Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam wszystkich słonecznie :smile:

U mnie też słoneczko, Olinko nie martw się mgłą, szybko znika i napweno czeka Cię równie słoneczy dzień.

Na targi też nie pojadę - dziś na budowie walczą "kominowcy" a jutro szkoda mi pięknej niedzieli. :smile:

Życzę miłego weekendu :smile:

A nie mówiłam,że od niedzieli będzie ładnie :smile:

Zbyszek zapamiętam tę deklarację malowania i zwrócę się w odpowiednim czasie :wink:

 

 

<font size=-1>[ Ta wiadomość była edytowana przez: EDZIA dnia 2003-04-12 13:36 ]</font>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie chciało mi się wieczorem czytać forum, i skutek był taki - że dzisiaj bardzo się rozczarowałam całością targów. Co prawda przedtem na targach nie bywałam ale to co było - to bardzo skromna oferta. No i nie było Gebauera !!!

Producentów kolektorów tylko dwóch, z dachówek Wiekora nie było tych mnie interesujących, podobnie z Creatonem. Z rekuperatorow tylko przedstawiciel pro-vent Itd.. itp...

Jutro zdecydowanie spacer z dziećmi. I pomyśleć, że wstępnie rezerwowałam sobie dwa dni na obejrzenie wszystkich stanowisk...

Pozdrawiam wszystkich,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informacje o targach, szkkoda, że tak mało optymistyczne, ale dzięki Wam zaoszczędzę pare złotych

i jutro wybiorę się do kawirnii... niestety nie klubowej

(lepszejszy szwagier odprawia urodziny).

Ps. Właśnie Chmurka powiedziała, że w poniedziałek i wtorek

będzie słonko i ciepełko... szybko planujcie odchwaszczanie

i inne roboty budowlano- ogrodnicze. Ja się zajmę zarośniętymi

truskawkami, jesienią brakło czasu. Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Rena za odpowiedź . Do tej pory w hurtowniach chwalili Max Kozłowice i jako przykład dużo gorszego Max pokazywali mi Leiera ( takiego w normalnych wymiarach ),bardzo popękanego.Nie wiem czy chodzi o tego samego producenta . Być może nie mają na nim tak dobrej marży jak na Kozłowicach .

Olinka jesteś chyba rannym ptaszkiem ,jak ja wstałam świeciło słoneczko :smile:

pozdrawiam Róża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-04-12 18:22, gaga2 wrote:

Nie chciało mi się wieczorem czytać forum, i skutek był taki - że dzisiaj bardzo się rozczarowałam całością targów. Co prawda przedtem na targach nie bywałam ale to co było - to bardzo skromna oferta. No i nie było Gebauera !!!

Producentów kolektorów tylko dwóch, z dachówek Wiekora nie było tych mnie interesujących, podobnie z Creatonem. Z rekuperatorow tylko przedstawiciel pro-vent Itd.. itp...

Jutro zdecydowanie spacer z dziećmi. I pomyśleć, że wstępnie rezerwowałam sobie dwa dni na obejrzenie wszystkich stanowisk...

Pozdrawiam wszystkich,

Gaga2

 

 

Gaga, a jakie dachówki z Wiekora Cię interesują? Ja kupiłem Romańską L25 i będę ją kładł w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek_S - szukam Narvika albo Esówki, kolor miedziana angoba, względnie ceglana angoba szlachetna. Póki co sprzedawcy robią wielkie oczy jak o tym słyszą. A udało Ci się wytargować jakiś rabat - i gdzie kupowałeś. My rozważamy Sewerę, ale jeśli gdzie indziej dostaniemy taniej, to bez sentymentów pożegnamy się z Sewerą. BTW - masz już umówionych dekarzy?

Pozdrawiam,

Gaga2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2003-04-13 17:41, gaga2 wrote:

Zbyszek_S - szukam Narvika albo Esówki, kolor miedziana angoba, względnie ceglana angoba szlachetna. Póki co sprzedawcy robią wielkie oczy jak o tym słyszą. A udało Ci się wytargować jakiś rabat - i gdzie kupowałeś. My rozważamy Sewerę, ale jeśli gdzie indziej dostaniemy taniej, to bez sentymentów pożegnamy się z Sewerą. BTW - masz już umówionych dekarzy?

Pozdrawiam,

Gaga2

Myślałem, że Esówka jest b. popularna - może skojarza ją pod nazwa Holenderka :wink:?

Kupowałem w PSB (Teks - Mysłowice) - maja chyba dobre układy z Wiekorem bo na targach katowickich wystawiali się razem.

Wiem że Wiekora oferuje też centrum Klinkieru z Katowic (Katowice Dąb), ale popytaj w innych hurtowniach. Jeśli chcesz spróbowac w Teksie mogę Ci dac namiary na b. kumatego handlowca od nich - facet jest elastyczny w cenach i dobrze się z nim gada. Jeśli jesteś zainteresowana daj znać na maila.

Ja kupowałem w grudniu i spieszyło mi się zeby mieć rachunek przed końcem roku - to był błąd bo nie szukałem gdzie indziej. Dostałem 7% rabatu na dachówkę i 12% na dodatki (gąsiory, dachówki krawędziowe, kominki, ławy kominiarskie, obróbki itd. w tym też folia dachowa Dorkena). Konsultant Wiekor powiedział mi później że to b. dobry rabat - ale mu nie wierzę :wink:.

Radzę Ci zrobic tak: zanieś projekt np. do Sewery i poproś żeby ci wyliczyli ile czego i za ile i jaki rabat dostaniesz. Potem dzwoń tylko po innych hurtowniach i pytaj jaki rabat dadzą Ci od ceny katalogowej na daną dachówkę i dodatki (uwaga - dodatki są drogie - u mnie 50% kwoty jaka dałem za samą dachówkę). Jak dadzą większy niż Sewera to się nie zastanawiaj. Ja teraz tak kupuję wszystko.

Przy odbiorze sprawdź dobrze czy nie ma stłuczek - jeśli sa (a są - zwłaszcza elementy umieszczone w narożnikach palety, uwaga tez na gąsiory - dobrze jest je rozpakować, bo u mnie były potłuczone tez w środku palety) to nie odbieraj, ale bo żądaj protokołu, bo Wiekor nie chce zwracać stłuczek. Poza tym od razu dogaduj się co i jak z gwarancją - z tym sa tez kłopoty (ja mam).

Dekarzy już mam - namiary dał mi forumowicz Opaves. Widziałem ich robotę i jestem pod wrażeniem. Jeśli jesteś zainteresowana daj znac na maila.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam na Targach "TARGBUD" w Katowicach i jestem zachwycona!!!

Było tam mnóstwo firm małych, którym można zlecić jakieś konkretne działania na własnym placu budowy.

Było dużo firm z okolic Częstochowy / jestem specjalnie uczulona na te okolice, ponieważ tam buduję "dom mioch marzeń"/, ale spotkałam tylko kilka firm z oknami PCV. Na szczęście te firmy które spotkałam potraktowały mnie b.uprzejmie i wyjaśniły wszystko na ile to możliwe takiemu laikowi jak mnie. To wspaniała zabawa w budowanie prawdziwego domu, ile nowych rzeczy się dowiaduję pytając na każdym kroku.

Pozdrowienia.

Renata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...