Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

HEJ!

 

Sam w to nie wierzę ale...........

 

jest dokładnie za 1 minute 17/07 czyli MOJE UROPDZINY

i właśnie wpisuje 500 POSTA!!! :D

 

ale heca! :wink:

Wszystkiego najleszego Willy! 8)

To może cos wypijemy z tej okazji.. :wink:

http://www.whisky.pl/bladnoch_10yo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Willie

 

W takim razie pytanie do kze

czy dawałeś do Dz. Ochrony środowiska badanie poziomu wód dla pozwolenia na POS bezdrenażowe? Chyba złożyłeś tam ptojekt POS i coś jeszcze?

W sprawie POS byłem w pokoju 226 2 razy. Najpierw ogólnie rozpoznałem temat, a potem przyszedłem z 2-ma projektami. Pani miała obejrzeć i cos powiedzieć. Ponieważ nie mam jeszcze PnB to nie starałem się naciskać tej Pani, gdyż wymysliłem tak, że najpierw Pnb, a potem zrobię zgłoszenie o POS bezdrenażowym. Pani coś wspominała o konieczności badań geotechnicznych. I chyba jest w stanie kogos polecić... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

znalazłam super działkę pod nasz bliźniak, ale napotkałam problem chyba nie do przejścia: Pan Agent w Gminie został poinformowany, że dopóki nie będzie kanalizacji, nie będzie zgody na bliźniaka, bo działka za mała (a o to właśnie chodziło, żeby była mniejsza i tańsza :roll: ) powiedzieli, że na 1 dom 800 m, czyli na 2 - 1600 :cry: :o )

 

I teraz moje pytanie: czy jest jakiś na to sposób? Czy myślicie, że jest sens jechać do gminy i rozmawiać z nimi? Czy wyjścia niekonwencjonalne (Kze - ty masz jakoś "inaczej" :wink: ) coś by zmieniły?

 

I równie ważne pytanie: czy ktoś wie, kiedy ma być prowadzona kanalizacja - chodzi mi o ul. Berensona - łącząca się z Ostródzką? Czy w gminie mi powiedzą? Bo Pan Agent nie wie.

 

Jest mi strasznie smutno, bo już mieliśmy wszystko gotowe pod tą działkę - projekt na oku i w ogóle, a tak... wszystko na nic.

 

 

D.

Ale co mam inaczej? :o

U mnie w planie zagospodarowania jest, ze minimalna działka pod zabudowę jednorodzinna to 500mkw. Jesli chodzi o bliźniaki to nie pamietam, czy jest jakis zapis... Niemniej sugeruję zrobić tak:

Kupić 2 małe działki odbok siebie (polecam tam gdzie ja. są wolne działki) i zbudować bliźniaka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

znalazłam super działkę pod nasz bliźniak, ale napotkałam problem chyba nie do przejścia: Pan Agent w Gminie został poinformowany, że dopóki nie będzie kanalizacji, nie będzie zgody na bliźniaka, bo działka za mała (a o to właśnie chodziło, żeby była mniejsza i tańsza :roll: ) powiedzieli, że na 1 dom 800 m, czyli na 2 - 1600 :cry: :o )

 

I teraz moje pytanie: czy jest jakiś na to sposób? Czy myślicie, że jest sens jechać do gminy i rozmawiać z nimi? Czy wyjścia niekonwencjonalne (Kze - ty masz jakoś "inaczej" :wink: ) coś by zmieniły?

 

I równie ważne pytanie: czy ktoś wie, kiedy ma być prowadzona kanalizacja - chodzi mi o ul. Berensona - łącząca się z Ostródzką? Czy w gminie mi powiedzą? Bo Pan Agent nie wie.

 

Jest mi strasznie smutno, bo już mieliśmy wszystko gotowe pod tą działkę - projekt na oku i w ogóle, a tak... wszystko na nic.

 

 

D.

Ale co mam inaczej? :o

U mnie w planie zagospodarowania jest, ze minimalna działka pod zabudowę jednorodzinna to 500mkw. Jesli chodzi o bliźniaki to nie pamietam, czy jest jakis zapis... Niemniej sugeruję zrobić tak:

Kupić 2 małe działki odbok siebie (polecam tam gdzie ja. są wolne działki) i zbudować bliźniaka...

 

Inaczej - inna POŚ (bezdrenażową, jeśli dobrze pamiętam - nowość dla pań z urzędu) - chodzi mi o to, czy ta jest lepsza na mniejsze dziaki - jaki jest w ogóle limit powierzchni dla POŚ?

 

P.S. Wybieram się dziś do urzędu (uzbrojona w Sąsiadkę :lol: :lol: :lol: )

 

Warunki zab. tez macie inne - czyt. lepsze, ale Kze - ja musze być po drugiej stronie kanałku... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kochani,

 

znalazłam super działkę pod nasz bliźniak, ale napotkałam problem chyba nie do przejścia: Pan Agent w Gminie został poinformowany, że dopóki nie będzie kanalizacji, nie będzie zgody na bliźniaka, bo działka za mała (a o to właśnie chodziło, żeby była mniejsza i tańsza :roll: ) powiedzieli, że na 1 dom 800 m, czyli na 2 - 1600 :cry: :o )

 

I teraz moje pytanie: czy jest jakiś na to sposób? Czy myślicie, że jest sens jechać do gminy i rozmawiać z nimi? Czy wyjścia niekonwencjonalne (Kze - ty masz jakoś "inaczej" :wink: ) coś by zmieniły?

 

I równie ważne pytanie: czy ktoś wie, kiedy ma być prowadzona kanalizacja - chodzi mi o ul. Berensona - łącząca się z Ostródzką? Czy w gminie mi powiedzą? Bo Pan Agent nie wie.

 

Jest mi strasznie smutno, bo już mieliśmy wszystko gotowe pod tą działkę - projekt na oku i w ogóle, a tak... wszystko na nic.

 

 

D.

Ale co mam inaczej? :o

U mnie w planie zagospodarowania jest, ze minimalna działka pod zabudowę jednorodzinna to 500mkw. Jesli chodzi o bliźniaki to nie pamietam, czy jest jakis zapis... Niemniej sugeruję zrobić tak:

Kupić 2 małe działki odbok siebie (polecam tam gdzie ja. są wolne działki) i zbudować bliźniaka...

 

Inaczej - inna POŚ (bezdrenażową, jeśli dobrze pamiętam - nowość dla pań z urzędu) - chodzi mi o to, czy ta jest lepsza na mniejsze dziaki - jaki jest w ogóle limit powierzchni dla POŚ?

 

P.S. Wybieram się dziś do urzędu (uzbrojona w Sąsiadkę :lol: :lol: :lol: )

 

Warunki zab. tez macie inne - czyt. lepsze, ale Kze - ja musze być po drugiej stronie kanałku... :(

POS bezdrenażowe zajmują jakieś 4.5-5mkw. Na małe działki w sam raz. Idea ich działania polega, na uzywaniu bakterii i powietrza (tlenu?) do rozkładania nieczystosci.

 

No skoro musisz.... :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominikams, tak bede miała gaz z butli. I ze wzgledu na to,że miesieczna opłata przy wkopanej w ziemie butli jest wyższa. To zdecydowalismy sie pozostawic ją na powierzchni.

Mozna obudowac butlę, nie ma problemu. Trzeba tylko jak dobrze pamietam pozostawić 1m odległości od butli. Ja planuje zrobic konstrukcje z drewna coś takiego jak altanka i posadzic dookoła tej kontrukcji pnacza. Butla nie bedzie widoczna :wink:

Pozdrawiam

Kasia.

P.S. Pytałas mnie o zdjęcia juz dodałam. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DZIEKI ZA ŻYCZENIA!!!

 

 

KasiaR

nie byłem - złapał mnie elektryk i spedziłem upojne chwile z kablem na swojej działce :wink:

 

w sobotę dla odmiany też upojnie i tez na działce tylko z wykonawcą

 

potem wróciła Rodzina.......

 

a dziś się ma instalować tzw ekipa..... chyba zacznę wreszcie jakieś zdjęcia robić!

jutro bladym świtem kolejna randka, tym razem z Dziurkaczem żeby studnię kopnąć :wink:

 

atmosfera się zagęszcza............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

No pięknie, PIĘKNIE!! Niektóre zdjęcia przyprawiły mnie o zawrót głowy (lęk wysokości :lol: ), czy to wasze obiecane tuje widać w oddali? I jeszcze jedno - le luksfery w nadprożu to w którym pomieszczeniu? Fajnie! Ja bedę miała luksfery w ścianie (wmurowane co jakiś kawałek< naprawde fajnie to wygląda), tylko jeszcze nie wiem, co to bedzie za sciana :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...