Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

wyglada na to, że spraw już jest przesądzona. Zwrot VAT za materiały budowlane ma przysługiwać tylko do końca 2013r. Zachęcam wszystkich do odzykania pieniędzy, w sumie może to być ponad 30tyś zł. Pieniądze nie są opodatkowane, na czysto do ręki. Zwrot do 4 miesięcy od złożenia wniosku. Kto nie zdąży złożyć wniosku temu kasa przepadnie. Więcej szczegółów na priv.

pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć dorota78 dzięki z uspokojenie. A możesz mi powiedzieć czy jak złożę w 2013 deklaracje początkiem roku za zakupy w 2012 no i w sumie pewnie w jakiejść części za 2013 to czy w roku 2014 mogę złożyć deklaracje za ostatnie zakupy dokonane w roku 2013. Zgodnie z zasadą możemy złożyć jedną deklaracje raz w roku! Nie mogę już złożyć w roku 2012 bo już składałam a nie chciałabym czekać do samego końca budowy żeby wszystko rozliczyć. Może masz jakiś link do konkretnego artykułu z dokładnymi zasadami lub już się dowiadywałaś. Najwyżej zadzwonie na inolinie podatkową z tym zapytaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Justyno,

 

z tego co się dowiedziałam, będzie tu obowiązywać zasada praw nabytych. Zgodnie z tym co urzędnicy twierdzą (w chili obecnej), wszystkim którzy złożą wnioski jeszcze w tym roku lub ostatecznie w przyszłm, będzie przysługiwał 5letni okres zwrotu. Nie wiadomo, czy ma to obowiązywać przez cały 2013r., czy do jakiegoś konkretnego miesiąca. W tym roku można w okresie 5letnim odzyskać do 34tyś za budowę domu. Wstarczy PnB, akt własności, kopie faktur i wypełniony wniosek wraz z załacznikami. Na zwrot czeka się 4 miesiące. Pieniadze nie są już obciążone jakimkolwiek podatkiem.

Ty złożyłaś wniosek w 2012r. więc nabyłaś już prawo do zwrotu przez następne 4lata. Osobiście uważam, że lepiej składać dokumenty o zwrot VATu za materiały budowlane raz do roku, tak jak ma sie do tego prawo. Pieniądze można dać na lokate lub przeznaczyć na wykończenie domu, wiadomo im blizej końca budowy tym więcej pieniędzy potrzeba. W US pieniądze leżą i realnie tracą na wartości, niestety inflacja robi swoje. US nie da nam odsetek za trzymanie naszych pieniędzy.

W razie jakichkolwiek pytań polecam się.

 

Cieplutko pozdrawiam

Dorota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałam się podzielić pewną refleksją ku przestrodze. Robiliśmy kanalizacje i wode przyłącze. Szukając firmy korzystaliśmy z polecanej kilkanaście stron wcześniej namiaru i mamy problem. Nie będę opisywać szczegółów gdyż to mój mąż monitoruje pewne sprawy ale mam wyrzuty sumienia że to ja podałam mu namiar :) Korzystaliśmy z usług firmy Gurtowski i Wspólnik i nasze sprawy wod-kan nie są dokończone, formalności nie są załatwione do końca i nie możemy się doprosić żeby poprawił drogę. W trakcie współpracy były dość trochę rozbieżności zdań, ale niestety nie możemy się nawet dodzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekam na PnB i z poczatkiem nowego roku chciałabym z mężem rozpocząć budowę domu. Obecnie poszukuję sprawdzonych ekip w szczególności do fundamentów, postawienia ścian etc.... Nie mamy doświadczenia, nie znamy się na budowie dlatego zależy nam na rzetelnej i uczciwej firmie... Za każdy sprawdzony kontakt i za każdą możliwość wglądu na ich pracę będę wdzięczna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Chciałam się podzielić pewną refleksją ku przestrodze. Robiliśmy kanalizacje i wode przyłącze. Szukając firmy korzystaliśmy z polecanej kilkanaście stron wcześniej namiaru i mamy problem. Nie będę opisywać szczegółów gdyż to mój mąż monitoruje pewne sprawy ale mam wyrzuty sumienia że to ja podałam mu namiar :) Korzystaliśmy z usług firmy Gurtowski i Wspólnik i nasze sprawy wod-kan nie są dokończone, formalności nie są załatwione do końca i nie możemy się doprosić żeby poprawił drogę. W trakcie współpracy były dość trochę rozbieżności zdań, ale niestety nie możemy się nawet dodzwonić.

 

Bardzo współczuję i bije się w pieść z przeprosinami.

To pewnie ja dałem ten namiar :(

U mnie Gurtowski robił przyłącze wody w kwietniu 2010 roku i wszystko odbyło się szybko i sprawnie, bez żadnych problemów, dlatego też podałem jego namiar. Jednak teraz już go nie polecam i sam mam problem z Panem Gurtowskim.

W styczniu 2012 r. szczęśliwie wprowadziłem się do nowego domku. Szczęście trwało około miesiąca bo w lutym zamarzła mi woda. Oczywiście wykonałem telefon do Pana Gurtowskiego. Na szczęście wtedy odebrał telefon, przyjechał i wykonał odmrożenie wodociągu. (odmrażanie kercherem i ciepłą wodą). Bez wody byłem prawe 1,5 tygodnia, ale jakość przeżyłem.

Pan Gurtowski sam przyznał, że pod koniec wodociąg jest za płytko zrobiony w związku z czym na wiosnę go ociepli (ma długości ok. 120 metów). Jednak mamy już końcówkę listopada a Pana Gurtowskiego nie ma. Oczywiście dzwoniłem do niego kilkanaście razy, za każdym razem przekładał termin, a teraz przestał już odbierać telefon. Cóż zostaje mi zrobić ocieplenie wodociągu samemu, a sprawę skierować do Sądu.

Tym sposobem zostanę chyba specem od sądzenia się z wykonawcami, bo już jedną sprawę wygrałem. „Fachowiec” od elewacji częściowo wykonał robotę, a potem uciekł z zaliczką. Oczywiście sprawę w Sądzie wygrałem, ale ile to nerwów. Ten pseudo fachowiec od elewacji to Adrian Borysenko, a jego firma to Budimex z Będzina, wcześniej firma nosiła nazwę Góral Bud. Także uwaga na niego!!!!!!

Jeszcze raz przepraszam i szczerze współczuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czekam na PnB i z poczatkiem nowego roku chciałabym z mężem rozpocząć budowę domu. Obecnie poszukuję sprawdzonych ekip w szczególności do fundamentów, postawienia ścian etc.... Nie mamy doświadczenia, nie znamy się na budowie dlatego zależy nam na rzetelnej i uczciwej firmie... Za każdy sprawdzony kontakt i za każdą możliwość wglądu na ich pracę będę wdzięczna!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Poszukuję sprawdzonej ekipy od kostki brukowej póki co do konsultacji jak przygotowac taras pod kostkę brukową i do późniejszego wykonania tarasu, podjazdu i ścieżek. Nie bardzo jeszcze orientuję się w rodzajach kostek ale zdaje się że kostka tzw płukana przypadła mi do gustu. Czy ma ktoś opinie w tym względzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm co do Gurtowskiego - może się spieprzyło - ogólenie wszsystko było ok, wycena, robota itp. U nas była rozbudowa sieci wod kan i kanalizacji.

Ty mnie nie strasz mam nadzieje, że nam nic nie zamarznie!! Znajomi niealeko Orzesza mieli problem wiele tygodnie z wodą a raczej jej brakiem - połowie "wsi" zamarzła woda. Masakra. U nas gdzieś w połowie się porobiły problemu z utwardzeniem ulicy, ogólnie z dokończeniem prac żeby do działek można było podjechać, teraz nie dokończyli części formalnych. Ale to chyba mężusia poślę, tylko nadal nie mamy utwardzonej drogi. No i dodzwonić się nie możemy.

Ogólnie cóż ryzyko zawodowe. Nawet przy namiarach z polecenia czasami coś może pójść nie tak.

PS to i tak nic - podczas budowy "uciekł: nam keirownik budowy. Dom stał a dziennik nie uzupełniony. Wpierw nie można się było skontaktować, spotkać itp. Ponoć wyjechał w podróż służbową a telefon zostawił w domu :) To był dopiero numer - wtedy to ze stresu się popłakałam, ale dało się wszystko "pozałatwiać" a człowieka do dziś nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuję solidnej ekipy do wykonania tynków wewnętrznych. Proszę o namiary od zadowolonych klientów.

Bardzo chętnie zbiorę również negatywne opinie o partaczach których należy omijać z daleka.

Za namiary z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...