Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

Gość Arturo72
Proszę o pomoc, wiem że na WAS można liczyć jestem tu nowa ale czytam te forum regularnie. Pisałam w innym temacie a niedostałam jeszcze odpowiedzi a to pilna sprawa. Znalazłam po dwóch latach poszukiwań działeczke moich marzeń (pow. będziński). W ogłoszeniu pisało że media są doprowadzone prąd, woda,

kanalizacja.Podpisałam umowe przedwstępną, a teraz w urzędzie dowiaduje się że niema tam kanalizacji i niebędzie a wode trzeba ciągnąć ok.100m2. :bash:

I co mam teraz zrobić? mam żądać od właśćicieli o doprowadzenie tych mediów jak zapewnialo ogloszenie?

Z góry bardzo WAM dziękuję

Jeśli jest to działka marzeń to brać,nie zastanawiać się ;)

Można próbować obniżki ceny działki ze względu na brak mediów ale nawet jeśli się nie uda to trudno,przynajmniej masz wymarzone miejsce.Z kanalizacją bym się nie przejmował,gorzej z wodą ale do przełknięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Proszę o pomoc, wiem że na WAS można liczyć jestem tu nowa ale czytam te forum regularnie. Pisałam w innym temacie a niedostałam jeszcze odpowiedzi a to pilna sprawa. Znalazłam po dwóch latach poszukiwań działeczke moich marzeń (pow. będziński). W ogłoszeniu pisało że media są doprowadzone prąd, woda,

kanalizacja.Podpisałam umowe przedwstępną, a teraz w urzędzie dowiaduje się że niema tam kanalizacji i niebędzie a wode trzeba ciągnąć ok.100m2. :bash:

I co mam teraz zrobić? mam żądać od właśćicieli o doprowadzenie tych mediów jak zapewnialo ogloszenie?

Z góry bardzo WAM dziękuję

Witam,

zależy jak masz podpisaną umowę przedwstępną i czy jest w niej mowa o tym co piszesz. Jeśli jest to sprzedający musi spełnić warunki.

I jeszcze jedno sprawdź czego jeszcze nie dopowiedział. Miałem taki przykład i okazało się że teren podmokły i wogóle same problemy, a wychwalał po niebiosa.

Najlepiej porozmawiać z sąsiadami lub miejscowymi. Ale bym się kiedyś naciął działka piękna w cichym miejscu, droga aswaltowa i wogóle w okolicach Będzina. Po wywiadzie ( przyznam że przypadkowym) otworzyły mi się oczy. Do tej pory stoją działki i nikt ich nie łapieeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!! a kształt był też idealny bo 50x30.

Pomyśl

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirela, Efilo dzięki za namiary. Mam jeszcze jeden problem z wylewkami - będę mieć okna drewniane i dlatego tynki i wylewki zalecano nam zrobić przed oknami. Z kolei "wylewkarze" nie chcą robić wylewki bez okien, bo mówią, że wtedy za szybko schnie i moze popękać. Już sama nie wiem co w końcu ma być pierwsze. Czy ktoś z Was ma drewnaine okna i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat ww. kolejności?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

basiu

721 280 422

tak jak pisałam - poradzili sobie idealnie - zero poprawek, zero zastrzeżeń - inni wykonawcy brali ode mnie na nich namiary tak sie zachwycali jakością jastrychu. :)

To jest nr telefonu do powiedzmy "szefa", który nie zawsze ma czas i podzleca (ubiegły rok) roboty innym ekipom. U mnie akurat robiła "inna ekipa", która włókien nie daje tyle ile trzeba "bo po co", plastyfikatora też nie za wiele "bo trudniej się zaciera", cementu jak najmniej z tego samego powodu.

Mam jeszcze kilka innych zastrzeżeń, o których już pisałem na forum. W efekcie spędziłem 3 dni (panowie lubili sobie zrobić dłuższą przerwę) na budowie.

Nie mam zastrzeżeń co do równości wylewki - było idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wirecki

no to miałeś nieprzyjemną przygode :( u mnie robił gość od komórki (szczerze mówiąc ani nie wygląda na szefa ani na takiego co komuś potrafi podzlecić). niemniej jednak faktycznie mogli w zeszłym roku mieć obłożenie bo ich spotkałam u rodziców na balkonie :o robili wylewki w blokach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zależy jak masz podpisaną umowę przedwstępną i czy jest w niej mowa o tym co piszesz. Jeśli jest to sprzedający musi spełnić warunki.

I jeszcze jedno sprawdź czego jeszcze nie dopowiedział. Miałem taki przykład i okazało się że teren podmokły i wogóle same problemy, a wychwalał po niebiosa.

Najlepiej porozmawiać z sąsiadami lub miejscowymi. Ale bym się kiedyś naciął działka piękna w cichym miejscu, droga aswaltowa i wogóle w okolicach Będzina. Po wywiadzie ( przyznam że przypadkowym) otworzyły mi się oczy. Do tej pory stoją działki i nikt ich nie łapieeeeeeeeeeeeeeeee !!!!!! a kształt był też idealny bo 50x30.

Pomyśl

Powodzenia

 

 

Dzięki za rade, z woda czy bez napewno ją kupię. A w umowie nie pisze nic o mediach. Na szczęsię dzialka po ulewach nie okazała się wielkim jeziorem.

Wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź,

czy taka skrzynka musi mieć licznik?

 

Sprawdź w Warunkach Technicznych Przyłączenia (WTP) jakie wydała Energetyka.

Na 99% nie musisz kupować i montować licznika.

Skrzynka będzie podłączona do złącza kablowego lub napowietrznego.

Z kolei wybudowanie złącza leży w gestii Energetyki.

W WTP masz napisane co i jak, jeśli masz problem ze zrozumieniem tego dokumentu to napisz do mnie na priv, postaram Ci się to przetłumaczyć na język polski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam kogoś kto jedzie busem pusty z Wa-wy na sląsk (chodzi o przywiezienie darów dla powodzian - http://forum.muratordom.pl/showthread.php?161403-Pomagamy-powodzianom-z-Bierunia&p=4148011#post4148011 )

temat nieaktualny, ale pomoc dalej aktualna

http://forum.muratordom.pl/showthrea...11#post4148011

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...