 zł w marketach.

Całość usługi z materiałami (oczywiście oprócz pompki): 600 zł.

Płaci się ryczałtem niezależnie na jaką głębokość muszą kopać.

 

Kontakt: Maciej Flisiński 601-717-254

 

 

Rozmawiałam ze studniarzem, który twierdzi że na Białołęce woda do użytku jest na kilkunastu metrach. Chce 100zł za metr a jak na pompę głębinową to 180!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam grupę,

trochę mnie tu nie było a tu tyle wpisów. Będzie ciężko nadrobić zaległości i przeczytać wszyskto.

 

Willie:

Ja mam podobną sytuację - wodociąg dopiero za ok.3 miesiące, a budowę zaczynam za tydzień.

W tym tygodniu wpadła na działkę ekipa studniarzy i w parę godzin wykręcili studnię 10m zakończoną dwoma wyjściami: jeden na pompę ręczną drugi do pompy elektrycznej, którą można kupić za 150 zł w marketach.

Całość usługi z materiałami (oczywiście oprócz pompki): 600 zł.

Płaci się ryczałtem niezależnie na jaką głębokość muszą kopać.

 

Kontakt: Maciej Flisiński 601-717-254

 

Rafał,

 

wielkie DZIĘKI

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...