Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Grupa śląsk górny i okolice


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 10k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

jestem nowy (Katowice),

dopiero szukam działki, projektu, i zastanawiam się nad technologią..

Wolałbym aby jedna firma załatwiła całość (np. praefa - czyli mysłowicki prefbud)..ale liczę też koszty.

Planuję zacząć w przyszłym roku (coś małego co zastąpi nam mieszkanie)

 

Pozdrawiam

..kiedyś musie być ten pierwszy raz..

Enio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem nowy (Katowice),

dopiero szukam działki, projektu, i zastanawiam się nad technologią..

Wolałbym aby jedna firma załatwiła całość (np. praefa - czyli mysłowicki prefbud)..ale liczę też koszty.

Planuję zacząć w przyszłym roku (coś małego co zastąpi nam mieszkanie)

 

Pozdrawiam

..kiedyś musie być ten pierwszy raz..

Enio

1,5 roku temu byłam na tym samym etapie. Niestety - moje plany nie wypaliły tak jak chciałam. Po pierwsze - dopiero po 3 miesiącach znalazlam odpowiednią działkę. Prawie rok właściciel załatwiał warunki zabudowy ( nie ma planów zagospod. przestrzennego, a sprzedawanych jest kilka działek obok siebie ). Teraz czekamy na decyzję Agencji Rynku Rolnego dotyczącą prawa pierwokupu ( mam nadzieję, że zrezygnują ). Potem pozwolenie na budowę, odrolnienie działki i dopiero można zaczynać. Nie wiem, czy uda się w tym roku. Pozdrawiam. Aha! I oczywicie po przeliczeniu kosztów zrezygnowałam z budowania przrz jedną firmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam, czy warto wejść w jedną firmę. Z jednej strony jak coś nie tak - wiadomo do kogo z reklamacją, z drugiej mam poczucie że koszty będą conajmniej troche za duże.

Wg. wyceny prostego domku (D 09 Muratora) 102m2 z dachówką Braas'a w stanie pod klucz ale bez podłóg, białego monażu, i stolarki wewn - około 200 000.

 

Ale prawda jest taka że nie mam pojęcia ile realizacja takiego projektu do tego stanu może kosztować w innych technologiach. Trochę te się boję w kwestii nadzrou budowy, na co nie bardzo mam czas, a na pewno nie mam wiedzy.

Może ktoś mnie uświadomi? Jakie są realne min. koszty takiej inwestycji?

 

Pozdrawiam wszystkich formumowiczów..

Enio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich budowniczych i nie tylko :lol:

właśnie otrzymałem wycene robocizny mojego domku Murator C33 ( obrazek obok :D )

która prezentuje sie tak:

1STAN ZEROWY -- 11200PLN

- roboty ziemne

- chudy beton

- ławy fundamentowe

- ściany fumdamentowe

- izolacja przeciwwilgociowa

- izolacja cieplna

- zasypanie i zagęszczenie fundamentów

2. PARTER -- 9800PLN

- izolacje przeciwwilgociowe poziome

- ściany zewnętrze POROTHERM

- ściany dzialowe

- kominy - 3szt.

- schody żelbetowe

- strop FERT

3. PODDASZE I DACH --- 10400PLN

-ściany zewnętrze

- wieniec żelbet.

- ścianki dzialowe

- kominy

- więżba dachowa

- pokrycie dachówką

- orynnowanie

- obróbki blacharskie

- montaż okien dachowych

RAZEM 31400PLN DO ZAPŁATY :cry:

 

Poprzednie wyceny miałem z materiałem ( ale robocizna była w granicach 50000PLN)

Parametry domu

ławy fundamentowe ok. 13m3 , ściany fundamentowe ok. 70 m2 , ściany zewnętrzne ok. 185m2 , ściany wewnętrzne ok. 120m2, podłoba rarteru ok. 90m2, strop ok. 90m2 , pokrycie dachu ok. 205m2

Prosze o opinie na temat wysokości obocizny :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że cena nie jest najwyższa, aczkolwiek zetknęłam się już z ceną 25000 - ale za nieco mniejszy dom. Ciekawi mnie jednak, czy będziesz sam zamawiał materiały, czy w tym będzie także uczestniczyć firma? Jeśli tak, to prosiłabym o namiary na tę firmę budowlaną. Na razie jeszcze nie buduję, ale zbieram informacje. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj ale ta grupa gorny slask malo aktywna i malo pomocna

jeszcze nigdy mi tu chyba nikt nic nie odpowiedzial

po co tworzyc takie grupy?

ta grupa sie powinna nazywac grupa bodzia ;)

:oops:

Ale se nagrabiłeś u niektórych forumowiczów ze śląska :wink: :D .

jeżeli ktoś nie odpowiada to znaczy, że albo nie ma nic do powiedzenia w danym temacie, albo .... źle zadane pytanie :wink: :D .

poza tym kiedyś z Twoich postów wywnioskowałem że Twoja wiedza (teoretyczna) jest dużo większa od pozostałych forumowiczów, a Ty oczekujesz jedynie potwierdzenia Twoich teorii, więc nie każdy ma chęć z Tobą dyskutować. Tu jest dużo ludzi mogących pomóc w różnych sprawach, którzy już coś zrobili, ale - sorki - Twój styl nie jest zbyt zachęcający do dialogu. Budowa domu to jest proces, w którym kazdy może popełnić błędy ( i je popełnia) a Ty uważasz sie za nieomylnego. Budowa domu to nie naprawa auta i jeżdzenie nim ( nie naprawisz go w weekend i nie zwalisz wszystkiego na mechanika) auto możesz reklamować, wymienić a z domem to już troche gorzej. Chwała Ci , że masz odwagę sie budować i rozmawiasz o tym , ale tu są inne realia niż na zachodzie i nie wybudujesz domu w ten sposób jak sobie to wyobrażasz. Mimo to życze Ci powodzenia i chętnie pomoge w wybranych sprawach i tematach

ps- nie czytałem zbyt dużo Twoich postów, więc moge sie troche mylić w ocenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki bodzio za podjecie rekawicy ;)

 

no nie mow mi ze nikt nie wie gdzie moge kupic pospolke, czy inaczej mowiac najtanszy piasek na zasypywanie fundamentow

albo ze zle zadalem to pytanie....

fakt jest faktem, ze grupa g.s. jest bardzo malo aktywna

 

sam bym chetnie tu sie poudzielal i ja troche rozruszal, ale kurcze jak sa 2 posty dziennie

a czasami przez tydzien zadnego

to sie troche odechciewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...