Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

Jestem za!!!

Od dzisiaj siedzę sam w chałupie. Rodzinkę wysłałem w góry, a sam pilnuję budowy. Także mi pasuje każdy dzień.

Hmm, a może by tak tym razem na rowerkach? Kze Ty również :lol:

 

Ja oczywiście tez sie zgłaszam!!

 

A na rowerze, to mogę eeee... na takim dziecinnym - mojej córki - kółka boczne juz odczepione :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rowerek jak najbardziej - jeslipogoda pozwoli to tak się właśnie zmotoryzuję :wink:

 

Spotkanie tym razem proponuję przy opisywanym kiedyś Rondelku - zjeżdzając w stronę Białołeki za rondelkiem trzeba skręcić mocno w prawo i zacumować w zatoczce zaraz obok wjazdu do stacji benzynowej i czegoś tam (chrakterystyczna prl-owska brama) :wink:

Jak ktoś nie znajdzie i stanie na przystanku autobusowym to też bezproblemu się namierzymy. Przystanek jest Dokładnie zaraz za rondelkiem...........

 

Stamtąd to bedzie akurat Rzut Siodełkiem i do mnie i do Jacka i do Broncia............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Milanówka troszkę kawałek jest na rowerku...

Poza tym o 18.00 oddaję klucze do mieszkania (które właśnie sprzedałem). Dlatego niedziela to tak sobie mi pasuje, a 16 to raczej nie...

A czemu w ta niedzielę? Może za tydzień? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ujme to tak:

 

bede w tę niedziele o 16 krążył wokół rondelka :wink:

 

godzina do negocjacji, niedziela nie bo to Ostatnia Taka fryWolna Niedziela...... potem juz bedę musiał Układać się z Rodziną.....a wiecie że Rodzina ma zawsze pierwszeństwo tym bardziej że i tak Cierpią czasowo przy budowaniu :lol:

 

co do rowerku/samochodu to żaden problem - w końcu odległości mamy dość niewielkie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie dopisuję :-))

 

Godzina - proponuję również 10-a, ale 16-a albo 17-a też OK.

 

Wysypaliśmy kilka cięzarówek ziemi z gruzem na drogę, wyrównamy i można będzie - mam nadzieję - dojechać do działki, a to trzeba teraz iśc od ulicy na piechotę.

 

Badanie gruntu zrobione - mamy trochę humusu a potem piasek, piasek, piasek... Woda na 2.15. Geolog powiedział ze na wiosnę musi woda być na ok 1.60 albo nawet wyżej jak dużo sniegu. Chyba warto podsypać ze 20 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy w sobotę wieczorem, to z rozpoczęciem picia piwa o 10 nie będzie problemu - po prostu będziemy kontynuować :lol: a i Kze się wtedy załapie :wink:

 

A tak przy okazji - KZE: poproszę o instrukcję badań gruntu, którą przeprowadziłeś - rozumiem, ze wytłumaczysz to łopatologicznie, tj. weź łopatę i kop :lol: . Ale tak na poważnie - kiedy zdjęcia? Dopiero po pojawieniu się wody? Co mają uchwycić te zdjęcia? Co dokładnie tam mierzysz - oprócz poziomu wód gruntowych?

 

Pa,

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zacznijmy w sobotę wieczorem, to z rozpoczęciem picia piwa o 10 nie będzie problemu - po prostu będziemy kontynuować :lol: a i Kze się wtedy załapie :wink:

 

A tak przy okazji - KZE: poproszę o instrukcję badań gruntu, którą przeprowadziłeś - rozumiem, ze wytłumaczysz to łopatologicznie, tj. weź łopatę i kop :lol: . Ale tak na poważnie - kiedy zdjęcia? Dopiero po pojawieniu się wody? Co mają uchwycić te zdjęcia? Co dokładnie tam mierzysz - oprócz poziomu wód gruntowych?

 

Pa,

D.

Wykopałem dół o głębokości 1,2m (głębokośc fundamentów w naszej strefie klimatycznej to 1m) i szerokości ok.0,50m na 0,50m. Później obfotografowałem to co było w dołku, przez jakie warstwy przebijałem się czyli to co zostało wykopane i znalazło się na zewnątrz dołka... Robiąc zdjęcia wkładałem do dołu miarkę by upewnić się o głębokości dołu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kze!

 

A tak do wszystkich - na jakiej głębokości macie wody gruntowe - pamiętam, że kiedys było o tym, ale mi sie nie chcę przekopywać się przez te 20 stron :oops:

Czy te kanałki na Białołęce (takie małe i waskie - nie mówię o żerańskim :wink: ) maja się jakoś do poziomu wód?

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kze!

 

A tak do wszystkich - na jakiej głębokości macie wody gruntowe - pamiętam, że kiedys było o tym, ale mi sie nie chcę przekopywać się przez te 20 stron :oops:

Czy te kanałki na Białołęce (takie małe i waskie - nie mówię o żerańskim :wink: ) maja się jakoś do poziomu wód?

 

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, Kze!

 

A tak do wszystkich - na jakiej głębokości macie wody gruntowe - pamiętam, że kiedys było o tym, ale mi sie nie chcę przekopywać się przez te 20 stron :oops:

Czy te kanałki na Białołęce (takie małe i waskie - nie mówię o żerańskim :wink: ) maja się jakoś do poziomu wód?

 

D.

 

u mnie 2.4 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...