Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Aaaaaaaaa,

zapomniałam o czymś

 

Dominika, pytałam mojego .... hmmm. jak go nazwać... no, tego co mi ziemię sprzedaje....

Będą mieli 5 000 metrów do sprzedania w kawałkach (właśnie dzielą) - niedaleko mnie - a dokładnie po drugiej stronie ulicy - tej która przylega do mojej działki od zachodu - tam gdzie sad jest. Ale to będzie pewnie dopiero w przyszłym roku.

Jesteś zainteresowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--> jane

Ja szukam działki na Białołęce dopiero 2,5 miesiąca !!! Aktualnie dominikams a wcześniej wiele osób pisało, że tak naprawdę to nie ma wielkiego wyboru. Np te, które pojawiłu się od pewnego czasu przy ul. Boreckiej lub Smugowej to leżą w strefie trasy mostu pólnocnego albo w bezpośrednim sąsiedztwie linii wysokiego napięcia a właściciele szukają jeleni dopóki można. Bo potem mogą być duże trudności ze sprzedażą. Ze wszystkich kilkudziesięciu jakie wchodziły w grę wyselekcjonowałem kilka spełniających moje oczekiwania i mam nadzieję, że ta jedna pozostanie. W każdym razie pracuję nad tym baaaaaaaardzo intensywnie :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, Jane!!! Widzę, że humor ci sie poprawił :D

 

A czy dziś twój mąż nie miał być w UG?

 

Ja dziś miałam niespecjalny dzień, nie z powodu działki. Od wtorku mój mąż jest w Anglii, więc możecie sobie wyobrazić, jak się czuję... :(

Na szczęście w centrum Londynu był tylko wczoraj, dziś już nie i nie wybiera się tam. Ale dopóki nie wróci do nas (w poniedziałek), będę się denerwować.

 

Pozdrawiam wszystkich,

Dominika

Będzie dobrze! Nie ma mozliwości by było cos nie tak.. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Ludziska!

 

Mam wydane, podpisane itd PnB z datą 1 lipca.

I teraz UWAGA (bo nie będę 2 razy powtarzał):

istnieje możliwość skrócenia okresu (UWAGA: trudne słowo) uprawomocniania się PnB do kilku zaledwie dni - a nie 2 tygodni

 

Jak?

Pani w UG kazała nam przeczytać i stwierdzić czy chcemy się od decyzji odwoływać - gdy powiedzieliśmy , że NIE BĘDZIEMY SIĘ ODWOŁYWAĆ - kazała nam na tejże decyzji napisać oświadczenie o tej treści , podpisać się, opatrzc datą i (uwaga) numerami dowodów osobistych ! ..... a następnie stwierdziłą, że w tej sytuacji pieczątkę o uprawomocnieniu dostaniemy na początku/w połowie przyszłego tygodnia - czyli w kilka dni a nie w 2 tygodnie.

 

Myślę, Kochani, że to ZNAKOMITA WIADOMOŚĆ i jeśli to będzie tylko możliwe stosujcie te zasady u siebie.....

 

Po telefonie, że jest pieczątka trzeba zgłosić zamiar rozpoczęcia budowy (na 7 dni przed planowaną datą) do PINBu ....

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Ludziska!

 

Mam wydane, podpisane itd PnB z datą 1 lipca.

I teraz UWAGA (bo nie będę 2 razy powtarzał):

istnieje możliwość skrócenia okresu (UWAGA: trudne słowo) uprawomocniania się PnB do kilku zaledwie dni - a nie 2 tygodni

 

Jak?

Pani w UG kazała nam przeczytać i stwierdzić czy chcemy się od decyzji odwoływać - gdy powiedzieliśmy , że NIE BĘDZIEMY SIĘ ODWOŁYWAĆ - kazała nam na tejże decyzji napisać oświadczenie o tej treści , podpisać się, opatrzc datą i (uwaga) numerami dowodów osobistych ! ..... a następnie stwierdziłą, że w tej sytuacji pieczątkę o uprawomocnieniu dostaniemy na początku/w połowie przyszłego tygodnia - czyli w kilka dni a nie w 2 tygodnie.

 

Myślę, Kochani, że to ZNAKOMITA WIADOMOŚĆ i jeśli to będzie tylko możliwe stosujcie te zasady u siebie.....

 

Po telefonie, że jest pieczątka trzeba zgłosić zamiar rozpoczęcia budowy (na 7 dni przed planowaną datą) do PINBu ....

 

J

A masz sąsiadów wokół twojej działki?

Bo PnB może zostać nie zostać uprawomocnione, gdy ktoś z sąsiadów złozy protest. I po to sa te 2 tygodnie, by wysłac zawiadomienia lub w inny sposób powiadomić sasiadów.

Aby przyspieszyć weź od sąsiadów podpisy pod oświadczeniem, że nie chcą odwoływać (czy coś w tym stylu) i wtedy będzie jeszcze krócej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednich sąsiadów nie mam, chyba, żeby liczyć przez drogę (naprzeciwko) .... to jest 1.....

.... ale ja mam wrażenie po tej dzisiejszej rozmowie, że UG nie zamierza pytać nikogo poza Inwestorem. Skoro ja ośwoadczam, że nie zamierzam się odwoływać - wydają uprawomocnioną decyzję.....

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpośrednich sąsiadów nie mam, chyba, żeby liczyć przez drogę (naprzeciwko) .... to jest 1.....

.... ale ja mam wrażenie po tej dzisiejszej rozmowie, że UG nie zamierza pytać nikogo poza Inwestorem. Skoro ja ośwoadczam, że nie zamierzam się odwoływać - wydają uprawomocnioną decyzję.....

 

J

Bo w Twoim przypadku nie ma sąsiadów, czyli nie ma kogo pytać... :wink: U mnie akurat jest jeden sąsiad, którego trzeba spytać się.. :cry: Ale generalnie nie powinno być problemów, byleby Gmina szybko uporała się z decyzja... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale dopiero wieczorem (jeśli nie zapomnę ;)

 

trasa Wincentego to to samo co Olszynki Grochowskiej. To było na mapie, którą zrobiłam. Jeśli chodzi o Kobiałkę, to jest "czysta" na zachód od Ruskowego Brodu. Na wschód zaś, gdzieś chyba w okolicy pętli autobusowej, ma lecieć ta trasa.

 

jeśli chodzi o molestowanie ...

hmmm

nie wiem jak to powiedzieć

 

chwilowo stoimy w martwym punkcie

nie wiem, czy WZ będzie nam potrzebne :roll:

 

wrrr, A miałam nie puszczać pary z ust!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale dopiero wieczorem (jeśli nie zapomnę ;)

 

trasa Wincentego to to samo co Olszynki Grochowskiej. To było na mapie, którą zrobiłam.

 

jeśli chodzi o molestowanie ...

hmmm

nie wiem jak to powiedzieć

 

chwilowo stoimy w martwym punkcie

nie wiem, czy WZ będzie nam potrzebne :roll:

 

wrrr, A miałam nie puszczać pary z ust!!!!

 

 

Dziś Pan Agent powiedział mi, że przez Białołękę, będą szły 3 nitki trasy: most płn., olszynki i wincentego :roll:

 

Ten martwy punkt - czy to znaczy, że są jakieś problemy ze sprzedażą waszej działki? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...