Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

yupiter - mój mąż układam samodzielnie panele z Wołomina (to inny producent, ale panele takie same jak Barlinek, tyle że tańsze) i efekt jest imponujacy. To na prawdę prosta robota. A tych wykonwaców których pytaliśmy to chcieli około 40PLN za m2 (własnie z okolic Mikołowa i Katowic). Co do parkietu to nie wiem, bo jak pytałam w zeszłym roku, to proponowali mi (z Mikołowa, Lędzin i Rudy Sląskiej) po 150-170PLN za m2 gotowego parkietu z I gat. dębu (materiał wraz z robocizną: 4 razy cyklinowany i 3 warstwy lakieru chemoutwardzalnego - bo jak powiedzieli, te wodorozcienczalne to straszny badziew - po prostu nie dają gwarancji na swoje wyroby). O olejowanie nie pytałam, bo cena już samego parkietu mnie przygięła. Tak więc mam na parterze Wołomin, a na poddaszu Classen Prestigo AC4 - 8mm i jest OK (układał tez mój chop).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonawca zaproponował cenę 20 000 za fundament, mury, stropy akermana i dach ( więźba i położenie dachówki cementowej). ...

Cena jest b.dobra. Czy ten dom jest podpiwniczony? Bo jeżeli tak to już absolutna rewelacja. :)

Uważaj tylko drobiazgi w stylu "ale strzemiona muszą być gotowe". Dokładnie dogadaj się co do zakresu prac i spisz sobie umowę (albo przynajmniej pisemnie uzgodnij zakres prac).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z tej grupy używa do ogrzewania domu kominka z DGP? Wiem. że mieszkamy na Śląsku i dostęp do groszka jest na bieżąco, ale ja bym tak chciała drzewem...I po przyglądnięciu się częstotliwości wpisów widać, że trochę tu niemrawo :cry: A ja jestem gaduła!

A tak poważnie mam wiele pytań tylko boję się ich zadawać żeby nie wyskoczyło- idż sobie na "szukaj".. Obecnie mam stan surowy zamknięty i szukam kogoś od tynków cementowo- wapiennych - mieszkam blisko Mikołowa, Tych... Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

jestem tu nowy od przełom kwietni-maja rozpoczynam budowe w Orzeszu

i z wiązku z tym mam kilka pytań:

1. Gdzie w okolicy Orzesza są sprawdzone skłądy - dobre ceny :wink:

2. Czy możecie polecić ekipę do budowy od ław do dachu - głównie ławy, mury i stropy(dach osobno) - w miare tanich i spawdzonych

 

kontakt;

GG 1298413

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze sebakor ja się buduje w Łaziskach a zaopatruje między innymi w Ornontowicach (Hurtownia Giebel -Ornontowice ul. Bujakowska 2) rozmawiaj z Łukaszem Gieblem z nim można się dogadać. A tak w ogóle to bez targowania lepiej nigdy nie kupuj, każdy ma swoje nażuty a i tak płączą że ci sprzedają prawie po kosztach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym rejonie ostro działa Lubar z rybnika maja wszystko od A do Z (sami produkują beton) itd jak chcesz sobie wycenić cały projekt to może lepiej do nich.

W Rydniku od 31marca do 2 kwietnia są targi DOM, tam wystawiają się nasi lokalni budowlańcy - może przy okazji coś ciekawego znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebakor,

my również budujemy w Orzeszu a dokładnie w Jaśkowicach.jesteśmy na etapie wykończeniówki i mogę polecić następujące hurtownie w których dostaliśmy najlepsze ceny. Niestety nie wszystko było najtańsze w jedne hurtowni:

- Buster (Gliwice, Mikołów) - bloczki betonowe, ocieplenie fundamentów, płyty k-g, okna połaciowe

- Builder (Tychy, Rybnik) - Porotherm, dachowka

- okna (Therma Tychy)

- Lubar - beton

- Ornontowice Giebel - mniejsze zakupy

 

Niestety ceny w Budozbycie nie były zbyt atrakcyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...