Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa Tarchomin-Białołęka


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 6,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

kze:

pewnie, że trzeba robić na spółkę ogrodzenie docelowe.

To będzie tymczasowe na czas budowy.

A jak długo ten tymczasowy płat ma stać? Opłaca się wydawać dwa razy kasę: raz na tymczasowy, a raz na docelowy? Sądzisz, że płot (tzn. pewnie siatka, nie?) zniszczy się podczas budowy?

A jak planujesz składować materiały (piasek, żwir, cegły itp.)? Nasze dzaiłi są nieduże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile czasu czekałeś na decyzję?

Były jakieś problemy?

 

Wniosek złożyłem 6.01 a odebrałem 22.02. Czyli niecałe dwa mieisące. Z wnioskiem o PNB nie było problemów. Były wcześniej. Doztaliśmy posrane wytyczne w deczji o warunkach zabudowy. Działkę mamy z wjazdem od południa i ciężko nam było wybrać gotowy projekt. Jak już wybraliśmy to wytyczne nie pasowały do naszego projektu. Musieliśmy pisać odwołanie. Trochę to wszystko trwało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafal9

 

zgodnie z prawem gmina ma 65 dni na wydanie pnb a do tego ma mozliwość przedłużania tego terminu jeśli np każe Ci coś uzupełnić lub zechce konsultować się z innymi urzędami....

Ukochany Pol Marek to wdrożył zprzedając pod hasłem - patrzcie jak teraz macie ludziska pięknie!

I ponoc to najdłuższy oficjalnie ustawowo zapisany termin decyzji administracyjnych :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i dołączam do budujących na Białołęce wraz z całą rodzinką (starsza latorośl - 11 rok, młodsza - 6 rok pobytu na tym świecie oraz druga połówka - wiek jeszcze względny). Nasza lokalizacja to Mochtyńska.

Na razie zakupiona działka i warunki przyłączy oraz pozostała papierologia. Projekt jeszcze nie wybrany szukamy kompromisu między marzeniami i możliwościami finansowymi, które są mocno ograniczone.

 

Pozdrawiam

Monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

i dołączam do budujących na Białołęce wraz z całą rodzinką (starsza latorośl - 11 rok, młodsza - 6 rok pobytu na tym świecie oraz druga połówka - wiek jeszcze względny). Nasza lokalizacja to Mochtyńska.

Na razie zakupiona działka i warunki przyłączy oraz pozostała papierologia. Projekt jeszcze nie wybrany szukamy kompromisu między marzeniami i możliwościami finansowymi, które są mocno ograniczone.

 

Pozdrawiam

Monika

No, to z całego serca głównej wygranej w totka, żebyście nie musieli się ograniczać finansowo :lol: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

api,

kiedy chcesz grodzić, masz już słupki?

Ja mam 77m obwodu działki do ogrodzenia. Myślę, że trzeba bedzie ogrodzić budowę, może na etapie ław, moze przed, jak pogoda i czas pozwoli. Wniosek o PNB złozylismy tydzień temu. Chyba mogę ogrodzić się bez pozwolenia?...

Wybieracie sie wszyscy za tydzień na spotkanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Valdek,

ale ja jakoś w tego totka nie bardzo wierzę ( jak do tej pory bilans ujemny :-? ) tylko raczej skupiam się na przeliczeniu kwoty i rat kredytu na długość swojego życia tzn. czy zdążę spłacić przed emeryturą, czy nie. :roll:

 

Pozdrawiam

monika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też poszukuję siatki, 60mb

znalazłem po 11zł/mb drut ocynkowany, średnica drutu 3mm,

oczko 6,5cm, wysokość 1,5m, cena z przywozem do Warszawy,

jeśli ktoś ma lepszą ofertę, proszę o info

 

Poproszę o info gdzie można dostać tą siatkę. Ja niestety nic taniej w okolicach Wawy nie znalazłem.

Najtaniej mają siatkę pod Wrocławiem. Tam ceny dochodza nawet do 4zł za metr bieżący. Ale niestety tylko hurtowo jeśli mają przywieźć do nas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Valdek,

ale ja jakoś w tego totka nie bardzo wierzę ( jak do tej pory bilans ujemny :-? ) tylko raczej skupiam się na przeliczeniu kwoty i rat kredytu na długość swojego życia tzn. czy zdążę spłacić przed emeryturą, czy nie. :roll:

 

Pozdrawiam

monika

Zawsze możesz coś zostawić dzieciom :D . Zawsze to jakiś spadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

katerhasser,

na ogrodzenie (docelowe, a i to tylko na fragment graniczący z drogą publiczną) wystarczy zgłoszenie do urzędu gminy,

potrzebne ksero mapy z naniesionym fragmentem płotu graniczącym z drogą + szkic wyglądu ogrodzenia,

ja słupki mam już wmurowane, w składzie na Płochocińskie kupowałem profil (tam pocięli) i sam malowałem, czy było to znacznie taniej, nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...