Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Czyli gdzie ?? :roll: Dla mnie nie ma problemu moge podjechać na ulice obok rondelka lub do U.G.Białołeka. :wink:

Pozdrawiam

Ja bym obstawał przy gminie, gdyż tak było w pierwotnym ogłoszeniu. Natomiast następne spotkanie jak będzie organizowane to proponuję by ktoś wtedy wpisał adres rondelek i dokładny plan dojazdu. Nawet już znamy ochotnika, prawda Jane? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Czyli gdzie ?? :roll: Dla mnie nie ma problemu moge podjechać na ulice obok rondelka lub do U.G.Białołeka. :wink:

Pozdrawiam

Ja bym obstawał przy gminie, gdyż tak było w pierwotnym ogłoszeniu. Natomiast następne spotkanie jak będzie organizowane to proponuję by ktoś wtedy wpisał adres rondelek i dokładny plan dojazdu. Nawet już znamy ochotnika, prawda Jane? :wink:

 

Ależ Ty uparty jesteś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Białołęki w dziale architektury są informacje o wymagalnych opłatach za wydanie WZ:

 

Znaki opłaty skarbowej:

a. 5 zł – za wniosek.

b. 0,50 zł – za każdy załącznik do wniosku.

c. 15 zł – za dokument stwierdzający ustanowienie pełnomocnika.

 

Opłata skarbowa za wydanie decyzji o warunkach zabudowy - 100 zł

Przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy na rzecz innej osoby - 50 zł.

Opłatę można wnieść na konto urzędu lub w kasie urzędu w dzielnicy właściwej ze względu na lokalizację inwestycji lub w znaczkach skarbowych.

Nie podlegają opłacie skarbowej podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia zezwolenia oraz dokumenty stwierdzające ustanowienie pełnomocnika oraz ich odpisy (wypisy) w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz zdrowia.

 

Nie podlegają opłacie skarbowej podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia oraz zezwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego.

 

Czy to ostatnie zdanie można traktować jako zwolnienie w przypadku decyzji o WZ ?

 

Niewielkie wprawdzie te opłaty, ale obawiam się, że ich nieopłacenie spowodować może opóźnienie w wydaniu decyzji. Niektóre urzędy tak właśnie działają.

 

Po np m-cu od złożenia papierów wysyłają (polecony za pokwitowaniem odbioru, a jakże) wezwanie do uiszczenia np 15 zł w znaczkach skarbowych (sądowych). W ten sposób "zarabiają" 1,5 miesiąca, bo termin biegnie od dokonania wpłaty.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Białołęki w dziale architektury są informacje o wymagalnych opłatach za wydanie WZ:

 

Znaki opłaty skarbowej:

a. 5 zł – za wniosek.

b. 0,50 zł – za każdy załącznik do wniosku.

c. 15 zł – za dokument stwierdzający ustanowienie pełnomocnika.

 

Opłata skarbowa za wydanie decyzji o warunkach zabudowy - 100 zł

Przeniesienie decyzji o warunkach zabudowy na rzecz innej osoby - 50 zł.

Opłatę można wnieść na konto urzędu lub w kasie urzędu w dzielnicy właściwej ze względu na lokalizację inwestycji lub w znaczkach skarbowych.

Nie podlegają opłacie skarbowej podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia zezwolenia oraz dokumenty stwierdzające ustanowienie pełnomocnika oraz ich odpisy (wypisy) w sprawach nauki, szkolnictwa i oświaty pozaszkolnej oraz zdrowia.

 

Nie podlegają opłacie skarbowej podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia oraz zezwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego.

 

Czy to ostatnie zdanie można traktować jako zwolnienie w przypadku decyzji o WZ ?

 

Niewielkie wprawdzie te opłaty, ale obawiam się, że ich nieopłacenie spowodować może opóźnienie w wydaniu decyzji. Niektóre urzędy tak właśnie działają.

 

Po np m-cu od złożenia papierów wysyłają (polecony za pokwitowaniem odbioru, a jakże) wezwanie do uiszczenia np 15 zł w znaczkach skarbowych (sądowych). W ten sposób "zarabiają" 1,5 miesiąca, bo termin biegnie od dokonania wpłaty.

 

pozdrawiam

 

pkt. 3 ostatnie zdanie:

Nie podlegają opłacie skarbowej podania i załączniki do podań, czynności urzędowe, zaświadczenia oraz zezwolenia w sprawach budownictwa mieszkaniowego.

 

http://um.warszawa.pl/v_syrenka/wom/index_karta.php?adres=112&kat=35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, teraz dopiero doczytałam, że pytasz właśnie o to zdanie.

 

Ja po złożeniu wniosku pojechałam specjalnie po to, żeby sie na ten temat dowiedzieć. Pani w okienku (z pretensją w głosie "no przecież napisane czarno na białym") powiedziała, że budownictwa mieszkaniowego opłaty nie dotyczą.

 

Ale przyznam szczerze mam wątpliwości co do takiego załatwiania sprawy (mam na myśli składanie wniosków o warunki zabudowy dot. kilku (kilkunastu?) działek tak jak Ty to robisz).

Bo w zasadzie czego można się dowiedzieć z WZ? Jak wysoki dom możesz postawić, jaki procent powierzchni działki zabudować, jakie funkcje moze mieć działka (mieszkaniowe, usługowe,....) A wydaje mi się, że tego wszystkiego można się dowiedzieć bez WZ. Ja przynajmniej dowiedziałam się. Dodatkowo gdzie przebiegaja duże trasy w okolicy, jak wygląda sprawa mediów, czy są, gdzie (ale tego z WZ już się nie dowiesz) ...

No nie wiem, chyba że jest coś co ja pominęłam, może rzeczywiście powinnam przed zakupem sprawdzić to wszystko z WZ? Nie wiem, może się mylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście masz rację jane. Dokładnie obejrzałem okolice, mapy, zatwierdzone już okoliczne plany i wiem co można tam wybudować :D .

Ale dla mnie najważniejsze jest to, że po uzyskaniu WZ otrzymam także PNB i będę mógł wybudować dom w konkretnym miejscu.

pozdrawiam i życzę wielu miłych wrażeń na dzisiejszym spotkaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuję Wszystkim za spotkanie i możliwość obejrzenia TYLU działek :)

Bardzo fajnie było :)

Oby częściej

 

A dla tych co nie byli - zdjęcia (żeby Was poskręcało z zazdrości ;))

 

 

Jane

ależ Ty działasz ekspresowo!

I dobrze! Niech od samego rana w poniedziałek

zazdroszczą Ci co nie byli!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam Wam fragment mapy Białołęki z trasą Mostu Północnego i Olszynki Grochowskiej (przerywaną linią)

Niestety w całości jest nieczytelna.

http://coniecowp.w.interia.pl/P1010019.JPG

 

wyświetla mi się bez trasy - tylko ulice Szamocin i Wilkowiecka

trasa przebiega poniżej - ale gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam Wam fragment mapy Białołęki z trasą Mostu Północnego i Olszynki Grochowskiej (przerywaną linią)

Niestety w całości jest nieczytelna.

http://coniecowp.w.interia.pl/P1010019.JPG

 

wyświetla mi się bez trasy - tylko ulice Szamocin i Wilkowiecka

trasa przebiega poniżej - ale gdzie?

 

U mnie (i w domu i w pracy) wyświetla się cała. Spróbuj jeszcze raz. Jeśli nie zobaczysz, daj znać, wyślę Ci mailem.

W Twoim rejonie przecina Kanał nad skrzyżowaniem ze światłami, kawałek leci nad Szklarniową, potem skosem przecina Szklarniową i leci dołem pod Borecką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo dziękuję Wszystkim za spotkanie i możliwość obejrzenia TYLU działek :)

Bardzo fajnie było :)

Oby częściej

 

A dla tych co nie byli - zdjęcia (żeby Was poskręcało z zazdrości ;))

 

 

Jane

ależ Ty działasz ekspresowo!

I dobrze! Niech od samego rana w poniedziałek

zazdroszczą Ci co nie byli!!!

Witam i przyłączam się do gratulacji z powodu szybkosci działania.. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...