Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kze no co Ty oszalałeś 500m2 na bliźniak???

Odlicz po 4 metry od sąsiadów i pewnie Dominika musiałby mieć drzwi wejściowe do domku zamiast furtki :wink: :p

 

żartowałam,

ale mysle ,że 500m2 czy 700m2 to na bliźniak za mało. (ale to tylko moje skromne zdanie)

Pozdrawiam

Przecież mam na mysli byście kupili 2 działki obok siebie. Każda po ok. 500-700mkw i zbudowali bliźnika. Skoro na mojej 622mkw mieści się wolno stojacy dom, to jakbym budował z sąsiadem bliźniaka to dopiero miałbym dużo wolnej przestrzeni.. :wink:

 

kze a to sorki, moja wina. :oops: :roll: Myślałam, że Twoją propozycja była jedna działka 500m2. :oops:

 

Spoko! Może nie jasno wyrażałem się... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek69 - miłego wypoczynku!

 

Ja właśnie z wolna wdrażam się po powrocie

 

good news - było miło i super pogoda

bad news - wykonawca ma małe opóźnienie na starcie, a ja już rozgrzany do czerwoności................. :wink:

 

lece właśnie na spotkanie z fachowcem od klimy i wentylacji, zoabzcymy co mi powie w tak upalny dzień jak dziś :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Willie, chatka 221 m - maluuutka :-)) Sprawia wrażenie!

 

Mam zamiar zrobić badanie gruntu n.t. poziomu wód, geolog mówi że według przepisów (prawo budowlane) to musi być zrobione badanie gruntu również - nośność, coś tam jeszcze. Czy ktoś z was robił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa z tym prawem :wink:

 

pod dom jednorodzinny nie musi być, ale jest wskazane....

kze wykonał własnoręcznie....

 

a poziom wód to pod POS jest potrzebny ale też nie wg prawa tylko wg wymagań naszej gminy, bo bez tego wydział ochornyśrod nie wyda zgody

 

ale kze właśnieprzeciera szlak z pozwoleniem na POS bezdrenażowe - a takei można stawiąć niezależnie od poziomu wód.

 

bottom line - ja robiłem badanie wód i tyle mi z tego że przy okazji geolog wyrysował przekrój warstw, stwierdzil że dobra gleba pod budowę

w praktyce jak wykop zrobie pod ławy to zobaczę naprawdę

 

 

oj chyba się stęskniłem za Wami, tyle się rozpisuję :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to lipa z tym prawem :wink:

 

pod dom jednorodzinny nie musi być, ale jest wskazane....

kze wykonał własnoręcznie....

 

a poziom wód to pod POS jest potrzebny ale też nie wg prawa tylko wg wymagań naszej gminy, bo bez tego wydział ochornyśrod nie wyda zgody

 

ale kze właśnieprzeciera szlak z pozwoleniem na POS bezdrenażowe - a takei można stawiąć niezależnie od poziomu wód.

 

bottom line - ja robiłem badanie wód i tyle mi z tego że przy okazji geolog wyrysował przekrój warstw, stwierdzil że dobra gleba pod budowę

w praktyce jak wykop zrobie pod ławy to zobaczę naprawdę

 

 

oj chyba się stęskniłem za Wami, tyle się rozpisuję :wink:

 

 

oj, chyba ;)

 

trza jakieś spotkanie zrobić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...