Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Rozpoczynam budowę w Gliwicach i potrzebuję na początek desek i stempli- może komuś zostało po budowie? :)

 

Zastanawiam się również co zrobić z ziemią- mam ze 30 ton na początek? Może macie jakiś pomysł?

 

 

Pozdrawiam

Paweł Bogacz

 

Jestem z PSzczyny i chętnie zopiekuję się Twoją ziemią.

 

Mam pytanie - kto u was mocował puszki elektryczne ? Elektryk czy tynkarz. Za dodatkową opłatą czy usługa wliczona w pierowtną usługę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem elektrykiem i Ja tak działam:

1) Wierce/wycinam dziury na puszki i kable

2) Puszki i kable mocuje gipsem tak, aby dało się puszką manewrować na boki i na głębokość

3) Kable zawijam do środka puszki, tak aby tynkarz bezproblemowo mógł operować pacą

4) Osadzaniem puszek "do lica ściany" zajmuje się tynkarz

5) Wracam po wyschnięciu tynków, łącze kostki, sprawdzam obwody, oddaje do użytku i kasuje

6) Ewentualne poprawki puszek typu za głęboko/za nisko/zbyt w lewo robione i kasowane są na etapie białego montażu

 

Ad.1. Robię instalacje w bruzdach więc tynkarze i malarze nie narzekają na mnie zbyt często ;)

Ad.3. Przed tynkowaniem spotykam się z tynkarzem i pytam czy wszystko gra, jeśli trzeba coś podkuć i schować głębiej robię to od razu i usuwam się z placu budowy.

Ad.4. Elektryk nie wie jak grube tynki położy tynkarz, mało tego spore znaczenie odgrywa typ tynku (gips czy c-w czy jeszcze inny).

Ad.5. Wcześniejsze odizolowanie przewodów i ich łączenie mija się z celem, wilgoć=korozja

Ad.6. Za poprawki płaci klient.

 

Najważniejsze - USTALAM TO WSZYSTKO PRZED NAWIĄZANIEM WSPÓŁPRACY.

Pytanie co ustaliłaś ze swoimi wykonawcami?

 

Całkiem inaczej postępuje się w pomieszczeniach w których przewidziane są kafelki na ścianach.

Ostatecznym osadzeniem puszek w takich pomieszczeniach zajmuje się kafelkarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam anitex w wojkowicach sa ugodowi

No nie bardzo,

Wojkowice robili mi wycenę cena nie najlepsze, a do tego niesolidni

pracownicy podeszli do wyceny grzecznie mówiąc nieprofesjonalnie.

Nawet do tej pory nie oddzwonili i mój projekt tam dalej leży.

Miałem zadryndać do właściciela ale odpuściłem. Niech sam pilnuje u siebie porządku.

Wobec powyższego radzę dobrze uważać z tym odstawcą.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze - USTALAM TO WSZYSTKO PRZED NAWIĄZANIEM WSPÓŁPRACY.

Pytanie co ustaliłaś ze swoimi wykonawcami?

 

Całkiem inaczej postępuje się w pomieszczeniach w których przewidziane są kafelki na ścianach.

Ostatecznym osadzeniem puszek w takich pomieszczeniach zajmuje się kafelkarz.

Widzisz, kiedy buduje się swój pierwszy dom nie ma się pojęcia nawet o co pytać i co ustalać (pomimo wielu godzin spędzonych na forum) . A fachowcy jak wiesz sami wolą unikać szczegółów przed (przynajmniej moi nie wspominali o tym) nawiązaniem współpracy. Więc kwestia ta nie zostałą dogadana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie puszki osadzał elektryk przed tynkowaniem,ciut wystawały,żeby wyszły w miarę równo z tynkiem.I akurat się tak udało że jest ok.Jedynie w łazienkach i kuchni nie było puszek bo tam będą kafelki i puszki będą robić w trakcie kafelkowania.Ja miałam wszystko uzgodnione przed podjęciem się pracy elektryka co ma robić i za ile,żeby nie było niedomówień.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...