Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Witam

 

Poszukuję podmurówki oraz łączniki pod siatkę z Betafence, jestem z Tychów. Nie wiecie Kto ma dobre ceny?

 

Pozostało mi, w cm długości:

 

12szt - podwójna wentylacja 32x24x32,5h (dwie dziury w środku 10x16)

9szt - podwójna wentylacja 36x25x23,5h (dwie dziury w środku 12x17)

Trochę Ytonga, H+H - do postawienia ścianki jak znalazł

 

Cena symboliczna 1litr Jasia Walkera

 

 

Roobsoonx2 - TYCHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak ktos podrzebuje naiary na magika od kafelek,sufitów podwieszanych, gładzi,paneli itp to służe namiarem

U mnie konczy prace i bedzie mial wolny termin od poczatku czerwca

 

Robil i 2 lazienki, panele, kafelki,sufity, tynki wewnętrzne ozdobne,

Tanio i solidnie - oj dziękuję że mi sie trafił taki fachowiec :)

Jego prace mozna obejrzec u mnie w domu.

 

Zainteresowany wysle numer na priw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna pomoc -oddanie domu do uzytku

znalazłem liste dokuemntów jakie sa potrzebne do oddania domu douzytku i mam kilka pytan:

 

co to jest w praktyce :

4. Protokoły badań i sprawdzeń - kopie i oryginały do wglądu. - co to jest ?

5. Umowy o dostawę mediów - kopie i oryginały do wglądu. - woda, wywóz szamba, prąd, śmieci - coś jeszcze ? Poproszę o namiary gdzie i z kim podpisac umowy

7. Postanowienia (lub pisma) Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Inspektora Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub oświadczenie Inwestora o braku sprzeciwu ze stron tych organów wraz z kopiami zawiadomień organów i potwierdzeniem ich nadania.

 

czy do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej do musi być ocieplony ?

jakię są wymogi dot oddania domu do uytku - co musi być a czego moze nie być ?

poprosze namiar na goscia odcertyfiktów energetycznych i cene

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj barto307cc,

jak postępy przy wykończeniiówce?

Po zmianie tego ustrojstwa nie mogę znaleźć żadnego dziennika budowy, w tym Twojego.

Pozdrawiam i życzę pomyślności.

 

Witam,jakoś się wykańczam,hahaha.Już jesteśmy po ociepleniu poddasza,teraz kładą kafelki w łazience górnej ;).

A jak tam budowa? ;-)

 

Ja też nic nie umię znaleźć na tym forum teraz,nawet dodać dziennika budowy nie umię,wrrrr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potrzebna pomoc -oddanie domu do uzytku

znalazłem liste dokuemntów jakie sa potrzebne do oddania domu douzytku i mam kilka pytan:

 

co to jest w praktyce :

4. Protokoły badań i sprawdzeń - kopie i oryginały do wglądu. - co to jest ?

5. Umowy o dostawę mediów - kopie i oryginały do wglądu. - woda, wywóz szamba, prąd, śmieci - coś jeszcze ? Poproszę o namiary gdzie i z kim podpisac umowy

7. Postanowienia (lub pisma) Powiatowego Inspektora Sanitarnego, Państwowego Inspektora Pracy, Państwowej Straży Pożarnej, Państwowej Inspekcji Ochrony Środowiska o dopuszczeniu obiektu do użytkowania lub oświadczenie Inwestora o braku sprzeciwu ze stron tych organów wraz z kopiami zawiadomień organów i potwierdzeniem ich nadania.

 

czy do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej do musi być ocieplony ?

jakię są wymogi dot oddania domu do uytku - co musi być a czego moze nie być ?

poprosze namiar na goscia odcertyfiktów energetycznych i cene

 

Służę pomocą ;)

 

Protokoły badań i sprawdzeń:

 

 protokół odbioru przewodów kominowych (wentylacyjnych, dymowych, spalinowych) – nie starszy niż sprzed 1 roku

 protokół odbioru przyłącza elektrycznego do budynku dokonanego przez Rejon Energetyczny.

 protokoły sprawdzenia wykonanej instalacji elektrycznej w budynku, wykonane przez osobę uprawnioną (protokół z pomiaru rezystancji uziomu, protokół z pomiaru rezystancji izolacji instalacji elektrycznej, protokół sprawdzenia samoczynnego wyłączenia zasilania dla odbiorników (urządzeń) gniazd + kopia uprawnień do wykonywania prac pomiarowych)

 protokół odbioru przyłącza wody i kanalizacji.

 wpis Kierownika Budowy w dzienniku budowy lub oświadczenie stwierdzające wykonanie szamba jako bezodpływowego i szczelnego zbiornika.

Jeżeli inwestycja obejmowała również wewnętrzną instalację gazową, a decyzja o pozwoleniu na budowę instalacji nakłada na inwestora obowiązek zgłoszenia zakończenia budowy, dodatkowo:

 kopia decyzji o pozwoleniu na budowę wewnętrznej instalacji gazowej,

 protokół próby szczelności wewn. instalacji gazowej. W przypadku, gdy protokół jest starszy niż 1 rok, należy przedłożyć protokół sprawdzenia wewn. instalacji gazowej wykonany przez uprawniona osobę (pieczęć z nr uprawnień),

 protokół odbioru przewodów spalinowych, stwierdzający prawidłowość podłączenia kotła CO do przewodów spalinowych, prawidłowość wykonania tych przewodów i prawidłowość wykonania wentylacji w pomieszczeniu kotłowni,

 protokół odbioru przyłącza gazowego,

 protokół nagazowania,

 

 

Umowy o dostawę mediów:

 

Czyli wody (ew. odbiór ścieków), prądu, ew. gazu – podpisujemy w oddziałach rejonowych (nie wiem skąd jesteś)

 

 

Postanowienia PIS, PIP, PSP, PIOŚ o dopuszczeniu obiektu

 

zazwyczaj nie jest wymagane przez Nadzór Budowlany w przypadku domków. Gdyby jednak PINB żądał takich dokumentów, należy wysłać zgłoszenia o zakończeniu budowy (osobiście lub pocztą za potwierdzeniem odbioru) do wszystkich tych organów (za wyjątkiem PIOŚ – wymagane tylko przy budowach mających znaczące oddziaływanie na środowisko, sporządzony raport). Zgodnie z KPA instytucje mają 14 dni na zajęcie stanowiska, jeśli w tym czasie nie wyznaczą terminu kontroli (a tak zapewne będzie), traktuje się to jako milczącą zgodę. Należy wtedy (14 dni od potwierdzonej daty doręczenia) napisać oświadczenie o braku sprzeciwu tych organów i dołączyć zawiadomienia z potwierdzeniami odbioru.

 

 

Jak przypuszczam, decyzja o pozwoleniu na budowę nie nakładała obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę, a jedynie zgłoszenie zakończenia budowy. W związku z tym najprawdopodobniej nie będzie przeprowadzona kontrola na budowy przez PINB. Do oddania budynku na pewno konieczne będzie oświadczenia KB o zakończeniu budowy i wspominane wyżej umowy o dostawę mediów, a w przypadku szamba dodatkowe oświadczenie KB o wykonaniu i jego szczelności. Niektóre PINB dodatkowo żądają oświadczenia od KB, że budynek został otynkowany (więc i ocieplony). Również osoba sporządzająca świadectwo charakterystyki energetycznej powinna je sporządzić dla stanu istniejącego, a wiec powinna być wykonana izolacja termiczna.

 

Pozdrawiam i powodzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,jakoś się wykańczam,hahaha.Już jesteśmy po ociepleniu poddasza,teraz kładą kafelki w łazience górnej ;).

A jak tam budowa? ;-)

 

Ja też nic nie umię znaleźć na tym forum teraz,nawet dodać dziennika budowy nie umię,wrrrr

 

No właśnie większość ludzi narzeka.

Ja jakoś się kolebę i kleić zaczynam.

Dziś chudziak i zbrojenie jutro ławy.

Powodzenia, miłego wekendu odezwę się do ,, Przetartego szlaku" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie większość ludzi narzeka.

Ja jakoś się kolebę i kleić zaczynam.

Dziś chudziak i zbrojenie jutro ławy.

Powodzenia, miłego wekendu odezwę się do ,, Przetartego szlaku" :)

 

:) tomaszek jesteśmy na tym samym etapie ;) tylko, że moi pracownicy na wekend zjeżdżają do domu, więc ławy w poniedziałek :)

 

powodzenia życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów z Śląskiego, jeśli ktoś ma namiary na sprawdzonego wykonawcę schodów drewnianych to byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi, pozdrawiam Marek
Za jakieś 2 tygodnie będą u mnie schody, rok temu u siostry, 3 lata temu u szwagra. Ja nie sprawdziłem, oni są zadowoleni - jeśli taka rekomendacja Ci wystarczy - pisz prv.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Skąd, jaką i za ile braliscie wełnę do ocieplenia poddasza użytkowego?

Będę miał 20 cm pomiędzy krokwiami + 10 cm pod nimi.

 

Pozdrawiam,

Kupowałem w Termo IB w Bytomiu na Pszczyńskiej. Swego czasu mieli najlepsze ceny na wełnę, konstrukcje i płyty GK. Nawet spotkałem sie z tym, że na allegro był sprzedawca, który od nich brał towar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...