Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

jeny, słuchajcie, ręce mi zaczynają opadać :(

 

od pierwszego dnia wpłynięcia wniosku o WZ intensywnie nachodziłam panią P., dwa tygodnie temu obiecała mi że "w tym tygodniu rozpocznie wszczęcie" czy jak to tam się zowie, ale nic mi nie może obiecać, bo potem trzeba to podpisać, a nikt jej tego nie podpisze, bo to wniosek z maja, a ona ma jeszcze wnioski z marca, ale wszczęcie będzie.

wczoraj, po dwóch tygodniach od tej rozmowy dzwonię do niej, pytam jak tam moja sprawa, a ona, że nie rozpocznie wszczęcia, bo nikt jej tego nie podpisze, bo ma jeszcze wnioski z marca ...

ręce mi opadły

ja nie umiem załatwiac tych spraw, jestem do d.... :( wyć mi sie chce :(

w takim tempie dostanę te WZ we wrzesniu :(

 

Powiedzcie mi co ja mam zrobić? Jutro mija siódmy tydzień od złożenia wniosku. Czuję się bezsilna

Zastanawiam się już nad jakąś skargą. Ale czy to cos da? Czy nie pogorszy sprawy.

Wszystko inne leży, bo nie ma WZ.

buuuuuuuuu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jane, my czekaliśmy na wypis z planu zagospodarowania (WYPIS!!!! - przepisać z z PZ) 2 miesiące. Wypis zrobili w 1 dzien po telefonie mojej zony do Sz. Pani Naczelnik. Znając żonę... nie chciałbym być w tym momencie na miejscu Sz.P.Naczelnik :-)) no bo architektura - "z terminami leżymy, kompletnie" (cytat - Sz.P.).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeny, słuchajcie, ręce mi zaczynają opadać :(

 

od pierwszego dnia wpłynięcia wniosku o WZ intensywnie nachodziłam panią P., dwa tygodnie temu obiecała mi że "w tym tygodniu rozpocznie wszczęcie" czy jak to tam się zowie, ale nic mi nie może obiecać, bo potem trzeba to podpisać, a nikt jej tego nie podpisze, bo to wniosek z maja, a ona ma jeszcze wnioski z marca, ale wszczęcie będzie.

wczoraj, po dwóch tygodniach od tej rozmowy dzwonię do niej, pytam jak tam moja sprawa, a ona, że nie rozpocznie wszczęcia, bo nikt jej tego nie podpisze, bo ma jeszcze wnioski z marca ...

ręce mi opadły

ja nie umiem załatwiac tych spraw, jestem do d.... :( wyć mi sie chce :(

w takim tempie dostanę te WZ we wrzesniu :(

 

Powiedzcie mi co ja mam zrobić? Jutro mija siódmy tydzień od złożenia wniosku. Czuję się bezsilna

Zastanawiam się już nad jakąś skargą. Ale czy to cos da? Czy nie pogorszy sprawy.

Wszystko inne leży, bo nie ma WZ.

buuuuuuuuu

 

Oj, współczuję i solidaryzuję się z tobą we wściekłości :evil: :evil: .

Powiedz, czy jest jakiś termin, w ciągu którego powinni ci to załatwić? Jeśli jest i mija/minął to na twoim miejscu bez żadnych skrupułów waliłabym do naczelnikowej ze skargą. :evil: Czytałam tu na forum, ze to błyskawicznie pomaga. Możesz też wysłać swojego męża-przystojniaka 8) do pani P. czy jak jej tam, wiesz, to często działa (a Damian - mąż Kasi też chyba załatwiał osobiście :lol: )

 

Trzymaj się i nie daj się :wink:

Dominika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin - 30 dni.

W szczególnie trudnych przypadkach - 65 dni

Pytałam na początku czy jest to trudny przypadek. Nie jest.

Może faktycznie tak zrobię- wyślę męża do Naczelnikowej. Nie wiem tylko jaką strategię przyjąć. Grzeczną czy wściekłą.

 

Myślę, że grzeczna na początku - po kilku dniach możesz uderzyć ze skargą. Zresztą zawsze mąż może wspomnieć, że chcielibyście, żeby było przyjemnie i bez skarg - to sugeruje, że skargę gotowi jesteście jednak wnieść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie skargi to proponuję najpierw rozeznać się w terminach. Jesli przekroczyli to powiedzieć o swoich prawach i że Urzad nie postepuje zgodnie z przepisami. Po tym spytać się jaki widzi Pan/Pani Naczelnik wyjścia z tej sytuacji. W końcu Wam zalezy (trzeba to podkreslić) na uzyskaniu zgody i nie jesteście ludzmi, którzy chodzą na skargę. Nie lubicie donoszenia oraz robienia sobie na wzajem kłopotów. A przecież Urzędowi zalezy chyba na braku skarg, zadowolonych klientach itp. W końcu Urzędnicy tez podlegaja jakiejś kontroli. I nie chcesz iść ze skargą gdzieś wyżej.

Tak więc proponuję pokazać jakie konsekwencje możesz powziąć jesli problem nie zostanie rozwiązany. A poza tym starać się skierować dyskusję na problem, a nie na stanowiska i starać się atakować Urząd. Takie postawienie sprawy oznacza, że będziecie razem zastanawiali się nad wspólnym problemem nie wydania dokumentu w terminie (czy też bardzo opieszałego wydania tego dokumentu). Trzeba tylko pamiętać by pozwolić wyjść z twarzą z tego konfliktu Pani Naczelnik. To ważne. Bo w przeciwnym razie będziecie mieli ja za wroga. A po co to nie? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha! Byłem w gminie w pokoju 226 (Ochrona Środowiska).

Panie nie zastanawiała się nad tym czy bezdrenażowa oczyszczalnia scieków jest OK, czy nie tylko ... czy trzeba będzie zrobić jakieś badania (koszt ok.400pln - oczywiście zasugerowałem, żeby wykonała to firma rekomendowana przez Urząd). Bo bez badań to Pani nie ma podkładki, by wyrazić zgode.

 

Pytałem sie też ko.legi, który skończył odpowiedni wydział na Politechnice Warszawskiej i pracował w firmie instalujacej oczyszczalnie dla dużych obiektów. POS bezdrenazowe jest technologia znana od ... 50lat!!! Tylko POS drenażowe rozpowszechniły się dlatego, ze były modne we Włoszech. Tam drenaże były wykorzystywane do nawadniania trawników i były umieszczane 30cm pod powierzchnia ziemi. W Polsce niestety jest wieksza strefa zamarzania w czasie zimy, stąd drenaż musi być montowany głębiej... :( I tak na prawde to przez to w mniejszym stopniu spełnia swoją rolę jako nawadniacz terenu. No, ale przeciez nam potrzebny jest POS, a nie irygacja terenu, nie? :wink:

A te bezdrenazowe to jest dokładnie miniaturka tego co było montowane w duzych obiektach. Tak więc nie jest to nic super nowego, tylko nie jest rozpowszechnione... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Termin - 30 dni.

W szczególnie trudnych przypadkach - 65 dni

Pytałam na początku czy jest to trudny przypadek. Nie jest.

Może faktycznie tak zrobię- wyślę męża do Naczelnikowej. Nie wiem tylko jaką strategię przyjąć. Grzeczną czy wściekłą.

 

jane - grzecznie, spokojnie, ale jednocześnie ze stałym odwoływaniem się do obowiązujących terminów, których Urząd powinien przestrzegać. Jestem przekonany, że więcej wskurasz "nękaniem" niż "pyszczeniem i groźbami" - zatną się i już ....

Powodzenia

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się pochwalić, bo duma mnie rozpiera, że złozyłem dokumenty na PnB... Bardzo miła chwila... Chyba bedę musiał uzupełnić mój internetowy dziennik budowy.. 8)

 

 

SUPER kze - gratulacje !!! :lol: :lol:

 

A ja na dniach dostanę PnB .... może już w poniedziałek ..... ale by było fajowo.... :lol: :lol: (żeby tylko nie zapeszyć )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się pochwalić, bo duma mnie rozpiera, że złozyłem dokumenty na PnB... Bardzo miła chwila... Chyba bedę musiał uzupełnić mój internetowy dziennik budowy.. 8)

 

 

SUPER kze - gratulacje !!! :lol: :lol:

 

A ja na dniach dostanę PnB .... może już w poniedziałek ..... ale by było fajowo.... :lol: :lol: (żeby tylko nie zapeszyć )

No to jeszcze tylko 14 dni i bedziesz mógł zacząć budowę!!! 8)

Jakie plany budowlane są na ten rok? A o kredyt (pewnie jakiś brałeś) to starałęś się teraz czy po uzyskaniu PnB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się pochwalić, bo duma mnie rozpiera, że złozyłem dokumenty na PnB... Bardzo miła chwila... Chyba bedę musiał uzupełnić mój internetowy dziennik budowy.. 8)

 

 

Gratulacje!

Dzięki. Na następnym spotkaniu będę już prawdopodobnie też specjalistą od PnB... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na dniach dostanę PnB .... może już w poniedziałek ..... ale by było fajowo.... :lol: :lol: (żeby tylko nie zapeszyć )

 

 

jak Wy to robicie, że tak szyko Wam sprawy załatwiają !!!

 

buuuu, ale ze mnie d... wołowa

Jane - no co TY!!!!!! :roll:

Po pierwsze mi pomagał agent z agencji pośrednictwa. Ale nawet bez niego to nie robiłbym nic nadzwyczajnego. Generalnie w urzędzie staram się przyjmować postawę biednego żuczka, który na niczym nie zna się i proszę o pomoc Panią urządnik.

A poza tym jak składałem dokumenty (strasznie ciężkie :roll:) to np . nie miałem wpisanego nr aktu notarialnego. To szybki telefon i dowiedziałem się jego nr. Nic jest jest super proste, ale na kłopoty to tylko zimna krew.

 

Jane - byłem też w pokoju 226 (Ochrona Środowiska) i zostawiłem Pani urzędnik 2 projekty POS bezdrenażowego. Mam ... zadzwonić w przyszłym tygodniu! Pani już mnie zapamietała i na oko wydaje się, że jest nastawiona pozytywnie do mojego pomysłu POS. Myslę, że opinię w ciagu kilku tygodni powinienem dostać. Chyba potrzeba 30 dni Ochrona Środowiska i 30 dni Urbanistyka. W każdym wypadku nie jest źle! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja musze się pochwalić, bo duma mnie rozpiera, że złozyłem dokumenty na PnB... Bardzo miła chwila... Chyba bedę musiał uzupełnić mój internetowy dziennik budowy.. 8)

 

 

SUPER kze - gratulacje !!! :lol: :lol:

 

A ja na dniach dostanę PnB .... może już w poniedziałek ..... ale by było fajowo.... :lol: :lol: (żeby tylko nie zapeszyć )

No to jeszcze tylko 14 dni i bedziesz mógł zacząć budowę!!! 8)

Jakie plany budowlane są na ten rok? A o kredyt (pewnie jakiś brałeś) to starałęś się teraz czy po uzyskaniu PnB?

 

Mam właśnie takie nadzieje - oby wreszcie ZACZĄĆ, potem będzie z .... kłopotliwej ... górki :wink:

W tym roku mamy zamiar postawić stan surowy otwarty.

Kredytu na razie nie bieżemy - ten frapujący temat zostawiamy sobie na rok przyszły i "działania mające na celu umożliweinie zasiedlenia budynku mieszkalnego" :lol:

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...