Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

1 Sprzedam drzwi tymczasowe biale w bdb stanie + oscieznica brazowa stalowa 100cm. Niedawno zdemontowalem u siebie ten zestaw.

 

Cena 100zl

 

2 Do zbycia mam tez kilkanascie profili UD30 i CD 60 - ceny do dogadania.

 

3 Zostalo mi takze 4-5 paczki styropianu grafitowego frezowanego 15cm genderka - paczka po 50zl

 

4 Kolki do mocowania styropianu 2 paczki po 100szt winylowych 22cm i zapewne ze 100szt 20cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witajcie,

A ja z pozostałości po budowie mam do sprzedania grzejnik ECA wys. 60 szer.80. Moc: 1989w. Przyłącze boczne. Typ v33. Dałem za niego jakieś 350zł (można coś ponegocjować ;)). Jest oryginalnie zapakowany.

Jestem z Raciborza.

 

Aaaa. I jeszcze mam kompletną skrzynkę budowlaną na prąd. Dla chętnych zrobię foto i wyślę na prv. Cena do ustalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robił komus dach Rysiek Karpierz z mszany dolnej? Jakie opinie?

 

Mi będzie stawiał dach w połowie listopada.

Widziałem kilka jego dachów i są OK; przekonuje mnie do niego również to, że stawiał dach mojemu murarzowi, a ten by sobie partacza nie brał...

Gdy wczoraj do Pana Ryśka dzwoniłem, żeby się umówić, to podyktował mi adres do swojej strony internetowej - można tam sobie pooglądać jego dachy. Nie wiem, czy regulamin forum pozwala wklejać linki, więc nie wkleję, ale jak chcesz, to na PW Ci poślę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Od pewnego czasu szukam dostawcy pustaków porotherm 25 p+w winerbergera. Czy może mi ktoś polecić jakąś hurtownie lub skład budowlany z okolic Rudy Ślaskiej?

Płaciłem miesiąc temu za 25-tki 5,10zł z dowozem (i ewentualnym, późniejszym odwozem resztek). Hurtownia Giebla z Ornontowic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi będzie stawiał dach w połowie listopada.

Widziałem kilka jego dachów i są OK; przekonuje mnie do niego również to, że stawiał dach mojemu murarzowi, a ten by sobie partacza nie brał...

Gdy wczoraj do Pana Ryśka dzwoniłem, żeby się umówić, to podyktował mi adres do swojej strony internetowej - można tam sobie pooglądać jego dachy. Nie wiem, czy regulamin forum pozwala wklejać linki, więc nie wkleję, ale jak chcesz, to na PW Ci poślę ;)

 

Ja również poproszę o namiary na pana Ryśka. Prośbę wysłałam na priv. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSTRZEGAM WSZYSTKICH przed Adrianem Borysenko z Będzina.

Prowadził on firmę pod nazwą PRB Góral-BVD Building Company, a teraz ma firmę BUDIMEX, NIP firmy jest ten sam.

Robił u mnie ocieplenie budynku, które nie dokończył. Sprawa w sądzie wygrana, a komornik nie może ściągnąć wierzytelności bo Adrian Borysenko nie ma nic na siebie. Po za tym kupa spapranej roboty i większość do poprawki, same problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeśli ktoś potrzebuje pomocy w sprawie zwrotu VAT za materiały budowlane to służę pomocą. Zostały jeszcze 3 miesiące tego roku na złożenie dokumentów do US. Przy PnB można otrzymać ok. 30 tyś zwrotu, kwota ta jest wolna od podoatku. Więcej informacji na priv.

 

Cieplutko pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

potrzebuje namiarów na niedrogą, ale solidną firmę będącą w stanie wykonać pergolę stalową mniej więcej jak na zdjęciu...

Buduję się w Katowicach - Piotrowicach. Ktoś podzieli się namiarem?

http://www.z500.pl/thumb.php?src=res%2Fwizualizacje%2FZx7%2FZx7_view2.jpg&size=700&height=526

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie i przypominam, że mam namiary na sprawdzonego:

- projektanta i kierownika budowy (pomoc w załątwieniu wszystkich papierów do pozwolenia, do zakończenia budowy, pełen profesjonalizm)

- wykonawcę (budowa do sso - genialna ekipa, nie wiedziałam przy nich co to budowa, sprowadzali materiały w niskich cenach, nie musiałam się o nic martwić)

- elektryka (polecony z forum i mogę polecać go spokojnie dalej)

- wylewkarza (pomimo pewnego sporu, zakończone wszystko pomyślnie)

- gościa od wykończeniówki (u mnie kafelki dokańczał po nieszczęsnym innym kafelkarzu i panele, mega terminowy gościu, takich w budowlance ze świecą szukać, ale wogóle to robi wszystko w środku domu)

 

 

Ponadto

- najtańsze pustaki (bloczek komórkowy szary) z Łagiszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ziomków z Grupy Śląskiej !

:lol:

 

Jestem z Rybnickiej Grupy Budującej, ale wpadłam również do Was, aby umieścić informację, może ktoś będzie zainteresowany...

;)

 

Mój kolega wymieniał kostkę na podjeździe - na granit.

Teraz chce tą ściągniętą ( LIBET ) sprzedać w okazyjnej cenie.

 

To kostka LIBET, ( takie większe, w różnych rozmiarach płytki - jak na zdjęciu ) rodzaj VIA CASTELL - "Kolory jesieni".

Śliczna !

Ułożona już na paletach, gotowa do zabrania.

Można ją sobie obejrzeć u niego w siedzibie firmy - koło Jastrzębia Zdroju.

 

Jest tego 170 m2 - chce 30 zł / m2.

 

 

http://images41.fotosik.pl/1781/f2969bd48204c48b.jpg

 

Telefon do niego :

Artur : 508-286-225

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Robił komus dach Rysiek Karpierz z mszany dolnej? Jakie opinie?

 

Witam.

Tydzień temu p.Rysiek skończył dach u nas :) Jesteśmy zadowoleni, kierbud też nie miał uwag.

Dach został "ochrzczony" przez pierwsze ulewy i jak na razie wszystko w porządku

Kilka fotek z realizacji w moim dzienniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam sprawdzonej ekipy do SSO, na razie usiluje sie przebic przez watek w poszukiwaniu namiarow, ale jakos kiepsko mi idzie

pomozecie ? ;)

 

pozdrawiam serdecznie

 

barto ja sie chyba do Ciebie usmiechne o zalegla kawke :D

 

uśmiechaj się,uśmiechaj ;-). Zapraszam tylko daj znać wczesniej.

 

 

Co do kostki brukowej to mi robił pan Moris czy Morys z Borowej Wsi,przeżyła już dwie zimy bez żadnych usterek także moge polecić z czystym sumieniem ;-).

Gdzies juz podawałam tu numer od niego na forum jak nie umiesz znależć to pisz odszukam go w notesie ''budowlanym'' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam sprawdzonej ekipy do SSO, na razie usiluje sie przebic przez watek w poszukiwaniu namiarow, ale jakos kiepsko mi idzie

pomozecie ? ;)

 

pozdrawiam serdecznie

 

barto ja sie chyba do Ciebie usmiechne o zalegla kawke :D

 

Ja mogę szczerze polecić jednego z budowlańców z mojej ekipy. W całości nie polecam ich szef w jednym czasie próbuje obskoczyć zbyt dużą liczbę zleceń z mizernym skutkiem. Pan Darek bo o nim mowa rzetelny wykonawca i może zorganizować ekipę do wykonania SSO na dobrych warunkach finansowych. Naprawdę polecam- sama żałuję, że nie miałam kontaktu wcześniej tylko dopiero po zaangażowaniu firmy, w której on pracuje, u swojego niesłownego szefa. Dla zainteresowanych namiary na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam dzisiejszy artykuł w GW. Tak jak było to do przewidzenia nasz ,,umiłowany rząd" zabierze zwroty w ramach pomocy dla młodych, komuś trzeba zabrać (tu akurat nie zwrócić), aby komuś można było dać:/

,,Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej liczy, że dopłaty w ramach "MdM" pojawią się na rynku w połowie przyszłego roku, a najpóźniejszym terminem jest styczeń 2014. Corocznie z dopłat miałoby skorzystać ok. 36 tys. rodzin. Skąd rząd weźmie na to pieniądze? Min. Nowak wyjaśnił, że ok. miliarda złotych przysporzy likwidacja od 2013 r. zwrotu części VAT za materiały budowlane użyte do budowy lub remontu mieszkania bądź domu. Stałoby się to o rok szybciej, niż zapowiedział rząd w 2010 r. Przypomnijmy, że fiskus zwraca różnicę między stawką 23 i 8 proc. VAT, ale tylko za te materiały, które po 1 maja 2004 r. zostały obłożone wyższą stawką tego podatku. Ile może zaoszczędzić inwestor? Jeśli inwestycja wymagała pozwolenia na budowę, jest to dziś maksymalnie ok. 35,5 tys. zł. W przypadku remontu - ok. 15,2 tys. zł. W praktyce są to dużo mniejsze kwoty. Np. w ubiegłym roku fiskus zwrócił przeszło 491 tys. inwestorów średnio po niespełna 2,2 tys. zł. Świadczy to o tym, że większość z nich kupowała materiały na niewielkie remonty."

 

Więcej... http://wyborcza.biz/finanse/1,108340,12668597,Rzad_chce_doplacac_do_mieszkan__ale_inaczej_niz_obecnie.html#ixzz29LZsTL44

 

Warto złożyć dokumenty do US o zwrot, o ile jest jeszcze taka możliwość.

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...